bisiklet ışıkları

Tepki
9
bisikletime bişeyler eklemek istiyorum öncelikle ışık eklicem ön tarafa beyaz led ışıklarından eklicem peki arkaya ne akliyim bisikletcide sağ sol sinyal lambaları gördüm onlar farkedilmemi sağlarmı akşamları karanlıkta ve bisikletime dinamo takarsam ne yapmak için kullanabilirim ışıkları pilli alıcam bisikletci onlar kullanılmıyo dedi cevaplarınızı bekliyorum

Scudo

Mesut Dursun

Daimi Üye
Tepki
208
Konu yanlış yerde...Forum kafede veya diğer bisiklet konuları adlı topikte açabilirsiniz...

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Sinyaller pek işe yaramıyor. Güzel güzel yanıp sönüyor ancak araçlar belli bir mesafeden önce göremiyor bunu. Çünkü lambalar çok bitişik duruyor.

Ledli tek lambalar var, yani sinyalsiz olanlar. Sadece kırmızı. Yanıp sönen, sürekli yanan modları oluyor. Pilleri de oldukça uzun dayanıyor, onlardan önerebilirim.

serkan yıldız

Daimi Üye
Tepki
162
Kardeş öncelikle bisikletine bir parça alırken işlevsel olmasına önem göstermek faydalı olacaktır. Çünkü gereksiz yere eklediğin her parça sana çekmek zorunda kalacağın ağırlık olarak geri döner. Kullandıkça da bisikletinde gerekli mi gereksiz mi anlarsın. Ha ben zaten ışığın gerekli olduğunu düşündüm de bu konuyu açtım dersen piyasada (hatta Carrefour gibi süpermarketler de dahil) birçok ışık satan yer bulabilirsin. Dinamo tazı şeyler geçmişte kaldı. Artık uzun ömürlü lambaları olan led ışıklar çok yaygın. Hem de ekonomik. Fakat sinyal gibi bir ekipman emin ol bir süs olmaktan öteye geçmez. Faydalı olabilmişizdir inş. Selamlar...