Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet kullanırken telefonla konuşmak...

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında Umut Yayla tarafından paylaşıldı.

1. Umut Yayla

Umut Yayla Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Yaklaşık bir saat önce katıldığım iftar yemeğinden dönerken telefonum çaldı ve cebimden çıkartıp konuşmaya başladım ve konuşmaya başlamamla düşmem bir oldu. Telefon sağ elimde olduğu için sol elim boştaydı ve aniden önüme çıkan tümseği görünce refleks olarak ön freni sıktım ve bisikletin üzerinden uçtum. Galiba bir kaç takla attım her iki dirseğim sağ dirsek el bileklerime kadar sıyrık sağ omzumda ezikler sağ dizimdede sıyrıklar oluştu. Galiba çok hızlı düştüm ki bilincim açık mı diye kontrol edenler hastaneye götürelim diye apar topar kaldırmaya çalışanlarla doldu etrafım nefesimi toplayana kadar karşılık veremedim sonra iyiyim deyip kalkıp eve geldim.

Çıkarttığım ders: Ne olursa olsun telefonla konuşulmaması gerekli çok konuşulmak isteniyorsada kulaklık kullanılmalı.

2. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Cok büyük gecmis olsun kardes. Bisiklet üzerin de telefon görüsmesi diye bir sey olmaz, gördügün gibi cok tehlikeli. Okadar yara aldigina göre bir doktora görünsen cok iyi olur.

Bu konuyu actigin iyi olmus, bilmeyenler yada birsey olmaz diyenler biraz ders alirlar diye düsünüyorum. Bisiklet üzerin de kullaklik veya müzik dinlemek de iyi degildir, insanin konsentrasyonunu bozabilir ve büyük nedenlere yol acabilir. Bisiklet ve motorsiklet konsentrasyon isidir ve sürerken konsentrasyonu bozacak hic bir sey yapilmamalidir. Benim düsüncem böyle, kimsenin de isine karismak istemem.

Umut Yayla bunu beğendi.
  3. Sefa

Sefa Alçılı Bünye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Öncelikle geçmiş olsun;
    Yalnız başıma sürüyorsam muhakkak müzik dinlerim (makul bir ses seviyesinde ve kulaklığın teki ile). Bu yüzden de telefonun kulaklığı her zaman kulağımda oluyor, böylece telefon görüşmesi sırasında da fiziki olarak herhangi bir engele maruz kalmıyorum. Ancak elbette bu da sakıncalı bir şey, karşı tarafı dinlerken dikkatiniz dağıldığı için hem trafikten kopuyorsunuz hem de dikkatiniz telefonda olduğu için reflekslerinizde yavaşlama söz konusu olabiliyor.
    Birileri ile birlikte sürüyorsam, zaten kulağımda kulaklık falan olmuyor (hem yanımdakilere saygısızlık hem de onlarla muhabbet etme açısından). Bu durumda bir arama gelirse de kenara çekiyorum yavaşça, yanımdakileri de aksatmamak için "Şu an müsait değilim" diyerek kapatıyorum ve kaldığımız yerden yola devam ediyoruz.

Acı bir şekilde öğrendiğiniz gibi; sürüş esnasında telefon ile konuşmak oldukça riskli bir hareket. Bir arama ile karşı karşıyaysak bisikleti durdurup öyle yanıt vermemiz gerekiyor.

Umut Yayla bunu beğendi.
  4. Bahadır Ulusoy

Bahadır Ulusoy Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hocam premıum rush adlı bir bisiklet filmi var izlemeni tavsiye ederim telefonla nasıl görüşülür öğrenirsin :)

Umut Yayla bunu beğendi.
  5. Furkan Çınar

Furkan Çınar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    GT
    Seviye:
    Bluetooth kulaklık en rahatı işte :)

Umut Yayla ve Bahadır Ulusoy bunu beğendi.
  6. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Geçmiş olsun Umut. Sabah muhakkak hekime görünün.

Ben bisiklete binerken genelde bluetooth/pludut kulaklık takıyorum. Çok rahat oluyor.
    Bir keresinde pedala basmadan önce görüşmeyi bitirdim fakat telefonu cebime koymak vakit kaybı gibi geldiğinden telefon elimde hareket ettim. Bir kaç sn sonra teli cebime koymaya çalışırken duraktan hareket eden minibüsün altına girme tehlikesiyle karşılaştım.

Umut Yayla bunu beğendi.