Bisiklet kazası ve polis raporu rezilliği

samettanoglu

Aktif Üye
Tepki
193
İsim
Samet
Bisiklet
Focus
Dün Bahçeköy-Kemerburgaz yolu Atatürk Arboretum önünde antrenman sırasında takım arkadaşımız "kontrolsüz U dönüşü yapan" otomobile yandan çarptı. Olay sonrasında ambulans çağırdık yarım saat kadar sonra geldi ve her ihtimale karşı arkadaşımızı hastaneye gönderdik.
Olaydan 2 saat kadar sonra gelen trafik polisi "ben bu kazaya rapor tutmam, bisikletliye rapor mu tutulur? plakası yok bir şeyi yok neyine tutayım raporu" dedi. Nasıl rapor tutmazsın yaralamalı kazada, "yasa var, sağ şerit bisikletlerin hakkı, tek şeritli yolda ise şeridi kullanabilir" dedim. hiçbir şey demedi sustu. ve devam ederek siz yaya kazaya karışırsa rapor tutmuyor musunuz? yaya arkasında plakayla mı dolaşıyor?" diye üsteleyince tamam ben rapor tutarım karakolla mahkemeyle uğraşırsınız diyerek göz korkutmaya çalıştı. daha sonrasında tamam gelin karakola gidecez o zaman diyerek kazaya sebep olan araç sürücüsünü araca aldı ve Tarabya karakoluna doğru yola çıktılar. bizden gizli olarak tutulan kaza raporunda arkadaşımızın yüzde yüz kusurlu olduğu polis tarafından yazılmış. Aracın hasar alan kısmı kastî olarak yanlış belirtilmiş, ki araç yolun ortasına çıkmamış gibi gösterilmeye çalışılıyor. Aşağıda ilgili fotoğrafları da paylaşacağım.

ve son not : Arkadaşımız karakolda şikayetçi olup bisiklet hasarları karşılanması durumunda uzlaşabileceğini belirtti.

Fotoğraflara ve videoya bakın ve kusurlu taraf hangisi siz karar verin:

Polis tutanağında belirtilen yer 9 numaralı yer ama aslında 3 numaralı bölgede hasar açıkça gözüküyor.
https://i.hizliresim.com/6nB9b3.jpg

Tutanakta belirtilen bölge olmayıp 3 numaralı bölge olduğu burada açıkça belli, polisler de aracı inceledi.
https://i.hizliresim.com/WYz0aN.jpg

Burada aracın yolun ortasında olduğu gözüküyor.
https://i.hizliresim.com/J29aGE.jpg

https://i.hizliresim.com/y4WE17.jpg

Ve kazadan sonra kameramın kaydettikleri :

Scudo

Ekrem Yılmaztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
477
Bisiklet
Cube
Çok geçmiş olsun, işlem hakkında kasdi olarak yanlış tutanak tutulduğunu düşünüyor iseniz söz konusu polis hakkında da şikayetçi olunabilir. Dosyanızı da takip ediniz emniyette, zarar ödemeyize gelirler olay sıcak kalsın.

• Beğen
Tepkiler: samettanoglu

hashus1099

Deprem Dede
Tepki
1.464
İsim
hashus1099
Bisiklet
Canyon
bugün aldığımız ikinci can sıkıcı haber. geçmiş olsun. aracın modeli zaten her şeyi gösteriyor.
polis memurunun yaptıklarına da ayrıca sinirlendim. nasıl bir ülkede yaşıyoruz böyle?

Tepki
13
İsim
Enis A.
Bisiklet
Carraro
Benim Omur iligim Kırıldı..Bir Doktorun Düz yolda Yarış bisikletime arkadan carpması ile..4 ay kımıldamadan yattım..Dehset acılar cektim..1 yıl oldu simdi iyiyim..
Ben Acıdan Yerde cırpınırken Ambulans geldi..Beni alıp gittikten Sonra Doktorun Kafasına göre RAPOR düzenlemesi..Sonra ne kadar avukatta tutsak Rapora itiraz icin heyetede basvursak üzgünüm ki burası Türkiye...Kamera kaydı yok..Direk arkamdan carpan adam haklı cıktı..Cok ugrasmanız gerekiyor..Gercekten bu ülkede Eşitlik Hak Hukuk yok..Kim ne derse desin..
Eger ki Bir insan size Kamera önünde arkadan vurup öldürmediyse kaza bedeli ve haklılık durumu beklemeyin..Heleki bisikletli iseniz..
Saygılar
Gecmis olsun Arkadasım

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Öncelikle geçmiş olsun . Videoyu izledim. Benim çıkardığım iyi niyetli bir amca var , yanındaki maganda hangisi şöfördü acaba ?

• Beğen

samettanoglu

Aktif Üye
Tepki
193
İsim
Samet
Bisiklet
Focus
Herkese çok teşekkürler. Örnek olması açısından burada paylaşmak istedim durumu. Herkese güvenli sürüşler...

@GLN o maganda iyi niyetli amcanın oğlu. amca kızıp susturdu sonrasında gelip özür diledi. bugün de bisikletin masrafını ödeyeceklerini belirtmişler arkadaşıma, ödedikten sonra da şikayetini geri çekecek. Bu görüntülerden sonra polis gelene kadar uzun süre konuşma fırsatımız oldu masrafların karşılacağını o zaman da belirtmişlerdi ama bizim kafamızı rapor karıştırdığı için şikayetçi oldu.

Owlknife

Forum Bağımlısı
Tepki
380
İsim
Samet Elmacı
Bisiklet
b'Twin
Geçmiș olsun bana çarpsalar polis çağırmak aklıma bile gelmezdi.

• Beğen

volkan Öz

Forum Demirbaşı
Tepki
586
Bisiklet
Specialized
Bu bayram biz bisikletliler için bulunmaz nimet dedik ama galiba öyle olmadı..Çok geçmiş olsun

• Beğen

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
Çok geçmiş olsun. Bisikleti görüp bi an empati kurdum ve kaza yapan bisiklet ile çok yol yapmıştım (eski sahibiyle) onlar geldi aklıma ence sonuna kadar gidin ve hakkınızı arayın. Gerekirse avukat arkadaşlar da yardımcı olacaktır..

• Beğen

sargonnas

Forum Demirbaşı
Tepki
1.501
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Diğer
Geçmiş olsun rapora direk itiraz hakkınız var. Hemen itiraz edin derim.

Ayrıca bu ülkede artık kolluk kuvveti olması gereken yerlerde değil. Olsa da vatandaşı geçiştirme modundalar. Konu ile çok alakası olmucak ama 3 milyon eklenince görün bakın neler olacak... Ülkemiz için geçmiş olsun...

kulebey

Aktif Üye
Tepki
65
Bisiklet
Giant
Türkiye de polisin durumu ortada %90 nı bana iş çıkmasında nolursa olsun modunda kaza ayrı dert işini yapmayanlarla uğraşmak ayrı dert geçmiş olsun

karayel52

Üye
Tepki
25
İsim
anıl bekiroğlu
Bisiklet
Ghost
Arkadaşlar bu ülkede hak hukuk adalet kavramları hiçbir şekilde koruma altına alınmıyor.herkes mağara kanunları uygular gibi.hiçkimse alınmasın halkımızın yüzde 80 i cahil ve cahil kesime bisikletin aynı zamanda bir taşıt olduğunu kabul ettirmek çok zor.hatta imkansız gözüküyor.emniyet bile bizden yana değilken bu kuş serisi gazyağı tenekelerinin çevresinde durmak akıl karı değil....

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
Büyük geçmiş olsun. Bana da Cumartesi çarptılar keşke kamera olsaydı diyorum... Durum çok vahim...

• Beğen
Tepki
16
İsim
Ömer
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Geçmiş olsun. Sulh ceza hakimliğine itiraz edebilirsiniz. Dilekçenizin ekine fotoğrafları, cd içinde videoyu ve itiraz sebebi olan tutanağı da ekleyin. USB kabul etmiyorlar cd istiyorlar. Kafanıza takılan birşey olursa sorabilirsiniz. Tekrar geçmiş olsun

• Beğen

kutsaruzgar

Daimi Üye
Tepki
267
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Sedona
Polisten mutlaka şikayetçi olun. Avukat yardımı alıp almamak size kalmış ama tutsanız bile yazacağı dilekçeyi kontrol ettirin.