Jant koruma bandı

Scudo

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
http://i62.tinypic.com/25k3877.jpg

fotoda görülen "tel delikleri" çoğu aluminyum jantta iyi traşlanmamış oluyor hatta hiç traşlanmamış oluyor ve çok sayıda kıymık ihtiva ediyor. bant kullanılmazsa bu kıymıklar lastiği çok sık patlatır.
ayrıca yine aluminyum jantlarda bir ek yeri vardır. dümdüz bir çizgi şeklinde, bu ek yeri de lastiği patlatabilir, hatta bu ek yeri jant kanalının dibinde değil duvarlarına kadar devam eder, yani bant da sizi bu ek yerinin kıymıklardan kurtaramaz. bu bölgeyi güzelce zımparalamanız gerekir. jantın iç yüzeyini detaylı kontrol ettiğinizde o ek yerini bulabilirsiniz. resimde gösteremiyorum malesef

Tepki
0
İsim
Doğaç
Bisiklet
b'Twin
Benim jantımda böyle bir problem var bunu için zefal jant bandı almayı düşünüyorum ama 16,17 ve 18 mm arasından hangisini almalıyım? Jantım 700x25 lastik için.
Ayrıca bunu alınca takmak için var olanı sökmek mi lazım?

Dosyalar

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
Lastik inmiş,söktüm lastiği,kontrol ettim..Dış lastikte hiçbir şey yok ama iç lastiğin bir yeri parçalanmış adeta..Biri sanki tornavida sokmuş..:eek:
Jantın içine özensizce bir bant çekmişler..Jant telinin deliklerini kapatmışlar ama o deliklerden biri bugün açılmış ve benim iç lastik patlamış..Ben de o deliği yama ile kapattım,yamanın üstüne siyah bant çektim..Şişirdim lastiği,baktım inmiyor..
Janta yama yaptım:D

Yani,iyi bir jant bandı almak lazımmış..Birkaç siteye baktım ama janta uygun olanı göremedim..

Kook

Aktif Üye
Tepki
170
@ahlaksız Hocam benim de başıma geldi kaç kere, jant bandı yusyuvarlak delinmişti. Elektrikli bant çektim 1-2 kat o da tutmadı yine delindi. Decathlondan jant bandı aldım(mağazalarda indirime girebiliyor), bulabilirseniz alın bence başka bir delikten patlamıycağının garantisi yok. Decathlon iç lastik kalitesizliğine bağladım bir kaç kere , max basınca şişirince durup duruken patlıyordu. Max basıncın 5 psi altına kadar şişiriyorum en fazla artık.

• Beğen
Tepkiler: Triban

Şafak Başlar

Forum Demirbaşı
Tepki
347
Bisiklet
b'Twin
Ayak pompası aldıktan sonra tekerleklerime iç lastiklerinin limitleri dahilinde yüksek basınç bastım. Ve iç lastiklerim jant bandının yıpranmasından dolayı patladı. Açıkçası bu beni tedirgin etti. Yüksek hızda ön tekerlekteki bu ani basınç düşüşü tehlikeli bir düşmeye sebep verir diye düşünüyorum. Bir bisikletçi arkadaşım elektirik bandı çekerek gecici bir çözüm buldu ama kontrol ettiğimde elektirik bandının da yıpranmaya başladığını gördüm. Ben de şu ürünü temin ettim. Genişlik olarak yol bisikletine uygun elastik yapısından dolayı takması kolay.
ürün: VONA SA16A YOL 700 C PVC JANT BANDI SARI

WhatsApp Image 2023-12-04 at 10.14.13.jpegWhatsApp Image 2023-12-04 at 10.14.13 (1).jpeg

StanicEnemy

Forum Bağımlısı
Tepki
6.129
Başlangıç
2021—22
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Oldukça sakıncalı bir durum, bunun için konu açmak gerçekten gerekliydi.

• Hahaha
Tepkiler: Umur Bora

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.232
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Jant bandı çok önemli konu.. Eskiden market malı hatta hala bile satılan bisikletlerin çoğunda bu olmuyor.. iç lastik direk jant vidalarına oturuyor.. Konsa da şamyelden hallice olmayan ve sanki farklı jant çemberi içinmiş de yokluktan takılmış gibi ölçüsüz bir şey olur.. Ben yapıştırmalı Continental in ürünlerini öneririm.. iç lastiği de jantı da koruyor. Zefal kullananlar da var arkadaşlarımdan .. Memnunlar.. bence jant-lastik konularında pek taviz verilmemesi kanaatindeyim..

• Beğen
Tepkiler: Şafak Başlar

Sinyor

Daimi Üye
Tepki
195
İsim
Can
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Jant bandı çok önemli konu.. Eskiden market malı hatta hala bile satılan bisikletlerin çoğunda bu olmuyor.. iç lastik direk jant vidalarına oturuyor.. Konsa da şamyelden hallice olmayan ve sanki farklı jant çemberi içinmiş de yokluktan takılmış gibi ölçüsüz bir şey olur.. Ben yapıştırmalı Continental in ürünlerini öneririm.. iç lastiği de jantı da koruyor. Zefal kullananlar da var arkadaşlarımdan .. Memnunlar.. bence jant-lastik konularında pek taviz verilmemesi kanaatindeyim..
Bahsedilen Yol bisikleti mi? Zefal bu modeli mi? 1701890591614.png

• Beğen
Tepkiler: SerdarCYCoo2Bursa

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.232
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bahsedilen Yol bisikleti mi? Zefal bu modeli mi? 312390 dosyayı görüntüle
Evet, doğru 👍.. Yol bisikleti için .. İç lastiğin stabilitesi için de önemli bir konu .. çok denk gelmedim ama duyduğum şey şu, jant şeridi kaliteli değilse ya da çekilen şey jant şeridi değilse, iç lastik, dış lastik ile jant arasında gezme eğiliminde oluyormuş ve sibop görüntüsü hafif pizza kulesi efekti verdiği zaman anlaşılıyormuş..Olabilir yani bu mümkün..

Vintage.

Aktif Üye
Tepki
276
İsim
Mubeac
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Zefal in bez bantları da var. MTB de kullanmıştım çok sağlam bir yapısı vardı.

• Beğen
Tepkiler: SerdarCYCoo2Bursa

Şafak Başlar

Forum Demirbaşı
Tepki
347
Bisiklet
b'Twin
Sinyor

zefalin bu ürününden aldım . sert plastik, çok sağlam, ömürlük bir yapısı var . 18mm olanını almıştım benim jantlara geniş geldi veya ben beceremedim takmasını.