Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet ile kamp için bekar olmak şart galiba.....

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında niyazi akarken tarafından paylaşıldı.

1. niyazi akarken

niyazi akarken Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    son 15 gündür eşimi gezilere gitmeme razı etmekle geçiriyorum. ne zor bir işmiş evli iken bisiklet sevdalısı olmak. tura gitme ben evde ne yapacağım. neden bisiklete bu kadar biniyorsun. yazık değil mi o kadar verilen paraya. ne olacak bisikletle tura çıkacaksın da... gibi sorulara maruz kalmamak için bekarken binebildiğiniz kadar binin ve gezin yoksa benim gibi 2 günlük bir gezi için bile 10 gün dil dökersiniz.(Tabi eşiniz sizden daha fazla bisikletçi değilse)

2. ender77

ender77 Üye

Seviye:
    Tek çözüm ona da bisiklet alıp peşinizden sürüklemek.

Murat Cömez bunu beğendi.
  3. Emrah ONAN

Emrah ONAN Circassian

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    ve Tanrı kadını yarattı... ;)

4. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Allah sabır ve kolaylık versin. Eşinizi de bir şekilde bisiklete alıştırmanız lazım yoksa haliniz duman gibi :)

Cem BİLGİN bunu beğendi.
  5. Onder.Eren

Onder.Eren Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Kadınların ilk işi genelde erkeği tutkularından soğutmak olur. Buna müsade etmeyin ve hatları kalın çizgilerle çizin. İşin ilginci bu şekilde erkeği törpüleyen kadın bir süre sonra saygısını da yitirir. Yani özgün olduğunuz ve özgünlüğünüzü koruduğunuz sürece de değerlisiniz kadınlar için. Tabi bu arada vereceğiniz savaş ta gereksiz ve can sıkıcı :) Allah kolaylık versin

Cem Coşkun ve Cem BİLGİN bunu beğendi.
  6. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bunu kadınlar diye genellemenin doğru olmadığını düşünüyorum.
    Erkekler de benzer şeyler yapabiliyorlar.

Bu konuda kendi kız arkadaşımı örnek verebilirim sanırım. Beni bisiklete başlatan kendisidir. Hiç aklımda yokken "Edip ben bisiklet almak istiyorum" demesiyle gözümün içi parladı :). Şu anda duatlona katılmak için hazırlık yapıyorum :).
    O yüzden kadın-erkek diye ayırmanın doğru olmadığını düşünüyorum :).

Hatta http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=110176 :)

7. yiğt

yiğt Aktif Üye

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    Evet kadınlarla alakası yok . Manyakmısın olum yol paranı ben veririm bilmem kaç km yol bisikletle gidilir mi diyen tipler de çok

8. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bence de kadin dan kadina ve erkek den erkege bu durum degisiyor. Benim esim benim gibi bisiklet hastasi. Yalniz basina veya benimle beraber, onun icin fark etmiyor, yagmur camur kar kis demeden turlarini düzenli bir sekil de yapiyor. Hatda benimle beraber yurtdisina yarislara bile gider. Esim icin bisiklet sporu en iyi spor dali. Yani demek istedigim her kadin ve her erkek ayni degil. Benim tanidigim erkekler var, bana dedikleri aynen su oluyor.... Sen cocukmusun da bu yasda hala bisiklete biniyorsun.

Arkadasim sen yarindan tezi yok esine bisikleti sevdirmeye bak, ona birtane hosuna gidecek bir bisiklet al ve beraberinde turlara götür ve bisiklete alistir. Alisinca inan fikri kesin degsecektir. Yoksa 10 gün degil 10 sene daha cekersin. :)

9. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    Bu konu pek çok arkadaşımızın da problemi aslında ama pek de karamsar olmamak lazım çeşitli yöntemler ile eşleri ya da arkadaşları bisikletli yaşama dahil etmek mümkündür kişi eğer bisikletli bir ortama götürülmek isteniyorsa ben genellikle şu yöntemi kullanıyorum
    ''Tamam sen toplu taşımla gel orada buluşuruz hatta sıkılırım diye düşünürsen arkadaşında gelsin''
    mekana gelindi önce etrafa atılan tuhaf bakışlar allah'ın emridir zaten çünkü çok sayıda kasklı bandanalı taytlı erkeği ilk kez birarada görüyorlar onlara da hakveriyoruz sonra nezaket gereği sandalyeler çekiliyor misafirler bisikletli arkadaşlarımız ile tanışıyorlar sonra bir sohbet muhabbet akıyor ''bende bisiklet alıcam'' cümlesi duyulmaya başlanıyor ya da en kötü ihtimalle bir sonraki buluşma adresine kendi imkanları ile yeniden gelmeye çalışıyorlar deneyin mutlaka bir kişiyi daha kazanırız böylelikle

m.yıldırım bunu beğendi.
  10. Osman Yener

Osman Yener Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Niyazi bey siz henüz çocuk sahibi değilsiniz zannedersem. Asıl dil dökmeyi o zaman görün :D

11. Tuncay Üner

Tuncay Üner Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Evlenirken belkide tek şartım bu olacak: Benimle birlikte pedallamak. :)

ersen t. bunu beğendi.
  12. Oğuz Özgenel

Oğuz Özgenel Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Sevgilinizle veya eşinizle pedallamak kadar zevkli kaç şey vardır ki bu dünyada? Her ne kadar ayrı dünyaların insanları olsanız da önemli olan şey varış noktasında kavuşabilmenizdir.

Emrah ONAN bunu beğendi.
  13. mustafa genç

mustafa genç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    hiç sormayın bekâr olsaydım bisikletin kralını alırdım evin giderlerini düşünmeden ama olmadı işte incik boncuğun hesabını yapıyoruz şimdi bide koca adamsın bisiklet yakışmıyor cocukmusun bakışı var tabi

14. Fatih Çetin

Fatih Çetin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Uzunca bir aradan sonra tekrar bisiklet almaya karar verdiğimde eşim en büyük destekçim olmuştu. Hatta ''kask mask bile almaya çalış, tabi bütçemiz sarsılmasın'' diye tembihlediğini biliyorum :) Kendisi de çok istiyor kullanmayı. Korkularını yenebilirse bir bisiklet te ona alacağız. Ama tahminimden de çok zor olacak. Zira 3 metre ötemizden yürüyen birini bile görse paniklemeye başlıyor :)

Ekipman eksikliği ve vakit azlığı sebebiyle sadece günübirlik tur yapabiliyorum veya günübirlik organizasyonlara katılıyorum. Henüz hanımdan fırça yemeye başlamadık :)

15. mustafa genç

mustafa genç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    günü birlik turmu ben onu bile yapamıyorum git gel iş yeri 7 km hepsi bu

16. Erhan Acar

Erhan Acar Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Valla ben tüm festivallere ve şehir içi turlarına eşimle katılıyorum, benden daha istekli, çadırı çift kişilik aldık, festivallere bisikletle gidiyoruz darısı tüm evli kardeşlerimin başına :D

17. Tolga Can

Tolga Can Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    En iyisi bir yerden ödün vermek, Ben doğayı çok severim. Motosiklet yada bisiklet (yeni yeni)sürekli gezerim.
    Kamp atarım. Peşimden gelecek olmasa da evde oturan da kabulumdür. :( , Düşündüm de evde otursun :D

18. Ekrem Yılmaztürk

Ekrem Yılmaztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Evlilik başka birşey tabi birebir anlamam zor ama ben kız arkadaşım ve ailem için felaketi gösterdim kötüye razı ettim .. :pMotor alcam ben dedim herkes uslu durmazsın basıyorsun zaten vs diye çook tepki gösterdi sonra bisiklet alıyorum madem birşey demeyin dedim çokta yardımcı oldular sağolsunlar;) 1sene sonra bisikletimi değiştireceğim zaman kız arkadaşım bende yardımcı olayım al falan dedi hatta sağolsun, eşinize seveceği cinsten bisiklet alsanz belki tadını fikri değişir. Çünkü bende harcanan paralara o ne ya değer mi değerken bisikleti alıp bindikten sonra bu tepkiyi verdiğim miktarlrdan kat kat fazlasını harcadım, inşallah sizinde eşinizinde gönlünün hoş olacağı orta yol bulunur:)

19. niyazi akarken

niyazi akarken Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    olmaz mı 2 tane var ve biri daha 15 aylık asıl sıkıntı orda ama o konu çözülemez bir durumda olduğu için yazmadım.

20. yuzuakyener

yuzuakyener Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben de geçirdiğim büyük bir ameliyat dolayısıyla biraz dizginlenmeye çalışılıyorum. Karın bölgemde 30cm'lik bir dikiş var. Doktor en iyi spor yüzme ve bisiklet senin için ama eğilerek kullanma ki fıtık falan oluşmasın dedi. O yüzden eşim çok tedirgin uzun turlar konusunda. Bartın festivali izin koparabildiğim ikinci festival oldu :D

Aslında çok destekçi eşim. Kendisinin de çok hevesi var ama maddi durumumuzdan dolayı şimdilik arkaplanda beklemeyi tercih ediyor. Geçen ormanda kardeşimin bisikletini verdim. Hayatında ilk kez bisiklete biniyordu ve o kadar hırsla denedi ki saatlerce şahit olmanızı isterdim. Yarım saat içinde tek başına bir kaç pedal atabilir hale geldi. 2-3 saat içinde de 100-200m orman arazisinde gidebiliyordu. Bacakları falan mosmor oldu, kolları tutmadı iki gün ama yılmadı. İlk fırsatta ona da bir bisiklet almam şart :D

Rabbim herkese bu tip sosyal konularda kendisine destek olan, katılamasa da köstek olmayan eşler nasip etsin. Umarım önümüzdeki yıl festivallere eşim ve oğlumla beraber katılabiliriz. Aşamayacağım tek sorun eşimi çadırda kalmaya ikna etmek :D