Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Konusunda Cahil Bir Arkadaşa Önerileriniz

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında gereksiz tarafından paylaşıldı.

1. gereksiz

gereksiz Misafir

Selam arkadaşlar. ben 35 yaşında 179 cm boyunda yaklaşık 90 kg ağırlığında bisiklet konusunda (sürmek haricinde) birşey bilmeyen birisiyim. Sağlıklı yaşam ve spor yapmak adına bir arkadaşımın tavsiyesiyle bisiklet sporuna başlamak istiyorum. Bir arkadaşım focus raven rookie marka bisiklet önerdi. Sizin de fikrinizi almak istiyorum.Bana yardımcı olursanız sevinirim..

2. Tolga Yücel

Tolga Yücel Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Önce fiyat aralığınızı ve nerede kullanıcağınızı belirtiniz :)

3. gereksiz

gereksiz Misafir

hocam 700 tl civarında bir bütçe ayırabilirim, asfalt,toprak yol ve doğa içerisinde kullanmak istiyorum. ama genellikle toprak yol ve doğa diyelim :)

4. recep24ank

recep24ank Bisikletkolik

Adı:
    Recep Eşref ÇINAR
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Sedona veya Kron XC 500 azdaha para eklersen Kron XC 1000 almanı öneririm kesinlikle hepsinden iyidir.

5. ASinanB

ASinanB Kıdemli Üye

Seviye:
    hem yol hem de arazide kullanıcaksanız kitlenebilir amortisörlü modellere bakmanızı öneririm.

6. gereksiz

gereksiz Misafir

Sinan kardeşim bana uygun olacağını düşündüğün marka ve modeli yazarsan memnun olurum. Dediğim gibi bisiklet konusunda cahilim. Bir arkadaşım focus raven rookie önermişti. Ama ben aceleye getirmek istemiyorum. Ben kendi araştırmalarım sonucu fiyat olarak Sedona 711 d yi beğendim.Uygun olur mu veya bu fiyata yakın daha iyi bir bisiklet bulabilir miyim?

7. recep mutluer

recep mutluer Aktif Üye

Seviye:
    Sedona 711 gerçekten de güzeldir ayrıca whistlenin de size uygun modelleri vardır.2 amörsitörlü almanızı önermem alüminyum kadro çok daha hafif olduğundan toprak yollarda rahat edersiniz. Dediğim gibi 711 iyidir.

8. ASinanB

ASinanB Kıdemli Üye

Seviye:
    sedona 711 iyi bir model ama ben v fren ile başlamanızı öneririm, bakımı daha kolay, ucuz ve pratiktir, disc fren herhangi bir arıza durumunda sizi uğraştırabilir. Sedonanın Borla modelini de inceleyin, güzel bir başlangıç modeli, fiyatı uygun. Kron XC 1000 i öneririm ben, ömür boyu kadro garantisi var, internet sitesi biraz zayıf ama onuda forumdan araştırabilrsiniz. Bence kadroya para verin, üzerindeki komponentten memnun kalmazsanız zamanla değiştirebilirsiniz. Kron kadrolar çok sağlamdır. Ama sonuç olarak içinize en sinen modeli alın, seçim sürecinde epey bir kafanızın karışması normaldir ;)

9. Ahmet Fatih Ceylan

Ahmet Fatih Ceylan Yeni Üye

Seviye:
    Sinan Abiye katlıyorum kadroya önem ver bence

ASinanB bunu beğendi.
  10. gereksiz

gereksiz Misafir

hem fiyat hem de diğer yönleri ele aldığımızda şu marka ve modeller öne çıkıyor.
    1-Focus Raven Rookie
    2-Sedona 711D
    3-Kron XC 1000

fiyatı biraz yükseltirsek
    1-Sedona 741
    2-Kron XC 2000

bu modeller arasında tercih yapmak durumundayım. Sizin tercihiniz ne olurdu?

11. fatih yazgan

fatih yazgan Yeni Üye

Seviye:
    Giriş seviyesi ve bütçenize göre kesinlikle Kron xc 1000 derim xc 1000 ile xc 2000 arasında yaklaşık 250-300 liralik bir fiyat farkı var tabii komponentler vs. ona göre ama aradaki bu fiyat farkına kask,eldiven,km saati,forma,tayt vb. ihtiyaçlarınızı alabilirsiniz sizin için daha mantıklı olacaktır diye düşünüyorum.

12. ASinanB

ASinanB Kıdemli Üye

Seviye:
    kesinlikle Kron xc 1000 ;)

13. gereksiz

gereksiz Misafir

ya kusura bakmayın ama bu focus çok mu kötü bir bisiklet. hiç adı geçmiyor..

14. fatih yazgan

fatih yazgan Yeni Üye

Seviye:
    Adını ilk defa duyduğum için iyi-kötü yorum yapamam fakat bisikleti alırken alacağınız yedek parça,servis,yardım,güvenilirlik vs. bir bütün olarak düşünmek lazım. Bilinmedik bir marka diye kötü diyemem ama bilindik tanındık bir marka seçmeniz sizin yararınıza olacaktır.

15. fatih yazgan

fatih yazgan Yeni Üye

Seviye:
    Siz sorunca bende hemen baktım zaten sitesine fakat dediğim gibi forumda hiç rastlamadım başka sitelerde de ismini hiç duymadım... Kron,Sedona,Salcano,Scott,Giant,Cannondale,Corratec,Geotech gibi markalardan seçim yapmak daha iyi olur....Tabi bunlardan bazıları bütçelerimize uygun bazıları değil. Kron ömür boyu kadro garantisiyle öne çıkıyor sanırım xc modellerinde de bu garanti var bende araştırma aşamasındayım benim tercihim de Kron'dan yana olacak sanırım.

16. gereksiz

gereksiz Misafir

bir kaç kişiye sordum. focus iyi bir bisiklet dediler. evet diğer markalar piyasada bilinen ve tanınan iyi markalar. ama bizim bilmiyor olmamız focusun kötü olduğuna işaret değildir kanımca. ben almanların mühendisliğine güvenirim. bu da alman malı olduğuna göre iyidir diye düşünüyorum. kör bir atış yapıp focus raven rookie veya highland peak alabilirim. fatih kardeşim senden ricam kullanılan malzeme ve donanımı açısından focus raven rookie ve highland peak a bir göz atabilir misin?

17. KIVANC YILMAZTURK

KIVANC YILMAZTURK Kıdemli Üye

Seviye:
    Size bişey söyleyim FOCUS güzel bisiklet fakat MTB dalında değil yol bisikleti dalında güzel ben su gösterdiğiniz FOCUS'a o kadar para vermenizi kesinlikle istemem cünkü o kompedanta göre cok para onn ayarındaki bisikletler 450 TL kadar bence disk yada v fren istiyorsanız bi salcanolara bakın cünkü fiyat performans acısından cok daha iyiler diğer modellere göre teknik servisleri sornlu diyorlar ben bu zamana kadar en az 10 kere götüürdm hiç bir sorun olmadı eğer teknik servisle uğraşmak istezseniz direk arayıp sorununuzu anlatın ve servise gidip yollatın bisikleti bu kadar basit adamlar işini yapıyor kafanızda soru işareti kalmasın..

18. Hakan Yaş

Hakan Yaş Aktif Üye

Seviye:
    Duydugum bir marka değil. elbette iyi olabilir, fakat neden takılıp kaldığınızı merak ettim. Arkadaşlar o fiyatlara alabileceginiz çok güzel bisikletler söylemişken. Yabancı üretici bir bisiklet istiyorsanız size Trek, Specialized, Giant, Merida öneririm. Özellikle Merida TFS 100V araştırmanızı tavsiye ederim. Belki bütçeyi biraz daha yükseltmeniz gerekir ama kadro olarak ömür boyu garantilidir. Gerçi ben şahsen o paraya yine de Kron alırdım ama anladığım kadarıyla yerli üretici istemiyorsunuz :cool:

19. serkkan

serkkan Forum Demirbaşı

Seviye:
    FOCUS kökeni bir alman markası olup çok kaliteli kadrolar üretmektedir ve mtb-yol yarış sponsorudur.

Giriş seviyesi Trek-scott-coratec bisiklet alabilirsiniz , bunların orta segmentini de vadeli olarak almanız da mümkün türkiyede.

bacak ölçünüze göre optimal ölçüyü almaya çalışın en önemlisi bu ! bazen bir bisikleti beğenirsiniz fakat ölçüsü size göre olmayabilir.

Hevesinizi ve yaptığınız işi iyi tartın eğer aldıktan sonra evde elbise askısı olacak sa yada depoda çürüyecekse olaya pahalı girmenize gerek yok.:)
    Çok arkadaşıma bisiklet aldım ama adamlar piyasada yok o açıdan yazdım bunu yanlış anlamayın lütfen.!

Bol pedallı günler dilerim...