Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet ile sisteme direniş

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında yusuf hitit tarafından paylaşıldı.

1. yusuf hitit

yusuf hitit Yeni Üye

Seviye:
    Merhabalar
    Bu hafta cumartesi Ege pedal ile günü nefis bir havada arkadaşlarla seyrek ve Maltepe köylerine tur düzenledik.Tabiatın uyanışını beraberce gözleme imkanı bulduk.
    Yemyeşil otların arasında açmakta olan papatyalar,kantron bitkileri ,erik ağaçlarının dallarına konmuş olan bembeyaz çiçeklerin yaydığı rayihalı kokuları koklayarak ciğerlerime çektim.
    Geren köyüne yaklaşırken yeni doğmuş olan keçi yavrularının annelerinin memelerinden hayatta kalmak adına neşe ile kuyruklarını sallayarak,süt emişlerini seyrettim.
    Kurbağların,kuşların,kedilerin,köpeklerin daha nice hayvanın seslendirdiği hiç bir bestekarın besteleyemeceği o enfes senfoniyi dinledim.
    Ve Allaha şükrettim bu güzel dünyada yaşadığım için.
    Şükrettim; etrafımda muhteşem bir dünyanın döndüğüne,
    Şükrettim bunca olayın farkında olabildiğime
    Şükrettim sağlıklı olarak Bisiklete binebildiğime
    Şükrettim böyle güzel bir vatanda yaşadığım için.
    Biz o gün dışardaydık ve bunları yaşıyorduk ya İÇERDE olan insanlar.
    Bu konuyu biraz açayım.İçerde olmak demek yalnız Hapishanede olmak demek değil,ama hapishane şartlarını kendilerine farkında olmadan uygalayan insanların durumu,düşünün bir kere sabah oldumu kalkıyorsunuz arabalara veya otobüslere biniyorsunuz İÇERDEYİZ.İşyerinize geliyorsunuz akşama kadar çalışıyoruz İÇERDEYİZ.Tekrar aynı araçlarla eve dönüyoruz.İÇERDEYİZ çalışma günlerinde yaşadığımız bu.
    Peki hafta sonları bu içerde olan insanlar Özgür olmak istemezlermi?Hayır ne yazıkki olmak istemiyorlar ne garip değilmi?hafta sonları ne yapıyorlar derseniz?kapitalizimin bize dayattığı allayıp pulladığı tüketimin aşırı derecede körüklendiği malum alışveriş merkezlerinde tavaf ederek geçiriyorlar. Bir hafta içerde olan insanlar maalesef hafta sonlarınıda İÇERDEler.
    Dışarıda güzelim gün ışığı varken suni ışıkların altında,Lütfen bu tabirim için affınıza sığınıyorum. hareketsiz homini gırtlak tıkınarak, uluslararası büyük sermayelerin ışıltılı mekanlarında blinçsizce alış veriş yaparak ekonomik yöndende hem özgürlüklerini hemde sağlıklarını kaybediyorlar. Maalesef köleleşiyorlar.Kazandıklarının on katını borçlanarak fasit bir daire içinde dönüp duruyorlar.
    Önemli ihtiyaçlarınızın dışında yapılan her tüketim Tabiattan çalınan bir değerdir
    Artık okyanuslarda çöp dağları oluşmaya başladı,çoğu zaman gereksiz yere Görgüsüzce bindiğiniz araçlar ile yaptığınız karbon gazı salınımlarla doğaya verilen zararların haddi hesabı yok.
    Ey millet artık bu köleliğe bir son verin. Dışarı çıkın.İster bisiklete binin, istersiniz yürüyüş yapın yeterki çıkın. Boşuna söylenilmemiş Bisiklet özgürlüktür diye
    Çıkın dışarı; kendinize ve çocuklarınıza bir bisiklet alın Hep beraber gidin bakalım neleri fark edeceksiniz?Mutluluğun ışıltılı mağazalarda yenen dandik bir hamburger demi? yoksa yemyeşil kırlarda tertemiz bir havada yediğiniz zeytin ekmek temi? olduğunu görün.
    Çıkın dışarı İnsan oğlunun verdiği onca zararlara rağmen,Tabiatın o muhteşem onurlu direnişini görün. Bu vahşi kapitalizimin reklamlarla gözlerinizi kamaştırarak ve sizleri cilalı sözlerle kandıranları değil Sizi doğada bekleyen o muhteşem senfoniyi dinleyin.
    Tv de kanal D de oynayan haneler dizisindeki yaban karekteri gibi bağırarak" BU KÖLELİĞİNİZ BENİ DELİ EDİYOR NÜLEN...!" demek istiyorum.
    Selamlar ve saygılar muhabbet ile kalın.

Yusuf HİTİT

2. Cycleone

Cycleone Forum Bağımlısı

Seviye:
    Çok güzel bir yazı olmuş ellerinize sağlık.

Asmirk ve yusuf hitit bunu beğendi.
  3. çirkin

çirkin Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ne güzel anlatmışsınız. Keşke tura ait fotoğraflarda ekleseydiniz. İnsanların neyi neye tercih ettiği daha net anlaşılırdı.

yusuf hitit bunu beğendi.
  4. binRR

binRR Onursal Üye

Seviye:
    Ellerinize sağlık, uzun cümleler kullanarak millete anlatmak istediğim şeyleri özetlemişsiniz:) Teşekkürler:)

5. Asmirk

Asmirk Forum Demirbaşı

Seviye:
    Yusuf abicim harika bir yazı olmuş başka türlü nasıl anlatılabilir ki ? :)

6. alperen bağcı

alperen bağcı Üye

Seviye:
    yusuf abi sen bizim sırrımızı ifşa etmişsin:Dsus kimse duymasın o güzelim yesilliklerde insan dolar sonra.boşver takma kafana:Dkocaman adam bisikletemi binermiş desinler abi bırak,arabası yok bunların ondan yapıyolar desinler abi salla...şaka bi tarafa bende cok sükrediyorum sehirden uzaklastım mı.ne ara nasıl bi hayır isledim de güzel allah'ım bana bu ihsanda bulundu diye soruyorum kendime.kime ne iyiliğim dokundu da bindim bu bisiklete bu camiayla tanıstım diyorum kendi kendime.

çirkin ve yusuf hitit bunu beğendi.
  7. yusuf hitit

yusuf hitit Yeni Üye

Seviye:
    Alperen sende çok güzel özetlemişsin mesajın için çok teşekkürler sağlıklı ve bol pedallı günler dilerim

8. yusuf hitit

yusuf hitit Yeni Üye

Seviye:
    teşekkür ederim ozan pedal basmaya devam

9. murat ırmak

murat ırmak Forum Demirbaşı

Seviye:
    siz yazar olmalıymışsınız betimlemeler çok güzel :)