Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet kadro boyu ve jant boyu seçimi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında GÖK TÜRK tarafından paylaşıldı.

1. GÖK TÜRK

GÖK TÜRK Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba aranıza yeni katıldım, çok küçük yaşlardan beri bisiklete binerdim hatta bisiklete aşıktım ama 6-7 yıldır motorsiklete kaptırdım kendimi bisikleti unuttum ne yazıkki :(. Ama tekrar bisiklet tutkum ortaya çıktı ve şimdi yeni bir bisiklet almaya karar verdim şehir bisikleti düşünüyorum ( carraro sportive 225 ) . Henüz deneme şansım olmadı ama en kısa zamanda deneyeceğim merak ettiğim konular şunlar ben en son, yıllar önce yani 26 jantlı bi dağ bisikleti kullanıyordum. (Kadro boyunu hatırlamıyorum ). En son sürdüğüm bisiklet ise ghost se 2000 bi arkadaşımdan bir kaç km için almıstım güzel bisikletti yani çok keyif aldım ama sele ayarı falan yapmamıstım dururken zorlanmıştım biraz denge konusunda. İstediğim bisiklet 28 jant kadro seceneklerinde ise en küçük 46cm var sanırım, ben bu bisikleti kullanırken sıkıntı yaşar mıyım? Bana uygun olur mu? Boyum 170 İç bacak ölçüsü 73 cm civarında sanki büyük gelecek hissi var içimde hem bisikletin modeli konusunda (carraro sportive 225 ) hemde benim ölçülerime uygun olup olmadığı konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim. Ayrıca öğretmenim yaz tatili var, uzun yollara çıkmayı planlıyorum o yüzden şehir bisikleti geldi aklıma yapacağım en sık yol :köy ve şehir merkezi arası 40 km falan sık sık bu olacak ayrıca daha uzun turlar planlıyorum. Şehrin içinde de çok kullanılacak tür konusunda doğru karar verdiğimi umuyorum. Şimdiden herkese teşekkürler herkese bol pedallı günler dilerim.

2. Hakan Acar

Hakan Acar XRS 022

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Gezinti/ Tur Bisikleti

Boy Kadro Boyu (cm)
    155 - 165 47 - 50 cm
    165 - 170 50 - 52 cm
    170 - 175 52 - 55 cm
    175 - 180 55 - 58 cm
    180 - 185 58 - 61 cm
    185 - 190 61 - 63 cm
    190 - 195 63 - 66 cm
    195 - 200 66 - 999 cm

Boyunuz 1.70 demişsiniz, yani sportive 225 alıcaksanız kadro boyu sizlere ideal 50-52 arasıdır.Benim de boyum sizlere yakın sportive 225 kullanıyorum ve kadro boyu 52 dir.Açıkcası sportive serisini kullanan çok kardeşlerimiz, abilerimiz var hepsi memnundur.Şahsen bende memnunum ancak yol bisikletine geçiceğim için satıyorum.
    Dediğim gibi sizlere en ideal kadro boyu 50-52 arasıdır.

Hüseyin G. KAYA bunu beğendi.
  3. GÖK TÜRK

GÖK TÜRK Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Teşekkür ederim hakan bey, ya siz de satıyormussunuz ama kullandığım araçları ikinci el almama gibi bir huyum var yoksa direk sizden alırdım. Beylikdüzünde nerdesiniz benim işyeri orayı yakın çok bulunuyorum orda gelip bakmak isterim kabul ederseniz eğer

4. Hakan Acar

Hakan Acar XRS 022

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Beylcium'un yakınlarında oturuyorum.
    Buyrun bakabilirsiniz bisiklete hocam.
    Cumartesi günü sizin için uygunsa tabi.

5. GÖK TÜRK

GÖK TÜRK Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bende kıraçta çalısıyorum bu haftasonu memlekette olacam eğer satmamıs olursanız önümüzdeki hafta sizin belirleyeceğiniz bi günde bakmak isterim.