Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet kornası tavsiyesi, Hornit, Plus, Xbyc 9682, accacia, deemount, rockbros, Orp smart..

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında Metela tarafından paylaşıldı.

1. Metela

Metela Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Merhabalar birkaç bisiklet kornası bakındım ve cidden çok kararsızım. Daha dün bir gerizekalı elimden geleni yapmama rağmen neredeyse beni geri geri eziyordu bu sebepten acilen bir kornaya ihtiyaç duydum zilim oldukça yetersiz kaldı. Tabi başka yerlerde de bu konunun açıldığını biliyorum ancak yeni kullananlar daha farklı ürün tavsiyeleri de olabilir diye ben de açtım.

Umarım aşağıda saydıklarımı bilen kullanan arkadaşlar vardır ve bana fikir verirlerse çok sevinirim. fiyat performans açısından boşa para ya da gereksiz yere ucuzculuk yapıp anlamsız birşey de almak istemiyorum.

İlki Hornit 140 db, fiyat olarak 160 tl(yurtdışı fiyatı da aynı) en yüksek fiyatlısı , 123 tl ye en ucuz fiyat olarak buldum. 140 db olması inanılmaz bir ses gücü tabi ki en iyisi ama bu kadar para vermeye değer mi karasızım, diğer ürünler de çok farkedilir bir ses çıkartıyorsa boşa bu kadar para vermiş olmak istemem.

Plus, 120 db olduğunu iddia ediyorlar fiyatı 70 ve 40 tl olarak gördüm, plus diye bilinen bir markamı muadili m diğeri anlamadım, gerçekten 120 db mi, kullanan arkadaşlar umarım vardır. Suya ıslağa dayanıklılığı falan nasıldır. sonuçta bu ürüne baya benzeyenini aliexpress de 4-5 $ a satıyorlar ve 110 db diye yazmışlar, bu markanın bir farkı var mı yoksa aynı çin markası mı? Ha çin olması beni çok ilgilendirmiyor sesi yeter ki gerçekten 100 db in üstünde olsun.

Xbyc 9682, fiyat 23 tl, hornit taklidi aynı plus gibi belki aynı ürün bilemiyorum, tabi ses kalitesi belirsiz, bunu kullanıp, araba otobüs vs. kendini farkettiren var mı?

accacia, deemount, rockbros ortalama 5-10$ arası çinden buradan da yine 30-40 tl arası alınabilecek ürünler, hornit dışında diğerleri ile kaliteleri aynıdır diye düşünüyorum tabi yine kullanan var mı, hatta bu saydığım tüm ürünleri mukayese edecek deneyimi olan varsa hepimizi kurtarmış olur.

Bunların dışında türkiye de olmayan Orp Smart Horn diye bir ürün var malaesef 65$ civarı, 96 db ve 75 lümen hem flaşör far ve korna ancak tuzlu fiyatı sadece kullanan var mıdır diye sormamı gerektiriyor, en azından hem far hemde korna düşünenler için çok ideal ben tabi 250 lümen moon aldığım ve çok memnun olduğum için bu ürünü belki ileride düşünebilirim. Kullanan varsa da deneyimleri beni çok memnun eder.

bunların dışında ekonomik fiyat yüksek desibelli ürünler varsa beni bilgilendirir tavsiyelerde bulursanız çok memnun kalırım.

2. KırmızıBereli

KırmızıBereli Aktif Üye

Adı:
    Semih E.
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Yayalar için değil de ben de araçlar için delta bisikletin sitesinden Air Zound siparisi verdim. Youtube'de videolarını inceleyip karar verebilirsin. 115db olarak gözüküyor.

3. sezgindurmus

sezgindurmus Forum Demirbaşı

Adı:
    Sezgin
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    air zound en işe yarayanıdır, ancak bisiklet üzerinde çok yer tutuyor.

4. furkan.zaman

furkan.zaman Hipokrat yeminli bisikletli

Adı:
    Furkan
    Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Duduk en pratiği ve en etkilisi bnce , kaskin kayislarina bagliyorum ben .

Metela

Metela Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    airzound çok iyi bir çözüm ama çok büyük , düdük ilginç bir çözümmüş ama şu ürünler hakkında biraz fikri olan olursa biraz aklım netleşsin :)

bu arada düdük benim dün yaşadığım vaka için kullanması çok zor sürekli ağzımda olursa bir işe yarar, o sebepten parmakların ucunda olan bir çözüm çok önemli.

Hornit satmak isteyen olursa da özelden mesaj bekliyorum tabi fiyat konusunda kaydedeğer bir şey beklediğimi de belirtmek zorundayım..

buradaki bunca bisikletçi profesyonel arkadaş varken, bu koskoca camiada bir kişi bile bu ürünleri kullanmamış mı? ya da yorum yok mudur?

:uzgnm::(
    pes ettim artık arkadaşlar, koskoca bu platformda bir kişi bile bu ürünler hakkında fikir sahibi değilse, ya bisiklet için uygun olmayan bir konu açmışım ya da sesimi bir türlü duyuramamışım..

6. DeReM

DeReM LoVe İZMiR

Adı:
    Selçuk E.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Metela bende plus var 25tl den n11 üzerinden aldım 2 modlu. Tek ses çıkaran (siren) modu bir işe yaramaz :tskler: alarm modu iyi denilebilir, kauçuk tuşunu elciğe sabitledim ilk başta bazen basma konusunda sorun yaşıyordum şimdi alıştım.
    yayaların kornaya gösterdiği davranışlar onların sığ.rlk derecesine göre değişiyor kimi insan çekiliyor kimiside öylece durup tren muamelesi yapıyor. Yankı yapan yerlerde çok güçleniyor ne oluyor diye dönüp bakıyorlar :)
    orp yi bilmiyorum. Hornitle arasında pek fark yok o paraya değmez. İlle lazımsa plus al. ;):harika:

7. acg

acg Yeni Üye

Adı:
    Ahmet Cemil
    Bisiklet:
    Merida
    Ben Plus kullanıyorum. Sesi baya yüksek. Yayalarda işe yarıyor da, araçlar için pek deneyemedim. Şu an için işime yarıyor.

Metela

Metela Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:

teşekkürler amacım yayalar değil açıkca, zaten dediğin gibi sığırları etkilemez, havalı kornaya alışkın onlar :) plus konusunda haklısın plus ya da acacia diye bir marka var, bence ikiside çin menşeili olduğu için sesleri aynıdır. biri inceleme videosu yapmış desibel olarak hornit ile hiçbir fark bulunmuyor, bence tek farkları malzeme kalitesidir belki su geçirme olayı ya da pili biraz daha uzun kullanma gibi farklar olabilir (olmayabilir de). O kadar parayı hornit e vermeyi düşünmüyorum fiyat olarak dediğiniz gibi 25 tl dağlar kadar fark var denemeye değer. bir de m-wave elektronik zil var ama onun sesi istediğim kadar yüksek olmayabilir, yayalar için tamam ama benim için tek olay arabalar.

9. ahmetdin

ahmetdin Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bende deltabisiklette m-wave nin 100 db lik elektronik zilini gördüm. 50 tl fiyatı. Kullanan arkadaşlar varsa zil hakkında bilgilendirirse çok sevinirim.

Metela

Metela Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @ahmetdin bir aydır kullanıyorum sesi bana göre idare eder diğer kornaları bilemiyorum (havalı olan hariç o çok yüksek biliyorum). Araçların camı açıksa rahat duyarlar, hatta kapalıyken içeride bangır bangır müzik dinlemiyorlarsa da duyarlar, ancak bangır bangır müzik varsa ve araçlar da baya gürültülüyse çok zor duyması, yayalar bile bazen duymuyor sahilde ama onun sebebi, avanak olmaları(bisiklet yolunda arkalarından ne geldiğini umursamadan yürüdükleri için), sesin tonunu anlayamadıkları ya da cidden özürlü oldukları içindir, çünkü rahat rahat bir insan duyar, ben zaten normal zilde kullanıyorum genelde de yaylara standart zili çalıyorum, ürünün düğme ve pil bağlantıları bence çok şık ve küçük, malzeme kalitesi başarılı bence dizayn açısından çok iyi yapmışlar, su geçirmiyor, montajı bir hayli basit. Verdiğim paraya değdi çünkü hornit 140db 150-160tl fiyatında iken 45-50 tl fiyatını hakediyor tek kötü yönü pil değiştir derdi olması, usb şarj olsaymış daha da güzel olurmuş.

ahmetdin bunu beğendi.
  11. Tasogare

Tasogare Bisikletkolik

Adı:
    Mugen
    Seviye:
    bisiklet yolunda kullanmak için bunu aliim diyorum, suluk kafesine koyup :)
    Tekzen – Burası Benim Evim!

paten kayarken bunla çok aracı durdurmuşumdur, sesi duyunca ne olduğunu anlayamadan frene basıyolar :)

12. ahmetdin

ahmetdin Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @Metela Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Bende bu üründen almaya karar verdim.

13. Aykuttasdelen

Aykuttasdelen Forum Demirbaşı

Adı:
    Aykut TAŞDELEN
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    kullanan kimse yok mu bende alsam kafasındayım

14. Ercan38

Ercan38 Yeni Üye

Adı:
    Ercan