Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet kameraları

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında Ender Piyale tarafından paylaşıldı.

1. Ender Piyale

Ender Piyale Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merhabalar;

Forumda bu kamera konusuyla ilgili başlıkların hepsini inceledim ancak aklıma yatan bir ürüne denk gelmedim.

Araştırdığım kadarıyla aşağıdaki gibi 3 ürün arasında kaldım. Hepsinin fiyatı 70 dolar civarında. 120 dolara çıkıldığında çok güzel şeyler bulunabiliyor ancak bütçe bu kadar. :bilmiom:

Bu ürünlerden kullanan yada herhangi bir video kaydı ile karşılaşan var mı? Araştırdığım kadarıyla bulamadım.

Önce bunu düşünüyordum. 720P ve 5mp, 1280 x 720 @30fps çekim kalitesi var. Burada megapiksel ve çözünürlükten ziyade fps değer.
    Fps'nin açılımı frame per second, yani saniyede gösterilen resim sayısı diyebiliriz. Mantık olarak saniyede ne kadar çok resim gösterirse bu da sallantıda, sarsıntıda o kadar iyi sonuç verecek demek ki buda en önemli kriterim. Aynı ürünün 120 dolar olan aynı çözünürlükte 60fps gibi bir veriye sahip ve 30fps ile FULL HD'de çekebiliyor.

http://www.dealextreme.com/p/720p-5...with-8-led-white-light-av-out-tf-black-101317

Diğer ürün ise Vga yani 640*480 çözünürlüğe sahip ki bence gayet yeterli ve 1.3mp çözünürlüğü var ve 30fps. Ancak kaska montajı yapılabiliyor fakat teknik özellikler açısından yetersiz gibi.

http://www.ebay.com/itm/8GB-Helmet-...793?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1c1d02e339

Bir diğer ürün ise yeterli çözünürlüğü ve fiyatına göre yüksek 50 fps değeri ile öne çıkıyor. KAska montajıda mümkün.

http://www.ebay.com/itm/Bicycle-Hel...287?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2c5f0277cf

Ancak bu tip ürünleri kıyaslamasını ancak videolar ile yapabilirim. Teknik verilen malesef yanıltıcı olabiliyor.
    Bu ürünler ile ilgili bilgisi olanlar paylaşabilirler mi?
    Bence onu değil bunu alda diyebilirsiniz.

Teşekkürler

2. Emre Gözütok

Emre Gözütok Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  3. Ender Piyale

Ender Piyale Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Fotoğraf makinam var ama slr olduğu için montajı biraz abest kaçacak =) Bu iş için üretilmiş action cam adıyla satılan ürünler montaj işinden daha mantıklı geliyor. Deal extreme ekim ayında aldığım ürünü 4 ay boyunca kargolamayınca bidaha oradan alışveriş yapmamaya karar verdim. Attığım maillerede düzgünce cevap veremediler yada vermediler. Ebay daha pahalı ama en azından geliyor ürünler.

4. Aydın Diricanlı

Aydın Diricanlı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
  5. Ender Piyale

Ender Piyale Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye: