Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet kilidi tavsiyeleri

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında sener35 tarafından paylaşıldı.

1. sener35

sener35 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    arkadaşlar en çok kafama takılan konunun başında bisiklet kilidi geliyor.ilk bisikletimi apartmanımızın merdiven boşluğunda 2 tane incelerden bisiklet kilidi ile bağlamama rağmen çaldırmıştım.bisikleti tekrar oraya bağlamak zorundayım.Çünkü annem balkonda istemiyor.(zaten haklı küçücük balkon)
    benim merak ettiğim bu motorsiklet kilitleri güvenilir mi?hırsızların bunları da koparma ve kilidi açma gibi yetenekleri var mı?başlarına gelen veya yakınlarının başlarına gelen varsa tecrübelerinden yararlanmak isterim.son olarak hangi marka ve model bisiklet kilidi önerirsiniz?fiyat aralığını da yazarsanız ii olur!!!:eek:

2. karatren

karatren Aktif Üye

Seviye:
    televizyonda bi programda izlemiştim,yüzü maskeli eski bir hırsız konuşuyordu. Adam ; "her türlü kilidi 10 saniye içinde açabiliriz" demişti. Zaten açamasalar bile makaslarla kesebilirler. Bence annenizi ikna edip balkona koymanız en iyisi olur. Ama dışarı koymaya mecburum diyorsanız,diğer kilitlerden ayrı olarak kalın bir zincir (makaslarla kesilemez) ve bu zinciri kilitleyecek iyi bir asma kilit(kale nin kilitleri olabilir) alın derim

3. Aydın

Aydın Forum Bağımlısı

Seviye:
    Selamlar.

Hırsıza kilit dayanmaz. Dolayısıyla anca vakit kaybettirilebilir. Koca koca asma kilitleri bile nitrojen tüpü ile bir kaç saniyede dağıtabiliyorlar. (Tabi bunu yapanlar ticari profosyoneller ve genel de motorlara yapıyorlar) Ama tabi ki bisikleti gözüne kestiren bir pro hırsız olabilir.

Bir de şu da var. Yani sırf bisikleti götürecek diye birşey yok. Seneler önce yarışçı bir arkadaşın yol bisikletinin tüm parçalarını boşaltıp safi kadroyu kilitli bırakmışlardı :)

O yüzden bisikletinizi mümkün olduğunca dikkat çekmeyecek bir yere koyun ve mümkünse bir kaç kilitle kilitleyin.

Kesin çözüm ise evin içi, başka yolu yok.

4. sener35

sener35 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    galiba haklısınız.eskiden apartmanın merdiven altına koyduğum bisketimde en ufak bir çat çut sesi duyduğumda bile huzursuz oluyordum.hatta akşamları bazen aşağıya inip kontrol ediyordum.dediğiniz gibi kilitten önce iyi ve güvenilir bir yer bulmak gerekiyo...

5. Haşim Okyay

Haşim Okyay Onursal Üye

Seviye:
    Hırsız kafaya koyduktan sonra bir şeyi çalmayı çelik kasaya koysan yine yürütürler. O yüzden hangi kilit olursa olsun güvenilir değil, bende zamanında merdiven dairesinin altına kitliyordum hemde hortumun içinden geçirilmiş kalın bir zincir ile ama ne fayda, götürülmüştü.
    Arkadaşların da tavsiye ettiği gibi evin içerisi en güvenlisi. Gerçi, o bile güvenli değil de işte, diğer seçeneklerle karşılaştırırsak en güvenlisi...

6. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Kırılmayacak, kesilmeyecek veya açılmayacak hiçbir kilit yoktur.

Sadece Kryptonite firmasının üst modellerinden temin edebilirseniz bisikletiniz o kilitle kilitlenmesine rağmen çalınırsa bisikletinizin bedeli ödeniyor.

Kilitleyip de açığa bırakacağımız bisikletlerimizin elbet birgün çalınacağına maalesef emin olabilirsiniz.

7. sener35

sener35 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    fiyatı da üst seviyededir diye düşünüyorum.

8. Fırat Ayanyan

Fırat Ayanyan Forum Bağımlısı

Seviye:
    bence en iyi yöntem şu mahaledeki otoparkçıyla anlaşın bisikletinizi kuyru bi yere koysun ben öyle yapıyorum otoparkçı binmesin diye de kitliyorum ve kafam rahat ediyor

9. NightHawk

NightHawk Aktif Üye

Seviye:
    Ben balkona bile koysam kilitliyorum. Hırsıza kilit dayanmaz. Ben bir yere gittiğimde mecburen kilitlemek zorunda bile kalsam, ön tekeri söküp yanımda götürüyorum ki çalmaya çalışacak kişi elinde taşıması gerekeceğini de bilsin. Siz de en azından apartmana bağlayacaksanız sağlam bir kilit , bağlarken arka tekerin içinden ve kadrodan geçirin, ön tekeri de mümkünse kolay sökülüyorsa ( yol bisikletlerinde 1 saniyelik iş) yanınızda götürmek.

10. proteo

proteo Aktif Üye

Seviye:
    Seleyi söküp eve taşımak bisikleti öylece kilitlemek en azından caydırıcı olur. Alanya da başıma geldi avatarımda ki bisikletin bagajı olduğu için selesini yanıma alırdım. Arkadaşımın bisikleti de benim bisikletin aynısı bir gece arkadaşımın bisikletini almışlar benimkine dokunmamışlar üstelik benim bisiklet daha diri ve bir çok parçası da değişmişti. Ben sele olmadığı için dokunmadıklarını düşünüyorum. Alıp gitmek oldukça zahmetli olacaktı çünkü.

euzun72 ve S.Cihan Seven bunu beğendi.
  11. selcuktnt

selcuktnt Forum Bağımlısı

Seviye:
    kesinlikle satıcılara kanma abi bu alman malı yok bu rus kilidi yani kilidin memleketi önemli değil her türlü kilit açılır ben şirketin doblosu kitli kaldığında 4 dakikada açmıştım :D bir tornavida yetti konuyla alakası yok ama sonuç pek işe yaramıyo kilit önemli olan sağlam bir yere koymak dikkat çekmemeli

12. yighitjan

yighitjan Bisikletkolik

Seviye:
    Örme telleri kalın ve birleşme yeri sağlam olan kilit..

13. Volkan Çağlar

Volkan Çağlar Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bizim ikamet ettiğimiz site güvenlikli olmasına rağmen(tel örgü , bekçi vs.) ben eve çıkartıyorum her seferinde 4kat asansör filan da yok.üstelik balkona filanda değil odama koyuyorum:D fakat dışarıya çıktığımda bir yerde bırakmam gerektiğinde bir kilide ihtiyaç oluyor.geçenlerde kilidi açarken anahtarı elimde kaldı.ne önerirsiniz

14. tayfun0029

tayfun0029 Aktif Üye

Seviye:
    kısa süreli kullanıyosan kilidini, şifreli daha kullanışlı!:rolleyes:

15. rıdvan

rıdvan Aktif Üye

Seviye:
    benımde apartmanımdan bısıkletım calısmıstı :( ama sımdı bmx'e bınıyorum ve kucuk olması sayesınde odada tavandan kancayla tutturulmus iki zincir sarkar onların ucunda kadroyu cızmeyecek sekılde buyuk kancalar bısıkletı asıyorum acıkcası bıraz gothıc ve urkunc garıp dursa bıle sonucta guvende :)

16. sevims

sevims Aktif Üye

Seviye:
    Almanların 'panzer kilit' dedikleri yaklaşık 2 cm kalınlığında, bakınca bile 'bunu kimse açamaz' denen kilitle bıraktığım bisikletimi daha geçen hafta 1-2 saat içinde, hem de şehrin en yoğun yerinde çaldırdım. Yani kilit dayanmıyor, gerçekten dayanmıyor. Yine de gerçekten güvenli diyebileceğimiz, en çok zorlayan kilitler aşağıdaki türden olanlar: Kilit alacaksanız birkaç YTL'ye bakıp markasız, 'rus malı' kilit almayın, bu konuda markaya ve güvenilirliğe önem verin. Ve bisikletinizi sadece gün üzeri olmak üzere mümkünse insanların geçtiği yerlere, en güvenlisi sokak lambalarına bağlayın. İnsanlar 'ne kadar gizlesem o kadar iyi' deseler de, aslında hırsızları en çok mutlu eden şey budur...

17. İlker Gök

İlker Gök Üye

Seviye:
    iki adet ince sayılabilecek bisiklet kilidimi anahtarlarını kaybettiğim için pense ile hiç zorlanmadan kesmiştim. birtanesi dışında demir halkalar olan motosiklet kilitlerindendi. en son en kalın ve ağırlarından bir motosiklet kilidi aldım ve bisiklet parkına kalıcı olarak bıraktım, sadece anahtarını yanımda taşıyordum, yaklaşık 1.5 yıl sonunda yağmur altında kalmaktan içerisi kireçlenerek açılmaz hale geldi. onu da yakındaki inşaatçılardan aldığım demir makasıyla kestim, ama çok zorlanmıştım. yani imkanınız varsa sık kullandığınız bir park yerine bir motosiklet kilidi koyabilirsiniz. kullanmadım ancak en mantıklı görülen sevimsin fotoğrafını koyduğu modeller gibi geliyor.

18. Onur Kahraman

Onur Kahraman Bisikletkolik

Seviye:
    Kryptonite kilitleri nereden temin edebiliriz?

19. ugurkavcakar

ugurkavcakar Üye

Seviye:
    bu devirde insan bisikleti 2 dk yol ortasına koymaya korkuyor. siz nasıl bir koruma yolu tercih ediyorsunuz? hangi kilitleri tavsiye edersiniz. araç takip sistemi felan mı yerleştirsek acaba? :) bakıyorsunuz videolara adamlar profesyonel.açamayacakları kilit yok.

20. Osman D.

Osman D. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    o yüzden en iyisi bisikleti pek boş bırakmamak ya da bıraktığın yani kilitleyerek bıraktığınız yerlerde güvenliklerin olmasına ve kalabalık bir yer olmasına dikkat etmek önemli :in: ayrıca kilitlerken arka tekerle kadroyu ve ön tekerle kadroyu beraber kilitlemeye hatta mümkünse 2 tekerle beraber kadroyu kilitlemeye özen gösterin ,
    Keyifli pedallamalar , inşallah insanlarımız bilinçlenir de kimsenin bisikleti çalınmaz artık güzel Ülkemizde :)

ugurkavcakar bunu beğendi.