Bisiklet korna(uyarı sistemi) kazirmayı çizmeden

Tepki
17
Şimdi bu korna olayının çocuk muhabbeti olduğu konusunda bende herkese katılıyorum fakat caddeden sürerken yayalar bazen çok sıkıntı bir şekilde önüme atlıyor ya da bisiklet yolunda(ben izmirde oturuyorum) insanlar yürüyor bisiklet yolu olduğundan haberi yok kimsenin,ara sokaklarda da durum daha tehlikeli.Çarşıda ise bi kaç kişiye koldan çaktım şahsen.Sonuç olarak ben bu konuyla ilgili ne yapabilirim.
Klasik DIT sesi olan küçücük bi şey yok mu kullanabileceğim?Basit,pratik,göze batmayan,çocuk tribine sokmayacak cinsten.Türkiye'de yaşıyoruz kimse bisiklet olayına saygı duymuyor bu yüzden dikkat de etmiyor bu sorunu yaşayan bir tek ben miyim?

Scudo

Koray Uzun

Daimi Üye
Tepki
253
Bisiklet
Sedona
http://mcdn01.gittigidiyor.net/3792/tn30/37927846_tn30_0.jpg
Ben bundan kullanıyorum. Yurt dışından milyoncudan almıştım. Sadece bir çın sesi çıkartıyor. Etkili ve kibar. Tavsiye ederim.

Tepki
17
@Koray Uzun

Tcde nerden bulabilirim benzeri bisi?seninki guzelmis goze de batmaz oyle hem ama nerden bulcam:-(

Emre Akcan

Forum Bağımlısı
Tepki
345
Bisiklet
Scott
:D her bisikletçide var aslında

sercansekkin

Daimi Üye
Tepki
171
Bisiklet
Carraro
Ben ekseriyetle bir zamanlar kanal d de çizgi filmi çıkan road runner daki deve kuşunun sesini çıkarıyorum :D ince ve tiz bi sesle miik miik! dedim mi önümdeki yaya dönüp bakıyor. E beni görünce de kaçılıyor. Ama arkamdan bana tuhaf tuhaf baktığına eminim çünkü bakışlarını hissedebiliyorum :D bir yandan da çok eğlenceli. Kötü yanı ise dediğiniz gibi sizi görmezden geliyorlar. Kimi yerlerde merdivenlerle beraber düz rampalar yapılıyor(belediyeleri tebrik ederim) ama bazı ''Sağlıklı'' insanlar ısrarla benim rampadan çıktığımı göre göre o rampaya giriyor! İnanılır gibi değil. yanda merdiven bomboş ama o adamlar yürüyerek çıkması daha zor olan rampadan çıkıyor. Garip.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Ben şunu (link) satın aldım. Pil ile çalışıyor, gidonda az yer kaplıyor.

ScottScale

Daimi Üye
Tepki
173
@muratcolakoglu

bu güzelmiş türkiyeye yollanıyormu ? kargo ücreti ne kadar ? sadece bu sitedenmi satın alınıyor

Koray Uzun

Daimi Üye
Tepki
253
Bisiklet
Sedona
@serge mersin

Fotoğraf gittigidiyordan. Demek ki türkiyede de var bundan. Ben 0.75€ vermiştim. Etrafınızdaki milyonculara bir bakın derim. Olmazsa mahalle bisikletçilerine.

Sabri Atalay

Daimi Üye
Tepki
245
Bisiklet
Trek
Merhaba,
Bu zillerin sesi çıkmıyor çıt çıt o kadar.
Aslı bisikletten aşağıdaki linkte bulunan zili 20 TL ye aldım.Biraz büyük ama sesi gerekli uyarıyı yapacak kadar etkili.

(link)

• Beğen
Tepkiler: Cebrail Tunç

Koray Uzun

Daimi Üye
Tepki
253
Bisiklet
Sedona
İnsanları korkutmanın da gereği yok diye düşünüyorum. O yüzden çok da fazla ses çıkarmayan bir zil seçtim. Yanımızda kamyon kornaya basınca ne kadar rahatsız oluyoruz. Şehir içinde insanların arasında çok yüksek ses çıkarmanın gereği yok bence. Trafikte araçları uyarmak için de farklı çözümlerim var.

• Beğen
Tepkiler: fatih emekli

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@siretsiret

Çok yeni bir ürünmüş şimdilik sadece oradan alınıyor. Ben alalı 1 ay oldu belki ebayde satılıyordur. Ben sitesinden satın aldım, sonra satıcı bana 20 usd lik kargosu var onuda öde dedi. Bende web sitesine bir şey yazmıyo ödemem, siparişi iptal et paramı iade et dedim. Satıcı, tamam benim tecrübesizliğim ücret almadan gönderiyorum dedi.

Koray Uzun

Daimi Üye
Tepki
253
Bisiklet
Sedona
http://yenisafak.com.tr/resim/site/615x326/avmile1mily5a10df04.jpg@muratcolakoglu
Bu kıvamdaki dükkanlar için kullanılan tabir. Eskiden japon pazarı denirdi. Bir ara ne alırsan bir milyon parolasıyla satış yaptıkları için milyoncu kaldı adları. İçerde hırdavattan avizeye, pilden ampule, kırtasiyeden elektroniğe her şey oluyor.

• Beğen
Tepkiler: muratcolakoglu

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Bende İstanbul'da yaşıyorum ama bu ifadeyi ik defa duydum. :)

ScottScale

Daimi Üye
Tepki
173
@muratcolakoglu

böyle bir idafe var ama o '' 1 milyoncu '' şeklinde.arkadaş milyoncu diyerek kısaltmış :D ne laırsan 1 milyon,ne alırsan 2 milyon.ne alırsan 3 milyon diye tabirleri.arkadaş hepsini aynı çatıda milyoncu olarak nitelendirmiş ama orjinal ismi 1 milyoncu o sözün ;) çok uzun yıllardan beri 1 milyoncu ifadesi var tüm ülke genelinde ;)

• Beğen
Tepkiler: m.klcts
Tepki
17
@muratcolakoglu

Bu alet tam benim kafamda canlandırdığım şey.Bende zilden çok elektronik ses istiyordum çünkü zil bana daha nostaljik geliyor böyle cruiser tarzı bisikletlere eski tarz bisikletlere yakıştırıyorum.Ben yeni tip dağ bisikleti ile dolaştığımdan birde ışıklı uyarı sistemleri kullandığımdan elektronik ses daha uygun bence bütünlüğüme.Firmaya mail attım yolluyorsa sipariş vericem keşke Tc ye getiren olsaydı.
Ayrıca yayaların çıkmasının yanı sıra bence bisiklette kaza çıkaracak en sakat olaylardn biri caddede sürerken park eden araçlardan çıkan insanlar.Önümüze açılan kapılara dikkat edelim arkadaşlar bu konuya değinme ihtiyacı hissettim.Zil korna kurtarır bu durumda inşallah.

Olcay S.

Üye
Tepki
37
Ben hakem düdüklerinden kullanıyorum hem kullanımı kolay hemde etkili tavsiye ederim..

• Beğen
Tepkiler: serge mersin
Tepki
17
@muratcolakoglu

Buarada bunu gözümden kaçırmışım bende diyaloğa girdim bunu kullanıyım bari alırken kargosuz alan varmış felan derim