Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet kilo aldırır mı?

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında KyrH tarafından paylaşıldı.

?

Bisiklet kilo aldırır mı?

1. Evet

oy sayısı 6
    10,7%
  2. Hayır

oy sayısı 20
    35,7%
  3. Nasıl beslendiğine bağlı.

oy sayısı 30
    53,6%
  1. KyrH

KyrH Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Merhaba, bisikleti kendi çapımda profesyonel olarak kullanmaya çalışıyorum. Bütün ekipmanlarım tam.

Sorum şu olacaktı arkadaşlar, bisiklet sürmek kilo aldırır mı? Evet, amacım kilo almak, kilo vermek değil :) Cevaplarınızı bekliyorum

Teşekkürler.

(Anketi de kullanabilirsiniz, ama bana detaylı bir şekilde bilgilendirme yapmak isterseniz yorum atmanız benim için en iyisi olacaktır.)

2. A.Samed.Y

A.Samed.Y Aktif Üye

Adı:
    Abdussamed
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Düzenli olarak bisiklete binen adam kesinlikle kilo almaz, aksine daha fit ve çevik olur

bsklt07 bunu beğendi.
  3. KyrH

KyrH Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Anladım, cevabın için teşekkürler. Kiloyu başka bir yerden alacağız gibi madem, fit ve çevik olsakda güzel. Kilo vermeyelim yeter ki

4. Aazam

Aazam Aazam

Adı:
    Aazam
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    nasıl kilo alıcaksın? hergün hergün binersen daha da gider. Bkz: ben. 75'ten 65'e düştüm 5 ayda. Günlük 10 km sürme ile hem de..

5. KyrH

KyrH Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Bisiklet sürerken belirli bir efor harcıyoruz bildiğin üzere, bende eve geldiğimde sürüşten sonra harcadığım kalorinin açlığmdan dolayı daha fazlasını alabileceğimi düşünüyorum, olmaz mı?

6. Aazam

Aazam Aazam

Adı:
    Aazam
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @KyrH gece yatmadan önce yenirse neden olmasın :harika:

7. yasirkidil

yasirkidil Kıdemli Üye

Adı:
    Yasir
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ben 2 ay şehir bisikleti kullandım onunla 1000km yaptım ve 3 kilo vermiştim çünkü beslenmeme ve uykuma dikkat etmiyordum zaten alt limitlerdeydim sonra 2 ay binmedim geri aldım verdigimi şimdi yol bisikleti kullanıyorum 1 aydır ve 1000km olmasına rağmen 2 kilo aldım çünkü beslenmeme ve uykuma dikkat ediyorum (4 kilo daha eksiğim onuda alınca tamamdır :hhhhhh:) burdan sonuç olarak nasıl beslediğinin önemi ortaya çıkıyor tabi uykuyu da es geçmemek lazım

8. UtkuSener

UtkuSener Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Az biraz bildiğim kadarıyla bisiklet sürüşüne bağlı olarak kilo alabiliriz, spor yaparak alınacak kilo dediğimiz zaman kas kazanmaktan bahsederiz zaten yağ ile işimiz yok. kondisyon değilde patlama gücünü arttıracak şekilde çalışma yaparsak bisiklet bel altı bölgede kas artışı sağlar. tabi bu dediğim yağ oranı azalmadan alınacak kas miktarı için geçerli, yağları yakıp kas kütlesi artınca ağırlık değişmez

9. katran

katran Forum Bağımlısı

Adı:
    harun çevik
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Aldırır tabi. Balkonda yatırıp binmeyince acaip kilo aldırıyor.

erdsde, A.Samed.Y, Tolstoy ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  10. KyrH

KyrH Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Sağolun hocam, her gün en az 5-6 km gidiyorum. Sizin dediğiniz şekle uyar mı? Beslenmeme de elimden geldiğince dikkat etmeye çalışıyorum.

Çok sağol hocam beklediğim cevaplardan biri de buydu, ama ben genellikle çok geç yatan biriyim haftaiçi-sonu olsun her türlü geç uyurum. Siz günde kaç saat uyuyorsunuz?

11. NewStyle

NewStyle Evli Bisikletli Çocuklu

Adı:
    Tuncay
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Konu tam benlikmiş:) bende bisiklet kullanıpta bol bol yiyen yatarken dahil kilo almaya çalışaan biriyim olmuyor abi bünye metobolizma olayı tamamen yemeyi biraz bıraksam kilo veriyorum vermemek içinde sürekl yiyorum :acpsnr:

12. KyrH

KyrH Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    @tege çok doğru hocam, bugüne kadar denedim denedim olmuyor bir türlü yav. Şu metobolizma denilen şey tam bir illet :ssrtcbya:

13. uguryilmaz144

uguryilmaz144 Onursal Üye

Adı:
    Uğur Yılmaz
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Doğru antreman ve doğru beslenme ile kas kütleniz artacaktır...

14. yasirkidil

yasirkidil Kıdemli Üye

Adı:
    Yasir
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @KyrH uyku 4 evreden oluşur diye biliyorum ve her evre 90-100 dakika arası sürermiş yani 6 ile 6,5 saat arası uyku yetmesi lazım ki bunu deneyince fark ettim o kadar bisiklet sürmeme rağmen 6 saat uyumak yetiyor cidden, eskiden 7-8 saat uyuyordum yorgun bitkin kalkıyordum şimdi çok dinç uyanıyorum, şöyle de bir durum var gece belli saatlerde uykuda olmak gerektiği söyleniyor fakat bu bence kişiden kişiye göre değişir çünkü ben sabaha karşı 4-5 gibi de yatsam 6 saat uyuduktan sonra yine dinç uyanıyorum, ayrıca kendimde şunu da fark ettim bu 4 evreyi tamamlamadan 2-3 evre uyuyup yada herhangi bir evrenin ortasında uyandığımda yada 4 evreden fazla uyuduğumda kafama çivi çakılmış gibi oluyorum daha çok uyuyasım geliyor o yüzden alarmı 4 evre tamamlanacak şekilde ayarlıyorum artık, zaten zaman sonra vücut alışıyor alarm çalmadan bile uyanıyorsunuz ki sabahın 6'sında alarm çalmadan uyanmak müthiş bir şey :)

erdsde bunu beğendi.
  15. KyrH

KyrH Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    @yasirkidil Çok doğru söylemişsiniz hocam, ağzınıza sağlık bana anlatma zahmetine girdiğiniz için. Sorumu cevapsız bırakmadığınız için teşekkürler, çok yardımı olacaktır bana

@uguryilmaz144 Yine beklediğim bir yanıttı hocam, teşekkürler. Daha çok motive oluyorum bu tip yorumlar geldikçe :D Kilo verme işini falan duyunca bırakıyordum az kalsın kullanmayı

uguryilmaz144 ve yasirkidil bunu beğendi.
  16. uguryilmaz144

uguryilmaz144 Onursal Üye

Adı:
    Uğur Yılmaz
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Hocam tamamen sürüş amacınıza bağlı bir durum. Bisiklette kardiyo yapacaksanız yağ oranınız azalır, kas kütlesi olarak da pek bir artış olmayacağı için kilo verirsiniz. Fakat bisiklette yapılan interval tarzı güç antremanları kas üzerinde yıpranma oluştuğu için kas kendisini onarıp aynı efora karşı çıkacak şekilde gelişiyor. Sonuç, kas kütlesindeki artış...
    Yağ kütleniz azalsa bile, kas kütleniz arttığı için çok fazla kilo vermezsiniz diye düşünüyorum. Tabi ki kaslara ihtiyacı olan proteini karşılamanız durumunda. Eğer proteini dengeleyemezseniz bacaklarınızın ihtiyaç duyacağı protein vücudunuzdaki diğer kaslardan karşılanacaktır... Böyle olduğunda da hızlı kilo verdiğinizi düşünürsünüz ama kaslarınızdan da kaybetmiş olursunuz...

17. Y. Burak

Y. Burak Aktif Üye

Adı:
    Burak
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Yağ istiyorsan efor harcamayacaksın ve aldığın kalori verdiğin kaloriden fazla olacak; kas istiyorsan efor harcayıp protein ağırlıklı besleneceksin. Fakat şunu unutma; bizim anlattığımız hiçbir şey sağlıklı kilo alma konusunda sana yardımcı olmayacaktır. Yukarıdaki mesajda yazıldığı gibi bizden alabileceğin tek yardım forumdaki üst tabaka insanlara ulaşmak olacaktır. Bu arkadaşların çoğu aldığı bisikletleri evde yatırıyor. Onlar gibi yapıp aldığın bisiklete binmezsen kilo alabilirsin.

18. katran

katran Forum Bağımlısı

Adı:
    harun çevik
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @KyrH şakası bir yana diyetisyene uğra
    Biz ancak ve ancak geyik yaparız. Bak Geyik de kilo yapar mesela.

Y. Burak bunu beğendi.
  19. KyrH

KyrH Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    @uguryilmaz144 çok teşekkür ederim hocam yardımcı olduğunuz için

@Y. Burak görüşünü belirttiğin için teşekkür ederim hocam

uguryilmaz144 bunu beğendi.
  20. NewStyle

NewStyle Evli Bisikletli Çocuklu

Adı:
    Tuncay
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    @yasirkidil hocam ben şahsen İstanbul'un havasından genelde yorgun dövülmüş gibi zor uyanıyorum genelde uykuya dalma problemim var günde 3 saat uyusam öpüp başımın üstüne koyuyorum ne Zaman karadenizdeki köyüme gitsem en güzel uykumu orda alıyorum sabah erken ve dinç uyanıyorum