Bisiklet kazası 22/7/2011 İstanbul Maltepe

Scudo

serhat toy

Forum Demirbaşı
Tepki
369
@Derya Keçeci

Mesela ben anlık sarsıntı yaşayabilirdim...
O tip sessiz yollar da Full konsantrasyon olduğum da bazen dışarıya karşı belli bir kotaya kadar kapalı oluyorum...

Mesela gitar çalarken odaya birisinin girip bir şey demesi ile çok titremişimdir, bir yazı ya da kitap okurken vs.

Bu tip hayvanlar her yerde olduğu için aslında keşke hep mümkün olsa en azından şehir içinde sürekli çoklu gruplar halinde gezip bu tip varlıklara hep aklını başına getirecek şeyler yapsak...

Böyle insanların çokluğunu düşününce Critical Mass mantıklı geliyor.

Kimseyi İlgilendirmez

Forum Demirbaşı
Tepki
316
İsim
Murat Ç.
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bir an önce iyileşmenizi diliyor ve bir daha olmamasını temenni ediyorum. "Yolda giderken bir bakıyorum, bisikletlinin biri yolda sağdan gidiyor, dengesi ha bi bozulsa düşecek önüme. İşte bunları görünce sinir olup, çarpıp yoldan atasım geliyor" diye cümle kurabilen üst düzey idiot iş arkadaşlarım var benim! Acı ama gerçek. İşte o yüzden bize dikkatli olmaktan çok daha fazlasını yapmak düşüyor. Sadece "Ağa"'ların at sahibi olabildiği "Benim de bari bir eşeğim olsa" zihniyetini hala korumaya çalışan ve bugün de, o "Ağa"larının sahip olduğu teknolojik "At"ların en azından bir alt modeline razı olmak dışında hayal kurma kapasitesine sahip olamayan ilkel kabile üyelerinin çoğunlukta olduğu bir toplumda da fazla birşey beklememek lazım. :D

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Öz

AHMET67

Aktif Üye
Tepki
75
Bisiklet
Amoeba
ALLAH korumuş çok geçmiş olsun birdaha olmaması dilegiyle saglıcakla kalın

özençekçen

Daimi Üye
Tepki
248
allahın sevdiği kuluymuşsunuz başka bir aracın altına girmemişsiniz sonuç çok daha feci olabilirdi en kısa zamanda iyileşip ayağa kalkarsınız umarım.çok geçmiş olsun.

Can_517

Aktif Üye
Tepki
59
Bisiklet
Diğer
Tatsız kaza olmuş geçmiş olsun. Gene iyi çarpanda insanlık varmış sizi alıp hastaneye götürmüş.

Üzülerek söylüyorum türklerin genel hareketi çarptıktan sonra kaçmak.

Tepki
89
çok geçmiş olsun insanın canı sıkılıyor o araba kullanan insanlar nasıl oluyor da bisikletin üstünde kanlı canlı bi insan olduğunu anlayamıyor bilemiyorum.tiksiniyorum zihniyetlerinden sanki gideceği yere daha erken varsa dünyayı kurtaracak.bas gaza bas gaza tabakaneye bok yetiştiriyorlar.acilde çalışan bi hekim arkadaşınız olarak biriki gün tanıdığınızın himayesinde kalmanızı öneririm tek başınza durmayın nolur nolmaz Allah korusun.

• Beğen
Tepkiler: Mahsus Mahal

Abdülhamit Topçu

Forum Demirbaşı
Tepki
694
İsim
Abdülhamit TOPÇU
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
geçmiş olsun.

Mehmet Ergene

Forum Demirbaşı
Tepki
198
gemiş olsun. bankacılarda şanssızlık var herhalde ben de kötü kaza yaptım .

Mahsus Mahal

Daimi Üye
Tepki
94
İsim
Aydın Bez
Bisiklet
Specialized
@Mehmet Ergene

Mehmet bey çok geçmiş olsun size de; Polonezköy turundaki kaza nasıl oldu acaba?

Arkadaşlar sargılarımı bugün çıkarttılar; sol kolumu kullanabiliyorum ama uyuşukluk var ve her hareket haliyle acı doğuruyor. O yüzden kısa hareket ettiriyorum fakat bisikletim ile sokakta boydan boya gitmeden duramadım. Çok özlemiştim çünkü.

Bu gece MR çekilecek, daha evvel çıkan omuzum ile şimdi çıkan arasında fark var mı diyerek kontrol edilecek imiş. Netice ise pazartesi günü.

Samet Demirtaş

Daimi Üye
Tepki
78
çok geçmiş olsun. 180 derece kol dönüp yerine oturtulması bi değişik geldi. hiç yaşamadım bisikleti alıcam 1 ay sonra inş yaşamamda.tekrar geçmiş olsun.

OMER AYYILDIZ

Daimi Üye
Tepki
211
başlığı yeni gördüm, çok geçmiş olsun...

Bu araç sürücülerini hiç anlamıyorum, ne yani altında bir ton metal olunca üstünlükmü oluyor.

Sende araç kullanıyosun bende :mad:

Önceliğin insan olduğunu ne zaman kavrayacak bu millet :mad:

Kadirtanrıkulu

Aktif Üye
Tepki
3
Bisiklet
Sedona
Geçmiş olsun.Trafikte her an heryerden birşeylerin fırlayacağını hesap ederek ilerlememiz lazım.Etraf evrimini tamamlayamamış yaratıklarla dolu.

Alper Onur ARSLAN

Daimi Üye
Tepki
79
Acil Şifalar. ALLAH 'dan kazaya sebep olan araç sürücüsü ilgili biri çıkmış.

Bilal Demir

Forum Demirbaşı
Tepki
214
Bisiklet
Scott
Çok geçmiş olsun. Şöförlere bu uyarılar sürekli yapılmalı. Ama bunun psikolojik açıklaması şartlanmayla ilgili birşey sanırım. Bundan belki 15 sene evvel bisikletle yolda giderken kaldırımda bir kişi karşıya geçecekti ve yola, direk benim tarafıma doğru bakıyordu. Beni gördüğüne emin bir şekilde devam ediyordum. Yolu kontrol etti ki, ben de tam adama yaklaşmıştım, adımını yola attı ve direk adama sertçe çarptım. Sonradan anladım ki bu şartlanmayla ilgili birşey. Yani adam tamamen arabalara şartlayınca kendini beni görüyor ama beyin algılamıyor. Aynı şey akşam ışıksız araçlar, özellikle motor ve bisikletler için de geçerli. Siz kendinizi ışıklı araçlara şartladığınız zaman ışıksız olanları fark etmiyorsunuz.
Tabi bunları yazıyorum ama bu kişiler yaptıklarında haklıdırlar demiyorum elbette. Sadece malesef her zaman biz maksimum dikkat etmek zorundayız demek istiyorum.