Bisiklet ile Avrupa ve sorular

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Metin Öztürk tarafından paylaşıldı.

1. Metin Öztürk

Metin Öztürk Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Merhabalar . Foruma yeni kaydoldum sayılır . 3 yıldır tatile gidemedim okulun müsade etmemesi nedeniyle. Elimde epey para birikti ve bu parayı bu yaz Egede tatil yaparak değerlendirecektim . Bisikletimi alalı kısa bir süre oldu ve bu tatili değişik şekilde yapmayı düşündüm. Öncelikle tur planımı anlatayım şu an kafamda belirlediğim kabataslak şekilde , öncelikle Türkiyeden pedallayarak çıkamayacağım malesef hem gücüme güvenemiyorum hem de çok uzar diye düşünüyorum bu yüzden öncelikle uçak ile Madride gideceğim , Madridden itibaren tatil amacıyla konaklayacağım şehirler itibariyle rotam ; Madrid - Barselona - Paris - Gent - Brugge - Rotterdam - Amsterdam (Daha önce gördüğüm Hollandada çok sık bisiklet ile gezen insan gördüğüm için çok imrenmiştim ) - Hamburg - Berlin - Münih - Milano şeklinde dönüp uçak ilede tekrar Türkiye'ye geleceğim. 3800 km gibi bir rota oluyor . Ben her gün 100 km pedallayıp Temmuz ortasında tura çıkıp 2 ay gibi bir sürede tekrar yurda dönmeyi planlıyorum . Tur içi ayrdığım bütçe 500 euro gibi. Rotayıda vereyim ; [​IMG][/url][/IMG]
    Şimdi sormak istediğim sorular ise ben Yeşil pasaport sahibiyim ve ülkeler arası geçişte herhangi bir sorun yaşarmıyım ? Bir ikincisi de günlük konaklamayı nasıl yapmalıyım yurt dışında ? Yani kamp olarak yapsam nerelerde duraklamalıyım ? Şimdiden teşekkür ederim.

2. doğan_69

doğan_69 Kıdemli Üye

Seviye:
    bu benimde merak ettiğim bir konuydu onun için cevapları takip edicem bende..yanlız iki aylık bu tur için 500 euro az gibi geldi bana türkiyede bile 2 ay dolaşamazsınız o meblağla :eek:

3. Metin Öztürk

Metin Öztürk Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Otel konaklamaları ve uçak paraları hariç.