Bisiklet kaplama

umutmavisi

Üye
Tepki
1
İsim
Alperen
Bisiklet
b'Twin
Çatıda Bianchi bisiklet buldum ama çizikler ve boyalar hep atmış durumda yeniden boyamayı düşündüm ama aklıma daha değişik bir fikir geldi yardımcı olursanız sevinirim

Ön çatal ve arkayı Mat Siyah ile kaplamak veya boyamak istiyorum ayrıca zor değilse jantlarıda mat yapmak istiyorum
Çerçeveyide (link)
Kamufulaj şeklinde kaplasam nasıl olur birde yapımı zormudur

• Beğen
Tepkiler: oys14
Scudo

ASAP Rocky

Aktif Üye
Tepki
54
Bisiklet
Carraro
arkadaşlar bisikletin rengini değiştirmek amacıyla kaplama yapmayı düşünüyorum. Sanırım dc-fix adlı malzemeyle kaplayanlar olmuş ama yine de detaylı bilgi yok, eğer yapan birileri varsa fikir verebilir mi?

cagrig

Daimi Üye
Tepki
272
İsim
Çağrı Gençol
Bisiklet
Bianchi
Sevgili arkadaşlarım merhaba. Modernize etme çabalarımın sürdüğü yol kadrom için krom kaplamanın nasıl söküldüğü ile ilgili bilgi almak için bu başlığı açmış bulunuyorum. Kimileri bu kaplamanın üzerine boyanın tutacağını, kimileri de tutmayacağını söylüyor. Önereceğiniz her türlü materyal, yöntem ve bilgiye açığım. Şimdiden değerli fikirleriniz için teşekkür ederim.

Rcx

Üye
Tepki
19
İsim
Kaan
Bisiklet
Bianchi
@cagrig Yakıp, zımparalamak ya da asit banyosu.. Ayrıca fırın boya da kapatıyor diye biliyorum.

• Beğen
Tepkiler: kapluj

cagrig

Daimi Üye
Tepki
272
İsim
Çağrı Gençol
Bisiklet
Bianchi
@Rcx
teşekkür ederim verdiğiniz bilgi için, kumlatma seçeneğini seçtim

Kunget

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Emre
Bisiklet
b'Twin
Kaplama yapmak için her şeyi sökmemiz gerekli midir? Gri-siyah kamuflaj desen veya mat sarı (çok zıtlar :D) kaplama yapmak istiyorum ama ne her şeyi sökebilecek ne de yeniden bir araya getirecek bilgi ve yeteneğe sahip değilim. Daha iyi bir iş olması içinse eğer uygun fiyat verirler ise araba kaplayan bir yere yaptırmayı düşünüyorum. Bu işi yapanlar daha profesyonel olduğu için acaba hiçbir şeyi sökemeden kaplama işini halledebilirler mi?

Tepki
1
İsim
İdris Gürkan ŞİMŞEK
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar boya için boya sökücü spreyler var nalbur vb. Yerlerde çok kolay bulunabilir. Şahsen ben kullansaydım fırın boyayı yaz da özel boya yapan yere gitmeyi tercih ederdim. Kaplama konusuna gelirsek ben yol bisikletime şeffaf kaput kaplama (tabelacılarda bulunuyor) yaptım çizilmelere karşı gayet iyi koruyor onun benzerinde şekilli veya düz renk kaplma kağıtları ile kaplamak mümkün. Söylediklerim işinize yarayacaksa ne mutlu bana

• Beğen
Tepkiler: Kunget

EnesKlf07

Daimi Üye
Tepki
532
İsim
Enes Kalfa
Bisiklet
Scott
Yeni konu açmadan buradan devam edeyim. Sizce resimde ki gibi bir kaplama veya benzerleri bisiklet kadrosuna yapılma imkanı var mıdır ? 5.20silverchrome.jpg

klawizell

Üye
Tepki
56
İsim
Emre
@EnesKlf07 Yapilir ancak guzel gorunmez.Bisiklet kadrosu tek parca ve koseleri birlesik oldugu icin kaynak noktalarina geldiginde kesip tekrar ustunden yapistirman gerekecek.Buda kotu goruntuye sebep olur.

Tek secenek plasti-dip sprey kaplama.Onunda sikintisi fazla renk secenegi yok ve kutusu biraz pahali.

Ber5959

Üye
Tepki
0
İsim
Berke
Bisiklet
Diğer
Bisikletim paxton s2000 memnunum ama bu kadroyu kaplamak istoyorum nası kaplayabilirim ve hangi malzemeyle kaplasam güzel olur20180506_134021.jpg

SEL PER

Forum Demirbaşı
Tepki
792
İsim
Selçuk
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Kırtasiyelerde satılan dc fix yapışkanlı folyo idealdir. Forumda nasıl yapıldığını anlatan videolar olması lazım

Ber5959

Üye
Tepki
0
İsim
Berke
Bisiklet
Diğer
Teşekkürler

@SEL PER
Ben komle renk değısikligi istiyorum