Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet kilidi tavsiyeleri

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında sener35 tarafından paylaşıldı.

1. tanchu

tanchu Forum Bağımlısı

Adı:
    tanju
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
  2. ers35

ers35 Yeni Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Ya o zaman ben niye bisiklet kullanıyorum? Gittiğim yerde işim var ve bir yere baglamak zorundayım.sureklı yanımda mı gezdırıcem.

AIM diye bir marka aldım geçtim, şu kadro üstünde spiral durunlardan aldım, mecbur göz önünde bir yere kilitlicez. bence U tarzı kilitler caydırıcı duruyor, tamam kesilebilir belki ama zaman alabilir açması.

3. Kadir Volkan DEMİRTAŞ

Kadir Volkan DEMİRTAŞ Yeni Üye

Arkadaşlar şifreli kilitleri unutun çünkü şifreli kilidi patlatmadan açıyorlar bizim doktorun şifrelikilidini çözüp bisikletini hastane otaparkından çaldılar buraya dikkat önce benim Trek 3700 marka bisikletimi çalmak için ugraştılar alarmlı kilit sistemi kullandıgım için vazgeçti ve doktorun kron marka bisikletini çaldı videoyu izleyin ben halen bu alarmlı asma kilidi kullanıyorum fakat bu kilidin su geçirmez özelligi olanları var onu tavsiye ederim birdepaslanmaz pirinç zincire ve bisiklet iç lastigine ihtiyacınız var zincir kadroyu çizmesin diye bisiklet iç lastiginin içinden geçirip her iki uçtan bir hazincir halkası kalacak şekilde plastik cırtla cırtlıyoruz işlem tamam birde kilitle ilgili söyleyecegim var ben asma kilit gövdesini yere düşürdüm ve anahtarın girdigi göbekti bilyalar dagıldı ve kilit çöp oldu kısacası pillerin ve alarımın bulundugu gövdeyi yere düşürmemenizi tavsiye edrim sonra ikinciyi aldım şimdi dikkatli kullanıyorum kilidin başka bi artısı ister alarmı kuruyorsunuz isterseniz alarmı kurmadanda kitleme yapabiliyorsunuz

4. Hüesyin

Hüesyin Üye

Adı:
    Hüseyin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    . yeni konu açmadan burdan devam edeyim dedim :) Bu kilidin diğer,çelik halat kilitten farkı var mıdır sizce? bisikleti aldığım satıcı idareten kullanmam için üstü pvc kaplı anahtarlı kilit vermişti gövdeye sabitlenenden,dün bisiklet bakım için gittiğimde kilit alayım dedim bunu önerdi dışı kauçuk bişey dolgulu içi dedi.gerçi ikisinide kullanırım ama şifrelileri daha kısa sürede açıyorlar videolarda.

Ekli Dosyalar:

5. hauy

hauy Aktif Üye

Adı:
    Hüseyin
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    kilitten ziyade uyarı ve ortalığı velveleye vermek için alarmlı kilitler .Geceleri iyi olur ortam sessizken .Birisi denemiş videosu

6. gunes1001

gunes1001 Kıdemli Üye

Adı:
    Güneş A.
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Herkese merhaba ben okula bisiklet ile gidiyorum ancak okulun bir bahçesi veya bisikleti kilitleyecek bir yeri yok(temel lisedeyim). Bu yüzden bisikletimi koyabileceğim pek fazla yer yok. Kaliteli bir kilit alıp yakında bir yere kilitlemeyi düşünüyorum. Eski bisikletimde okulun önünde çalınmıştı. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

7. firestone

firestone Aktif Üye

Adı:
    Hüseyin
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Ben de kilidimi değiştirmeyi düşünüyorum, mağazada gördüm şu kilidi, üstelik decathlon fiyatı diğer yerlere göre gerçekten uygun. Bisiklet Kilidi - CATENA BİSİKLET KİLİDİ 75CM

Bu videoda göründüğü kadarıyla dışarda bırakmak için yeterli sayılabilir:

8. gunes1001

gunes1001 Kıdemli Üye

Adı:
    Güneş A.
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @firestone bu kilidi öneren varsa gerçekten alabilirim. Decathlon 20 TL'lik hediye çeki vermiş baya ucuza geliyor benim için

9. firestone

firestone Aktif Üye

Adı:
    Hüseyin
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @gunes1001 Aynı kilit 120 TL ABUS CATENA 685/75 SHADOW BLACK ANAHTARLI KİLİT. Decathlon'dan 20 TL de hediye çeki 50 TL tam fırsat oluyo. İstanbuldaki bisiklet mağazalarının çoğunda aksesuar ve parça fiyatları şişirilmiş durumda, neyse ki internet var da fiyat karşılaştırması yapıp enayi gibi 2 misli para ödemekten kurtuluyoruz.

10. gunes1001

gunes1001 Kıdemli Üye

Adı:
    Güneş A.
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @firestone kesinlikle katılıyorum ancak Decathlon bence spor ürünlerinin BİM'i gibi olduğu için bu kadar ucuza vermeleri bence normal :D

11. Mehmet Vidinli

Mehmet Vidinli Aktif Üye

Adı:
    Mehmet Vidinli
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    @firestone 20 tl hediye çeki nasıl geliyor?

12. gunes1001

gunes1001 Kıdemli Üye

Adı:
    Güneş A.
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Mehmet Vidinli bunu beğendi.
  13. kuşlar gibi özgür

kuşlar gibi özgür Bisiklet tutkunu ^^

Adı:
    Barış
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @gunes1001 Selamlar. Ben de okula bisikletle gidiyorum ve okulda gözden uzak bir yere kilitliyorum . Iki tane kilidim var. Birisi Btwin , birisi de Zefal marka. Modellerini bilemiyorum ama baya sağlamlar.

14. epsilon91

epsilon91 Kıdemli Üye

Seviye:
  15. ventiol

ventiol Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bu ürünü kilit alırken araştırmıştım. Normal kablo kilitlerden daha etkili olur fiyatı da uygun. Kısa süreli kilit ya da 2.kilit olarak kullanılabilir. Fakat benim bunu almama sebebim boyu. Katlanır kilitler esnek olmadığı için zaten bir yerlere kilitlemek zor bir de bu boyda sadece ince demirlere kilitlenebilir kadro arka tekerlek direk kapsamak mümkün gözükmüyor.

epsilon91 bunu beğendi.
  16. Keyif adamı

Keyif adamı Aktif Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    WP_20161205_002 (2).jpg Decathlondakilere baktm hem pahalı hemde ağırlar başka bir kaç yerde'de baktm yine ağırlık ve fiyat olarak pahalı görünce vazgeçdim bunu tamamen tesadüfi buldum koçtaşda fiyatta cabası 24.99 tl hem uzun aynı anda 2 bisikleti bağlar birbirine hemde 500 gr bir ağrlığa sahip'ki bence hafif birde uygun fiyat daha ne olsun düşünenlere tavsiye ediyorum.koçtaşlara bir bakın derim; derseniz nasıl taşırım arkada bagajım var ahtapotla bağlıyorum rahatca yada sırt çantasınada sığar size kalmış

17. Eto3401

Eto3401 Aktif Üye

Adı:
    Ahmet Ertuğrul Y.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Sokağa bağlayacaksanız nasıl olsa qr var ön lastiği sökün arkaya kilitle beraber bağlayın sağlam bir yere durur o.Tabi kilit sağlam değilse hiç bir işe yaramaz.

18. L@civert

L@civert Yeni Üye

Seviye:

Bu kilit bende var. Apartmanın girişine bırakıyorum. Bayadır binmiyordum, bu haftasonu bi baktım birisi kesici, delici bir aletle kilit kısmını baya zorlamış diğer kısımlarda bir deformasyon yoktu. Heralde açamadı ki, hala duruyor bisiklet. :)

19. kasimpasabisiklet

kasimpasabisiklet Gold Üye

Adı:
    Bilal
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
  20. tanchu

tanchu Forum Bağımlısı

Adı:
    tanju
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Halat olanlar çok rahat kesiliyor kısa süreli kilitlemeler için uygun olur ancak

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

el_Aksa_1903 bunu beğendi.