Bisiklet Kadrom Disk Fren Uyumlu mu ?

LeemonXTr

Üye
Tepki
0
İsim
Yusuf YILDIZ
Bisiklet
Bianchi
Arkadaşlar disk fren merakımdan dolayı bir hidrolik disk fren sistemi kurmak istiyorum. Ancak bisikletimin bu sistemle uyum sağlayacağından emin değilim. Bu arada bisikletim bianchi shark. Kadrom disk fren ile uyumlu mudur ?
WP_20150918_003.jpg WP_20150918_005.jpg

Scudo

LeemonXTr

Üye
Tepki
0
İsim
Yusuf YILDIZ
Bisiklet
Bianchi
Hocam bu disk fren adaptörleri ne kadar sağlıklı oluyor ? Kısa süreli kullanımlarda sıkıntı olmazsa o tür bir çözüm uygulamak istiyorum.

Tepki
55
İsim
Ozan Aydın
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sadece kadro ile bitmiyor ne yazık ki durum. Senin bisikletinin kadrosu da zaten uyumlu değil. Haydi diyelim kadro uyumlu, fakat jantların da uyumlu olması gerekmekte.

• Beğen
Tepkiler: LeemonXTr

LeemonXTr

Üye
Tepki
0
İsim
Yusuf YILDIZ
Bisiklet
Bianchi
Jantları halledebilirim onun benim için sıkıntı olacağını sanmıyorum. Kadroyu değiştirmek yerine uyum aparatları kullanmak istiyorum. Benim için bu bisikletin manevi değeri çok yüksek o yüzden büyük şeyleri değiştirmeden böyle şeyler yapmayı düşünüyorum.

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.288
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
O Bisiklete Hidrolik Disk ya da Mekanik Disk Fren Takamazsınız.

Bi şekilde takarsanız hem kadroyu hem hayatınızı tehlikeye atarsınız.

Feyyaz Baydar

Aktif Üye
Tepki
148
İsim
Feyyaz Baydar
Bisiklet
Focus
Benim de onde disk fren var arkada v fren var ne yalan soylesem bende takmak istiyorum fakat kadrom uyumlu degilmis. Frenlerin 2 cesit olmasi daha saglikli gibime geliyor hic ugrasmaya deymez gercekten.. Iyi pedallamalar..

nbacıshaquılle

Daimi Üye
Tepki
184
İsim
Emre
Bisiklet
Sedona
kadro uyumlu değil maşa uyumlu değil jant ve jant göbekleri uyumlu değil derken maalesef olmaz ayrıca disk fren adaptörleri zaten disk frenlerde zorunlu yani bende kendiliğinden var yanlış mi biliyorum

• Beğen
Tepkiler: LeemonXTr

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.870
İsim
Hakan Engin
@LeemonXTr yanlış anlama bunu sadece senin için söylemiyorum, ama genel olarak konuşuyorum; geniş kitlelere yayılmış bir disk fren arzusu süregeliyor. Bunu anlamak çok zor değil aslında, nedenler belli de. Bu nedenler genelde teknik nedenler değil. Gerçekten teknik nedenlerden dolayı bilinçli bir şekilde fren sistemini değiştiren kişilerin sayısı eminim çok azdır. Enduro, Downhill gibi sert dağ sporları yapmadığınız sürece, kolayca ayarları bozulmayan kaliteli bir V fren sistemi ve kaliteli fren pabuçları her zaman işe yarayacağını düşünüyorum. Yeter ki düzenli olarak ayarını kontrol edin, pabuçların durumunu kontrol edin.
Bisikleti durdurma işi sonuçta fren sistemi ile başlayıp biten bir şey değil. Lastikleriniz , lastiklerin bastığı yüzey ve sizin hareketleriniz bu süreci belirleyen en önemli faktörler.
Yani bunu dediğim gibi sadece size söylemiyorum genel bir değerlendirme yaptım. Belki sizin disk fren takmanızdaki amaç çok çok da farklı olabilir. Saygılar ... :)