Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Jant uyumu

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ermika24 tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. ermika24

ermika24 Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Arkadaşlar 29 jant scott scale 960 bisiklete sahibim ancak daha önceden olan tacx trainerımla kullanmak istediğim zaman trainera uymadığını farkettim . 29 jant a uygun trainerda bulamadım. sorum şu bu bisiklete sadece trainerda kullanmak için 28 jant yada 27 jant takmam mümkün mü ???? Fren diskine oturtmamda sorun çıkarmı ???

2. enqinHLC

enqinHLC Demir Atlı Süvari

Adı:
    Engin
    Bisiklet:
    Beldesan
    Seviye:
    Bildiğim kadarıyla cevaplayacak olursam; bisikleti trainer üzerinde sürerken zaten fren kullanman trainer'a zarar veriyor. Disk rotoru kalipere girmesede olur. Hatta kaliperinide sökebilirsin. Söktükten sonra lastiği takınca kadroda sürtmede olmayacaktır çünkü 29 jantı 28 ile değiştireceksin. Bu durum extreme olsada yapılabilecek çözümler arasında kenarda bulunsun. İşine yarayacaktır. Bu arada jant ve ruble uyumunuda atlamazsan problem yaşamazsın gibi..

3. Yavuz S.

Yavuz S. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    29 jant diye bişi yoktur. Hepsi ama hepsi 700 c yani 28 janttir. Takılan lastiklerin etleri büyük olduğu için bunlara 29 denmiştir. Soruna gelirsek bir tane 700c tranier lastiği alırsanız sorunuz kalmayacak ve kullanılır durumda olacaktır.

Kazuya, Serrchi, Deniz ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  4. Saikou

Saikou Kıdemli Üye

Adı:
    Ali B
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Yavuz S. bunu beğendi.
  5. ermika24

ermika24 Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @Yavuz S. @Saikou ozaman şöle diyim zaten dediğiniz gibi 700c aldım lastik taktım da ancak olmuyo olmuyo. trainer a oturttuğum zaman inanılmaz baskı yapıyo çevirmek mümkün değil her yolu denedim trainerın arka tarafındaki kolu indirdim gevşettim sıktım kaldırdım .ozaman şöle diyim arka tekerin çapı büyük geliyo trainer a . daha küçük çaplı bi jant alsam bide ona uygun lastik herhangi bir sıkıntı olurmu bisiklet açısından

6. Sadettin Z.

Sadettin Z. Girişim Savaşçısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    @ermika24

Trainer üzerinde 26 ve 28" jantlara göre ayarlanabilmesi için iki set delik bulunur. Muhtemelen sizin trainer 26" janta ayarlı.

Kazuya, Yavuz S. ve Deniz bunu beğendi.