Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet İle İlgili 2 Soru

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında iamhasancanbam tarafından paylaşıldı.

1. iamhasancanbam

iamhasancanbam Blonde Boyz

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Değerli pedalseverler. Sizlere iki sorum olacak. :)

İlk sorum bisikleti yıkamak ile ilgili. Benzinlikte sabunlatarak yıkatmak istiyorum. Ama taznikli su zarar veriyor. Ama 70-100 Psi arasında bir değerde yıkatınca bir zarar vermiyormuş bu doğru mu acaba ?

İkinci sorum sticker ile ilgili. Mark Cavendish'in bisikletinin kadrosunda resimdeki gibi bir sticker var. Acaba böyle bir sticker nereden temin edebilirim ?

2. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:

Birinci sorun :yıkatmanın sakıncası yok ama teker göbekleri,aynakol göbeği ve vites kollarının olduğu bölgeye direk su tutmamaya çalış.Ve o yıkamacılardaki tabancadaki su tazziği belli olmaz uzaktan tutmaya başla.yıkadıktan sonra sağlam bir kurulama çek ve yağlamayı unutma derim.
    İkinci soruna gelince:gösterdiğin linkteki sticer değil direk kadroya boyanmış bir yazı.Ama aynı karakterde sticer yaptırman mümkün. istediğin yazıyı bilgisayar ortamında yaz.harf çeşitlerini internette bulabilirsin sadece word yazılarına bakma worddekiş yazı karakterleri cok yetersiz.sonra bu yazdığın yazıyı bir diskete yada flash diske kayıt et ve bir reklamcı bul o reklamcıya istediğin ölçü ve rengi söyle 5 dakikada istediğin yazıyı sticeri sana çıkartır.Ama senin gösterdiğin yazı karakteri ile ben kendi kadroma isim soyisim yaptırdım.Yazdırmaktan cok yapıştırması uzun sürdü.tek tek karakterleri cımbız ile cıkartıyorsun sonra o yazıyı şeffaf ve az yapışkanlı taşıyıcıya yapıştırıyorsun.O taşıyıcı ile kadroya yapıştırıp taşıyıcı çekerek geri alıyorsun emin ol cok hassas iş çünkü kadro ince ve yazının yüksekliği2-3 cm den fazla olmuyor ve bu ufaklıktaki yazıyı cımbızla çıkartmak çok hassas bir iş.ben kendi çalışmamın resmini 10 -15 dakika sonra resimleriyle koyarım buraya....iki tanesi yol bisikletime yaptığım kırmızı olduğu için resim net değil diğeri eski mtb min kadrosundaki isimliğim.

3. observer

observer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:

ingiliz bayrağı var ondan ps/psacpe/pfiltre den falan yapabilirsin fotoyu kaydet pc ye paintten de kesebilirsin istersen bayrağı kes türk bayrağı kkoy kaydet yüksek kalitede yazdır.(not:forumda sticker ı bisiklete yapıştırmayla ilgili çok konu var ondan anlatmıyorum.)

4. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Resimleri ilk mesajıma düzeltme verdiği için oraya ekledim.

5. Doğukan KARBAL

Doğukan KARBAL Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Abi al şunlarıda görelim. :D Benim bildiğim kadarıyla kadroya bir şey olmaz yıkamayla.