Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet ile büyük bir kazadan kıl payı kurtuldum. Belki şuanda ölmüştüm.

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında mertceo tarafından paylaşıldı.

1. mertceo

mertceo Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhabalar,

Her zaman ki gibi sporumu güzelce yapıyordum. Ancak bu sefer yokuş aşağıya ve son sürat denilecek şekilde gidiyordum. Yokuş aşağıya giderken frene çok nadir bastım.

Yukardan aşağıya inerken soldan siyah bir honda kafayı çıkartmasıyla o anın şokuyla nasıl frene bastığımı bir ben bilirim birde görgü tanıkları sanırım. Resmen arabadan çıkacak lastik sesi bisikletten öyle bir çıktı ki yalanı yok. Bisikletle sağ tarafta eve doğru kırmamla kendimi ölümden kurtarmam kıl payı oldu.

Hızıma baktım 34.3 gözüküyor. Ne düştüm, nede bana bir şey oldu. Ölümden kıl payı denecek kadar sıyrıldım. Şok oldum resmen. Paint ile bir şeyler çizmeye çalıştım.

Yaklaşık 6-7 kişi koştu sağ olsunlar. Yokuş uzun bir yokuş, araba bir anda fırlayınca neye uğradığımı şaşırdım şuan iyiyim. Bisikletin sağ ön maşa da stickerde ufak soyulma var başka bir şey yok. Eğer arabanın sağ ön çamurluğuna vursaydım bisiklet sağ ön çamurlukta durur bense havada uçmuş olurdum sanırım.

Allah korudu, verilmiş sadakam varmış sanırım. Gerçekten ölümle burun buruna geldim resmen. Şokun etkisiyle bel ki tam anlatamadım ama umarım anlaşılmışımdır.

Ayrıca hata biraz bende biraz karşı tarafta. Ben sürat yaparak aşağıya iniyorum, freni çok basmadan iniyorum. Oda ağır ağır müzik açarak geziyor. Farlarını da göremedim. Karartma yapmış. Farları bel ki normal açık olsaydı görür ve daha geriden yavaşlayabilirdim.

2. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Hızınız 34. Bayır aşağı iniyorsunuz ancak hızlı sayılmazsınız. Burada o honda suçlu. Tahmin edeyim civic :) 20 li yaşlardaki genç arkadaşların modifiye edip son ses müzik açtığı araçlar. Eminim sağına soluna bakmadan yola çıkmıştır.

Berke bunu beğendi.
  3. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Nerenin anayol olduğu önemli.

4. mertceo

mertceo Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Aynen siyah bir honda civic. +24 gibi görünüşü vardı genç bir arkadaşımız.
    Yavaş yavaş son ses müzik ile aniden fırladı. Modifiyeli bir araçtı farları falan karartma uygulanmış kendini aydınlatmıyor farlar zaten. Ben görebilseydim eğer bel ki biraz daha geri den freni basardım atlatırdım yine atlattım çok şükür ama şerefli kardeşimiz arabadan inme tenezülünü göstermiyor ve tövbe yarabbi diyerek yoluna devam ediyor.

5. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Şaşırmadım :) tahminimde doğruymuş :)

6. Ahsen Okyay

Ahsen Okyay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Gecmis olsun. Umarim bir daha boyle surmezsin. Aksam vakti surdugun icin isiklardirman var miydi? Son surat yokus asagi iniyorsun belki karsina yaya da cikabilirdi isiklandirman yoksa hem yaya hem araba seni gormeyebilir. Uvuz atlatmissin. Ne kdr arabalarda da suc arasak once kendimize bakalim herzmn. Lutfen dikkat. Hayatimiz bu kdr ucuz degil;)

7. mertceo

mertceo Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Son paragrafımı okumuşsunuzdur umarım. Ayrıca hata biraz da bende dedim. Aydınlatmam falan tam takır mevcut.
    Bisiklette gerekecek bir çok parçada mevcut. İlk yardım seti; yara bandı, gazlı bez, peçete, su lastik yama sesi ve tamir seti vs.

8. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    34 çok da hızlı değil, yokuş aşağı ben genelde 35-40 arası hızla gidiyorum. sakin olsan rahat rahat durabileceğin bir hız. ayrıca ne olursa olsun, virajlara hızlı girmemek lazım. her viraj gördüğümde en fazla 10-15 km olacak hızlara düşüyorum ben...
    araba hatalı olabilir, olayı canlı görmediğimden bilemem. ancak sen her zaman karşındaki hata yapacakmış gibi dikkatli olmalısın. bisikletliler kazalarda çok daha ağır hasar alır, rahat sürmek zor bisiklet yolu olmadıkça.

9. alp değer tanrıverdi

alp değer tanrıverdi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Gecmis olsun. En kotu kazaniz bu olsun.

10. Ali Demir

Ali Demir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    aman mert, kendine dikkat et kardeşim. Allah korumuş. ne kadar dikkatli olsakta, bir yerden sonra olay bizden çıkıyor tabii. araç hatalı.

11. Salih Kü

Salih Kü Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Sanıyorum Honda Civic'ler geleceğin kuşları olmaya hak kazandılar :D Çok geçmiş olsun.

Çağlayan bunu beğendi.
  12. Sinan Çakır

Sinan Çakır Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    geçmiş olsun hem senin hemde bizlerin ders çıkarması lazım zira boşuna yazmıyorsunuz bunları zaten

13. Yakup ADIGÜZEL

Yakup ADIGÜZEL Kıdemli Üye

Seviye:
    +1 .

14. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Arabanın kafasını çıkarabileceği ve senin bunu fark edemeyeceğin bir ortamda son sürat aşağı inmemeyi öğrenmişsindir umarım. Karartmayı falan boşver sen şimdi, bal gibi aşırı hız yapıyordun. Acelen neydi bilemiyorum fakat hız yaptığın ortama dikkat et. Gidişin gidiş değil.

ToffieBoi ve Sefa bunu beğendi.
  15. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    35km hiz asiri hiz oldu vay canina.

16. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Tofaslar ile kardes oldular :)

Çağlayan ve Salih Kü bunu beğendi.
  17. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Şehiriçi hız limitlerinden haberiniz var mı Berksan Bey? Bir bisikletçi olarak, size soruyorum.

18. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Bende size soruyorum ahmet bey, bisikletli arkadasimiz bayir asagi iniyor. Civic i kullanan apacilerde bayirdan asagiya araba motor yada baska bir gelen var mi diye bakmali.

19. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Bayiri gectim sagina soluna insan her turlu yolda bakmali. Aksam vakti arabanin on farlari karartilmis. Arkadasimiz zar zor farketmis.

20. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Birincisi; şehiriçinde 35 kilometre demek, bisiklet üstünde aşırı hız demek. Yokuş aşağı giden bir bisikletten bahsediyoruz. Frenleme kapasitesi oldukça sınırlı. Kafadan hatalı bir bisiklet sürücüsü. Son sürat gidiyorum diyor. Neyi savunuyorsunuz ki?

İkincisi; aracın farları karartılmış, karartılmamış; bunun konuyla alakası bile yok. Bir araçtan bahsediliyor. Apaçi falan deniyor. Burnunu göstermiş. Verilen bilgi bundan ibaret. Bunlara dayanarak aracı potansiyel katil ilan etmenin alemi yok.

Bisiklet üzerindeyken; etrafınızdaki herkes kör, herkes sağırmış gibi hareket edin. Bunu kazıyın kafanıza ki gördüğünüz her yokuşta gaza gelmeyin. :)

Ahsen Okyay, Tahir Keskin ve Sefa bunu beğendi.