Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet kullanırken bilek sorunları.

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında yetkin yılmaz tarafından paylaşıldı.

1. yetkin yılmaz

yetkin yılmaz Aktif Üye

Bisiklet:
    Peugeot
    Seviye:
    Arkadaşlar aynı sorun daha önce yazıldı çizildimi bilmiyorum ama;önemli bir mesele olduğu için tartışalım istiyorum.benim sorunum bilek gücümde azalma yani bir ekmeği bile bıçakla kesemiyorum sağ elimde bu sıkıntı solda problem yok.ben bunu şuna bağladım dağ bisikleti gidonları genelde hep düz ve aynı bugün klasik bisikletimi kullanırken çok daha rahat ettim.yol ve yarış bisikleti gidonları sanki dahamı iyi yada benmi rahat ettim.

2. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Haklısınız bu konuda.
    Dağ bisikleti gidonları insan bileğine uygun değil. Bunun nedeni, insan kolunun doğal pozisyonunun avuç içlerinin birbirine bakacak şekilde olması. Siz dağ gidonunun tutmak için kolu 90 derece çevirince, bu bilekte ve ön kolda baskıya neden oluyor. Bu da size ağrı olarak geri dönüyor.
    Bunları bilekleri çok zayıf biri olarak söylüyorum. Aileden gelen bir problem bu. Bileklerimiz sorunlu, kesinlikle zorlayamıyoruz. O nedenle tur bisikletimde de yol gidonu var. Onun dışında sürekli kullandığım bir yol bisikletim var zaten.

Size tavsiyem, eğer dağ bisikleti kullnaıyorsanız sürekli olarak, bar-end alarak sürüş pozisyonunu biraz değiştirmeniz.
    Eğer dağ bisikleti kullanım alanınıza uymuyosa, satarak yol ya da cyclocross bisikletine geçmeniz.

Barış TURAN ve yetkin yılmaz bunu beğendi.
  3. Koray Uzun

Koray Uzun Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Sadece sağ elde sıkıntı yaşıyorsanız ağrının bir diğer nedeni de bilgisayar başındayken fareyi tutuş pozisyonunuz olabilir. Yoğun bilgisayar kullandığım zamanlarda ben de benzer ağrılar yaşıyorum.

yetkin yılmaz bunu beğendi.
  4. yetkin yılmaz

yetkin yılmaz Aktif Üye

Bisiklet:
    Peugeot
    Seviye:
    Teşekkür ederim arkadaşlar dağ bisikletimi sattım zaten bir klasik arıyordum uzun zamandır.city bike olarak onuda buldum aldım.evet mouse konusunda haklısınız etkiliyor.özellikle oyun oynarken.