Bisiklet Kornası

Scudo

Selami53

O PARAYA BİSİKLET ALIRIM !
Tepki
963
Bisiklet
Specialized
Bisiklet pompasının ucuna korna takıp ''havalı korna'' yapabilirsiniz,sesi gayet iyidir.
Eğer şehir içinde kullanıp fazla yol yapmayacaksanız da akülü korna da kullanabilirsiniz.

janberk

Üye
Tepki
15
Motorsikletlerdeki gibi bir korna arıyorum . İnternette epey aradım ancak bulamadım . Görüp duyanlar varsa paylaşırsa sevinirim . ( Çok hantal bişey olmamasında fayda var )

Selami53

O PARAYA BİSİKLET ALIRIM !
Tepki
963
Bisiklet
Specialized
Motorsikletlerdeki gibi arıyorsanız akülü bir şey lazım akülü de hantal olur,belki büyük şarjlı piller işinizi görür.

janberk

Üye
Tepki
15
Akü yerine Lipo piller kullanıyorum ben . Sadece korna kısmı abartılı bir şekilde büyük olmasın yeter batarya kısmı kolay :)

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
Bu şekilde arayışların altındaki fikri hep merak etmişimdir :) lütfen kızmayın :) kişisel zevkinizdir hiçbirşey diyemem ama bunu buraya yazmadan da geçemeyeceğim. sonuçta bu bisiklet. hani ister havalı korna olsun ister motosiklet kornası gibi birşey olsun. düşünüyorum kendimi: bisikletle gidiyorum ve önüme birkaç kişi çıktı veya bir araba. o an kornaya bastım herkes az çok ürktü veya dönüp baktı. insanlar bakınca düşündükleri gibi birşey olmadığını gördüklerindeki alaycı yüz ifadesi benim bu tür şeyleri kullanmamam için fazlasıyla yeter :) ama şu var. eğer yaşınız müsaitse yani gençseniz(ben bisiklet konusunda genç olarak lise 3'e kadar diyorum) eğlenmelik gırgırına şamatasına yapılır. ama yaşınız biraz daha büyükse 2 gün sonra çıkaracağınızdan %100 şüphem yok :)

kolay gelsin :in:

• Beğen
Tepkiler: Rasimcan Meral

janberk

Üye
Tepki
15
Avcılardan çıkıp Eminönü - Taksim bisikletle İstanbulda gezen biriyim . Mecburen trafiğe girmek zorunda kalıyorum ki bizim şöförlerimiz malum bütün yollar onların olduğu için dikkatsizce üzerime sürdükleri oluyor . Geçen gün minibüs tarafından eziliyordum yolcu almak için ani frene basıp önüme kırdı bodoslama minibüse giriyordum az kalsın Allah tan birşey olmadan kurtuldum ki başıma çok geliyor böyle şeyler . Böyle bir durumda yüksek sesli bir korna trafikte diğer kullanıcıları uyarmak için gerekli diye düşünüyorum . Yoksa tutup ta sahilde sürerken önümdeki yayaları korkutmak gibi bir amacım yok :)

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
12V pil veya akü sorununuz olmayacaksa (link) veya (link) işinizi görür.

• Beğen
Tepkiler: janberk

janberk

Üye
Tepki
15
Dostum çok teşekkür ederim . Spariş veriyorum umarım iş görür bir sistemdir :)

Emrah Catak

Aktif Üye
Tepki
41
Bisiklet
Sedona
Kardeş eline geçip uyguladığında nasıl çalıştığını resim yada video ile sunabilirmisin? Bende aynı sebeplerden dolayı böyle bir arayış içerisindeyim.

MEMATi

Aktif Üye
Tepki
28
İsim
Anıl
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
12v akü al 1 tane 1.3 amperlik bitanede araba kornası al ufaklardan tamamdır

barbaros soylerkaya

Aktif Üye
Tepki
22
İsim
Barbaros Söylerkaya
Bisiklet
Trek
bende tır kornasıyla aynı sesi çıkaran bisiklet için tasarlanmış bir havalı korna var airzound (link) bu lınkte var araba nasıl kenarda donup kalıyor ızleyın:)
2 adet getirmiştim birini satabılırım .

• Beğen
Tepkiler: Sanberk E

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
@Ahsen Okyay

Ben de benzer arayışta biri olarak cevap vereyim. :)
Diğer yerleri bilmiyorum ama Eskişehir'de çoğu cadde çok dar. Araba ile bisiklet yan yana bile sığamadığı durumlar oluyor. Böyle zamanlarda kırmızı ışığa yakalandınız ve önünüzde bir araba var diyelim. Eskişehir'de de nedense telefonla oynarken ya da yanındakilerle konuşurken yeşili görmeyen çok oluyor. Bagaja falan elle vurmak yerine korna çalarak yürümesi için uyarmak daha insancıl geliyor bana.

Bazen de sizi görmeden yola çıkanları, üzerinize doğru u dönüşü yapmaya kalkanları falan uyarmak için mutlaka faydası dokunuyor. Millette yola çıkarken "gelen araba var mı" diye düşünmek ve bakmak alışkanlık olmuş, başka araçlara bakmıyorlar bile. Motor mu geliyor? dursun, bisiklet mi geliyor? beklesin, yaya mı var? yol versin... Vergiyi veren o, yol hakkı onun. Maalesef bu düşüncede çok sürücü var Türkiye'de.

E az ses çıkaran zil veya korna da diğer araçlar tarafından duyulmadığı için, böyle bir arayışa giriliyor.
Ha tabi sakin sakin düzgünce giden yayaya da korna basıp ürkütme taraftarı olmadım hiç.

Tunakan Önen

Forum Bağımlısı
Tepki
273
Bisiklet
Salcano
Dikkat Çekici Bir Korna İstiyorsanız 30 $ Ebaydan Sipariş Verin :) İstersen Araştır Bildiğin Taşınır Otomobil Kornası Forumda Bir Arkadaşımızda Var :) Bak Emin Ol Memnun Kalıcaksın :)