Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet kazası - Araba çarptı

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında Ahmet.Uzun tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet.Uzun

Ahmet.Uzun Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bugün her zamanki, rutin, sıradan günlerden biriydi. Okula gidip dersime girdim sonrasında eve gelip bir şeyler atıştırıp klasik 50 km antrenmana çıkmıştım. Antrenman bitti yaşadığım yer Bursa Görükle'ye geldim hafif rampa olan yolda muhtemel hızım 25-30 km arası sakin sakin sürüyordum.

Yolun sağında park halindeki araç, ben onun sol arka kapı hizasındayken, aniden ters yöne dönmek amacıyla(U dönüşü yapmak için) hareket etti ve benim üstüme sürmüş oldu.
    Bende anlık refleks olarak sola kırdım fakat yetmedi bana arka jant göbeğinin oradan vurdu. Ben önce kaput üstüne savruldum arka taraf sola kaydı, araç durunca da toparladım ve düşmeden kurtuldum sonrasında pedal çevirmeden yol kenarına yanaştım. Yanaşırken, düşmeyince, "nabıyorsun l.n" diyerek bağırdım.

Trajedi bundan sonra başlıyor. Araç sürücüsüne elimle gel gel dedim yol kenarındaki minibüs durağını işaret ettim. Durmadı ve U dönüşünü yaptı bana bakmadan yoluna devam etti. Plakasını almıştım başta önemsemedim.
    İleride kırmızı ışığa yakalandığını gördüm ve koşarak gittim, aracı yakaladım, adama in aşağı dedim inmedi hiç bir şey söylemedi, kapıyı açmaya çalıştım kilitlemişti açamadım, in aşağı suçlusun dedim sonrasında dili açıldı bir şeyler söyledi fakat anlamadım.
    İnmeyeceğini anlayınca aracın önünden fotoğraf çektim. Yeşil yanınca bastı gitti.

Sonrasında 155 i aradım, olayı anlatıp şikayetçiyim dedim. Klasik polis hareketi uğraşman lazım, dava açman lazım, bir şey çıkmaz gibisinden cevaplar geldi. En son her şeyi yapacağım şikayetçiyim deyince tamam geliyoruz dediler.
    27 dk sonra polis aracı geldi, alkol testi yapıldı, tutanak tutuldu ve yarın karakoldan tutanağı alırsın dediler ve gittiler.

Kaza hemen marketin önünde oldu fakat kameralar kaldırımdan sonrasını çekmiyormuş. Kamera görüntüsü yok.
    Minibüs durağında 1 teyze ve 2 öğrenci vardı fakat görmedik vs dediler şahit olmak istemediler.

Sonuç olarak elimde kanıt yok, şahit yok, sadece kaza tutanağı var. Yarın kaza raporunu alıp adliyeye gideceğim ve suç duyurusunda bulunacağım.

Diğer yandan plakadan araç sahibini buldum, twitter adresinden mesaj attım ulaşabilirim diyecekten.

Başka yapmam gereken varsa söylerseniz çok sevinirim.

Bisikletimde arka attırıcı(4600 tiagra) jant tellerinin arasına girmiş ve yukarı yamulmuş, kadro kulağı(salcano xrs 030) yamulmuş, jant akordu(shimano r 500) gitmiş, kadroda jant göbeği hizasında çizikler var.
    Araçta ise sol ön sis farı kapağı düşmüş oralarda çizikler vardı.

Ben suçlu olduğumu düşünmüyorum, gidiş geliş çift yönlü yolda aniden U dönüşü yapan araç bana vurmuş oluyor. Aracın yanından geçerken özellikle dikkat ettiğim kapı açılması durumu için özellikle araçdan 2 metre uzağından geçiyordum.

20160415_165114.jpg
    20160415_173251.jpg
    Screenshot_2016-04-15-21-16-17.png

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 15 Nisan 2016
  2. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    "Klasik polis hareketi uğraşman lazım, dava açman lazım, bir şey çıkmaz gibisinden cevaplar geldi. En son her şeyi yapacağım şikayetçiyim deyince tamam geliyoruz"

Olayın özeti bu aslında,geçmiş olsun.

gremlis, Ertan M., ikraertas ve 16 kişi daha bunu beğendi.
  3. mariokaldato

mariokaldato Özlem, Yün don ve epılpay

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Gecmis olsun dostum. Bende goruklede calisiyorum. Umarim basarili olursun

4. BicycleLover

BicycleLover Forum Demirbaşı

Adı:
    lazım değil
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ya illa bir insanın ölmesi lazım. O zaman ciddiye alıyor bu polisler. Şaka gibiler

5. Morningstar

Morningstar Forum Demirbaşı

Adı:
    Oğuz T.
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Geçmiş olsun.

Kaan T., mariokaldato ve Ahmet.Uzun bunu beğendi.
  6. Spook

Spook Üye

Adı:
    Gokhan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Geçmiş olsun @Ahmet.Uzun. Kameraların kaza yerini göstermiyor oluşu şansızlık olmuş. Ekstradan tanığın olmaması vb unsurlarda eksiye giriyor. Adam bisikletinin hasarını karşılamayı kabul ederse anlaşmanı dilerim. Yoksa öbür türlü hem uğraşıp-strees olma hem de avukat,dilekçe gibi detayların masraflarının da senden gitme ihtimali büyük.

Ahmet.Uzun bunu beğendi.
  7. Wasabie

Wasabie Aktif Üye

Adı:
    ALİ ALPER
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    dostum benzeri babamın başına geldi arbaayla maalesef arkan sağlam değilse hiç bir b.k olmaz. Keşke dövse idin, dövsen bile sana bişey olmazdı en azından stresini atmış olurdun.

Kaan T. ve Ahmet.Uzun bunu beğendi.
  8. domino.tr

domino.tr Üye

Adı:
    Orhan T
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Arac sana sen onu geçmeye başladıktan sonra arka tekerinden vurdugu için suçlu, ayrıca sinyalizasyon yapmadığınıda belirt. Ama ne yazıkki bu öküz hiçbir ceza almayacak, iyi ihtimalle (çok iyi ihtimal) sigotası mastafını faturalandırırsan ödeyebilir. Çok geçmiş olsun

Kaan T., mariokaldato ve Ahmet.Uzun bunu beğendi.
  9. Rusengrgnl

Rusengrgnl Yeni Üye

Adı:
    Ruşen Gürgünlü
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun. Bu tip kaza yazıları okudukça trafikte sürmeye korkar olduk. Umarım sizde bir hasar yoktur. Cana geleceğine mala gelsin. Çok çok geçmiş olsun tekrardan.

Kaan T. ve Ahmet.Uzun bunu beğendi.
  10. o.kucuk

o.kucuk Aktif Üye

Adı:
    Ömer
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Geçmiş olsun. Yahu bilmiyorum boyle itlerle it olup ısırasım geliyor bazen..
    Amma olmuyor işte.

Kaan T., Ahmet.Uzun ve BicycleLover bunu beğendi.
  11. Ahmet.Uzun

Ahmet.Uzun Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Fotoğrafları ekledim, bende hiç bir şey yok araç bana temas etmedi allahtan. Bana çarptıktan sonra sinirlenmemiştim inip özür dilemesini bekledim ama durmayıp devam edince koştum ve kırmızı ışıkta yakaladım. Kapı kilitli olunca ön cama avuç içile vurdum fakat yine inmedi sonrasında fotoğraf çektim bu sırada yeşil yandı ve araç devam etti. Kırmızı ışıkta durduğunda inseydi orada büyük ihtimalle üzerine yürüyüp vuracaktım şimdi düşünüyorum ki iyi olmuş adam inmemiş.

Tasogare ve mariokaldato bunu beğendi.
  12. Alizee

Alizee Kıdemli Üye

Adı:
    Ali
    Seviye:
    hocam trafige at arabasi bile cikariyosan kamera sart. cok gecmis olsun. ne olur bi sekilde on arka kamera monte etmeye bak. esim araciyla kaza yapti, sizin kazanin aynisi tek fark araba arabaya vurdu. bizim arac gecerken adam geri geri bakmadan geliyor ve arka tamponuyla bizim arka kapiya vuruyor. inip bir de sen arkadan vurdun suclusun diyor( drift yapmis olmamiz lazim ona arka kapimizla arkasina vurmamiz icin). suan savciliga ifade verdik bekliyoruz. demek istedigim kamera sart yoksa bi sekilde uzuyor da uzuyor bu surec. eger kameramiz o gun olsaydi bunlarin hicbiri olmayacakti.

Soner Közen, fnym ve Ahmet.Uzun bunu beğendi.
  13. Ahmet.Uzun

Ahmet.Uzun Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Sosyal platformdan çalıştığı yeri öğrendim, yasal olarak ne yapılabiliyorsa yapacağım yasal yoldan bir şey olmazsa da bu böyle kalmaz Görükle'de veya çalıştığı yerde ziyaret edeceğim kendisini.

14. I am the Uptown R.

I am the Uptown R. Onursal Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun.Polis hiçbir şey yapmayacak ve kaza olduğu ile kalacak.Ağzını burnunu keşke eline verseydiniz.Polis'e göre zaten haklı, haksız yok.Bisikletli ve araba sürücüsü var.Bisiklet yolda gider, araba çarpar, bisikletli kalkar, ölmediyse yoluna gider.Senaryo böyledir.Alışılmış bunlara ne yazık ki artık normal karşılanıyor.Görmedim bir kez bile şu forum'da kazaya karışan bisikletlinin polis sağ olsun çok yardımcı oldu, dava sonuçlandı haklıyım vs dediğini.Geçmiş olsun.

Ertan M., kobalamin, berktx ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  15. Ahmet.Uzun

Ahmet.Uzun Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Araçta 1 erkek sürücü yanında 1 bayan ve sağ arka koltukta 1 erkek daha vardı. Sebebini bilmiyorum belki çok bağırdığımdandır inmediler araçtan. İnseydiler o anki sinirle olan olacaktı ama bu böyle kalmaz yasal süreç bittikten sonra kendisini ziyaret edeceğim.

Bu arada Tekirdağ Gran fondo için haftalık 300-400 km arası kendim için ciddi yoğunlukta atrenman yapıyordum. Şimdi bisiklet gitti 1 2 hafta bisikletsiz kaldım kondisyon düşecek, bisikletin masrafı olacak ki zaten lastik de almam gerekiyordu. Fondo kayıtı için ciddi bir kayıt ücreti vardı. Kısacası olan memleketim Tekirdağ'daki Veloturk GranFondo yarışına oldu. 2000 km antrenmanım boşa gitti.

16. anıl şentürkk

anıl şentürkk Kıdemli Üye

Adı:
    anıl şentürk
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Geçmiş olsun , eğer twitter adresi dediğiniz gibi size çarpıp kaçan şahısa aitse hep birlikte twitter üzerinden yüklenelim , yaptığını yanlış olduğunu anlatalım.

17. yelkarasi

yelkarasi Yeni Üye

Adı:
    Çağatay
    Bisiklet:
    b'Twin
    Merhabalar,

Geçmiş olsun. Kameranın kaza yerini göstermediğine emin misiniz? Benim de başıma bir hırsızlık olayı geldi İstanbul Bahçelievler Ömür Plaza'nın hemen arkasında. Yetkililer samimi bir şekilde biz baktık senin arabayı çekmiyor demişlerdi, ben de inanmıştım. Sonrasında olayla polis de ilgilenmeyince savcılığa başvurmuştum, görüntüleri aldım, mis gibi çıkıyormuş arabam. Bazı işletmeler de uğraşmamak için yalan söyleyebiliyor, uyarayım dedim.

Sevgiler.

Çağatay.

Ahsen Okyay ve mariokaldato bunu beğendi.
    Son düzenleme: 16 Nisan 2016
  18. Türka¥

Türka¥ Onursal Üye

Adı:
    türkay
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    geçmiş olsun..

bu aralar kask kameralarına bakıyordum, bu gibi olaylar için bi kamera şart demek ki..
    ucuz birşeyler olsa bile en azından kanıt olarak destekleyici bi etkisi olur.

ayrıca türk polisinin acilen bu işgüzarlığı bırakması gerekiyor.
    illa ölümlü kaza olmak zorunda değil.. en basitinden bir olay olduğu zaman gelmeyecekseniz ne diye oturuyorsunuz o mevkilerde.

mariokaldato ve selçuk yenier bunu beğendi.
  19. Ruhpastası

Ruhpastası iyisin tabi

Adı:
    Şafak Çalışkan
    Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    geçmiş olsun kardeş. bu şerefsize bsikletin hasarını ödet sonra bir güzel sopa çek uygun biryerde. başına ciddi bir olay gelseydi bunun sorumlusu belki de o olmayacaktı.
    2 hafta bisiklet yolundan giderken aradan çıkan motorlu üstümden geçiyodu neredeyse. salak adam bastı gitti. ayak serçe parmağım hala ağrıyor. pelşinden de gidemedim acıdan. adamın arkasından küfür ettim oralı bile olmadı. sinirlendim yine akşam akşam. neyse tekrar geçmiş olsun. peşini bırakma

mariokaldato bunu beğendi.
  20. anıl şentürkk

anıl şentürkk Kıdemli Üye

Adı:
    anıl şentürk
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Twitter üzerinden mesaj yolladım bu arkadaşa , cevap bekliyorum bakalım.