bisiklet kar zinciri

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
başlıktata belirttiğim gibi bisikletime kar zinciri yapıcam,zinviri tekerleğe uygun biçimde sarıcam ve ucunu karabinle tutturucam,işe yararmı?çivili lastik uzun iş beceremem:D en kolay böle birşey düşündüm,yardım ederseniz çok sevinirim,kış geldi:D

• Beğen
Tepkiler: ufuk_
Scudo

Serdar Emre ACAR

Forum Bağımlısı
Tepki
361
Ya kocaeline o kadar kar yağıyormu.Takılı olan zincirler bir atarsa kadroya ve sana zarar verebilir.Bence sakıncalı.

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
sağolun arkadaşlar internetim kesildi konuya geç mesaj attım pardon,faruk inceledim güzel bir uygulama :) yarın denemeye başlıyıcam:D

• Beğen
Tepkiler: yamaç kolatan

livestong

Forum Demirbaşı
Tepki
180
Çok rahatsız bir sürüşe yol açıcağı kesin ama bence iyi bir dişli lastikle havasını biraz indirip yan dişleride biraz yola yayınca oldukça iyi bi yol tutuş sağlanıyo üç sene önce karda bisikletli kuryelik yapmıştım ordan biliyorum çalışmanızı bitirdiğinizde foruma koyarsanız görmek isterim doğrusu

• Beğen
Tepkiler: ozantuna

erzanaskin

Forum Demirbaşı
Tepki
81
@Onur Kahraman

Çok enteresan bir sonuç olacağı kesin

İmalatın bitiminde bizimle paylaşırsan sevinirim

Mustafa_Temizel

Daimi Üye
Tepki
70
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar bu mtbtr nin örneği güzel ama yarı kuru yarı karlı zeminde kullanmak için nasıl bir yol izlemek lazım acaba sadece önümü böyle yapsak arkayımı.Aslında ikisinide böyle yapmak lazım ama kuru asfalt zeminde kullanmam gerekirse ikiside vidalı olduğu için beni zorlarmı.Yakın tarihte Uludağa çıkıcamda o yüzden ihtiyacım var.

ufuk_

Daimi Üye
Tepki
95
valla helal olsun ne diyeyim sonunda forumda çıktı birisi benimle aynı fikirde olan:D.Bende bi ara düşünmüştüm kar zinciri yapmayı güzelde bi projem var fakat işleme sokamadım henüz malzemeleri bulamıyorum :D

civil

Üye
Tepki
85
mtbtr'nin çivileri çok uzun değil mi arkadaşlar?

Genar Batur

Forum Bağımlısı
Tepki
254
Bisiklet
Mosso
açıkçası yolda buzlanma yoksa ve kar derinliği bisiklet sürebilcek kadarsa zincire gerek yok çünkü dişli bir lastik yeterli bir çekiş sağlıyor. ayrıca inişlerdede çok hızlı gitmezseniz kaymıyor. ama yolda buzlanma varsa yada kar iyice oturmuşsa zincirden çok çivili lastik kullanmak daha mantıklı çünkü zincirsizin dengenizi ciddi şekilde etkileyecektir ve kullandığınız lastiğe ve iç lastiğe zarar verebilir, kaymayayım derken buz gibi havada lastik değiştirmekle uğraşmayın. mtbtr deki çivili lastik çok daha mantıklı.

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
arkadaşlar bisikletim disk fren,hasta oldum :D havalar soğuk :D kar yağsın yapıcam,ve deneme sürüşü yapıcam,iyi yanı,kötü yanı yazıcam hepsini,kar bir an önce yağsın :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Az önce soğuk havalarla ilgili başlıkta yazarken aklıma geldi bu yaptığım ve sonuçlarını paylaşmak istedim sizlerle. :)

Arkadaşlar gördüğünüz plastik kelepçe.36 Tane yani jant teli adedince.Yabancı bir facebook sayfasında görüp heves etmiştim.2014 kışında kar yağdığında heveslendim ve hırdavatçıdan aldım plastik kelepçeleri.Aynen bu şekilde taktım.Artık kalan uzun kısımlarınıda kestim tabi resimde görüldüğü gibi kalmadı hiçbiri.Sonuç olarak :

-Bu şekilde en az 5 cm lik karla kaplı zeminde çok işe yarıyor.Patinaj yapmıyor ,frenler çok iyi ve çok eğlenceli. :)

-Asfalta geldiğinizde malesef azda olsa hızlansanız veya pedala yüklenseniz patır patır kopuyorlar.Keza buzda da aynı etkiyi yapıyor. :(

10923624_631388873639333_6592437685706751724_n.jpg

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@Onur Kahraman
Böyle şeylere gerek yok kar lastiği satılıyor.....Hattaaa çivili lastik de var:D:D:harika:

Sancak

Üye
Tepki
43
İsim
Yıldıray S
Bisiklet
Salcano
@enes_vl
Güzel düşünce. Saf kar olan memleketlerde asfalta çıkma sıkıntısı çekilmeyeceği için kullanışlı olur diyorum.
Bu arada 7,5 yıllık hort. Tebrik ediyorum :)

Cyhn_24

Üye
Tepki
33
7.5 senede kocaelide iklim değişmiştir ama başka yerler için yararlı olabilir:)