Bisiklet ile 3 Sene Sürecek Dünya Turu

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@shopar

'shopar'

cevabına teşekkür ederim. İnşallah sen de istediğin geziye birgün çıkabilirsin.

Scudo

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@johny

'johny'

Cevabına teşekkür ederim. Benim yerimde siz de olsanız aynı misafirperverliği yapacağınıza eminim. Ama biz Türklerden başka herhalde dünyada bizim gibi misafirperver ülke çok azdır. Gelenek ve göreneklerimize sahip olmaya çalışıyoruz.
İnşallah sizlerde düşündüğünüz, gezinizi yapabilirsiniz.
Teşekkürler.

İLKER TAŞ

SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......
Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott
misafir perver türk milleti veişte hayat bu diyorum resimlere baktıkca dostluk heyecan macera

• Beğen
Tepkiler: Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Mandy ve Benny Şu anda Aksaray' da olduklarını bildirdiler. Yarın da Kapadokya ya geçeceklerini söylediler. İlgilenen arkadaşlar olursa haberiniz olsun.

Serkan sana da Erzinca' a Cd gönderdim . Mandy ve benny ye verirsin geldiklerinde. Cd nin birini Televizyon çekimi yapan tv den aldım öbürü de benim pc de unuttukları kendi cd leri.

İsparta ve çevresini çok beyenmişler . Gölü çok beyendik dediler herhalde eğirdir gölünden bahsediyorlardı.

Antalya dan İsparta ' ya gitmek için hazırlanışları
(link)

(link)

(link)

• Beğen
Tepkiler: hdeveci

KevSerSeri

Forum Bağımlısı
Tepki
3.345
Ay ne kadar imrendim bu çifte size anlatamam. Bu benim bildiğim ve gördüğüm tandemlerden baya değişikmiş. Ama çok şekil, çok beğendim. Oh önde oturanın sırtı da tutulmaz, yaslan arkana deniz bisikleti kullanır gibi kapat gözlerini, hayal kur. Ender Abi misafirleri gerçekten çok iyi ağırlamışsın. Tabi ki sen bunu iyi niyetinden yaptın. Sen ve senin gibi insanlar sayesinde bir çok yabancının Türkler hakkındaki fikirleri değişiyor. Bizleri barbar, acımasız, gerici diye tanıtanlar utansın...:)

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@KevSerSeri

Kevser Merhaba

Hakikaten bu tandem bisikletin ön tarafı süper , koltukta oturuyorsun. Ben kullandım. Çok rahat . Ama kaptan köşkü biraz korkunç . Bütün kumandalar sende ve çok dikkat gerekiyor.

Misafirler görünüş ve kişi olarak çok iyi kimselerdi. Ben de Türk gelenek ve göreneklerine göre ağırladım ve pişman da olmadım. Ama insan hep iyi kişilerle karşılaşsın derim.
Sana iyi günler dilerim. Gezinizde iptal olmuş , üzüldüm . Ne güzel Antalya da hep beraber pedallıyacaktık. Sağlık olsun. İlerde inşallah diyeyim.
Hoşçakal.

KevSerSeri

Forum Bağımlısı
Tepki
3.345
@nisan baklası

Sağolasın Ender Abi. Bu sene kısmet değilmiş demek. İnşallah seneye ayarlayabilirsek birlikte gezeriz Antalya'da. Sağlıcakla kal, bol pedallı günler...

• Beğen

hdeveci

Forum Bağımlısı
Tepki
811
ne beklenirki bundan baska konuda ender abi varsa kesin güzel olacaktır o zaman dilimleri,cok cok tesekkurler hak eden veya etmeyen tüm ülkem insanları adına ender abicigim,
mutlu huzurlu ve saglıklı bol pedallar diliyorum size ve yengeme

• Beğen

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Herkese Merhaba
Mandy ve Benny İsparta üstünden yola çıktıktan sonra ara ara onlardan haber almaya devam ediyorum.
Son aldığım habere göre bu Gün akşam üstüne doğru Erzincan'da olmaları gerekiyor.
Erzincan ' da olunca da tabiki sevgli arkadaşımız ''doğacı'' Serkan' nımız orda devreye girip onları karşılamak üzere yola çıktı. Şehir içinde birbirlerini aramasınlar diye Serkan sabahtan onların geliş yönüne doğru yola çıkacaktı. Akşamda evinde misafir edecek.

Artık ondan diğer haberleri alırız. Serkan'a şimdiden teşekkür ederim.

Hepinize neşeli, mutlu, bol pedallı günler dilerim.
Hoşçakalın.

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
Sevgili arkadaşlar bikaç gündür forumda vakit geçiremiyorum. Misafirlerimle birlikteyim. Sağlıkları ve keyifleri çok iyi. En kısa zamanda fotoğraflarımızı paylaşırım..

Sevgiler...

OzgurIskin

Daimi Üye
Tepki
215
Ben geç görmüşüm anlaşılan konuyu. Çok güzel agırlamışsınız tebrik ediyorum ben de sizi. İyi izlenim bırakmışsınızdır onlarda (her gelen sizde kalırmış artık :D)
200kgluk bisikletle 80 küsür km/h yapmak da yani.. iyi cesaret.
Bu kadar uzun bisiklet yolculuguna çıkar mıyım? Hayır. Motosiklet olursa iş değişir ama :)

• Beğen

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
Merhaba Arkadaşlar..,
Benny ve Mandy 27 Ağostos tarihi itibarı ile Erzincan'da idiler.. 27 Ağustos Pazar gününe denk geldiği için şanslıydım. Çalışmıyordum ve Benny ve Mandy ile buluşmanın yollarını ararken aklıma onların geldiği yöne doğru gitmek geldi. Saat 15:00 civarı çıktım yola. Yaklaşık 25-30 km kadar gittim.
Bir dere kenarı ve çeşme başında başladım beklemeye.. Beklerken bisikletimden bi kaç fotoğraf çektim..

(link)

Bisiklet Forum stikerlerini yapıştırdım bisikletime. Yeni bisikletim içinde ayırdım tabi...

(link)

Suyu akmayan çeşmenin başında bir saate yakın bekledim..

(link)

Baktım bekle bekle zamanda geçmiyo. Sonra birden telefonum çaldı. Arayan Beny'di. Bendy telefonda Sakaltutan Geçidi diyordu.. Sakaltutanın zirvesinde olduklarını anladım ve 45 dk civarı benim yanımda olacaklarını hesapladım. Bende onlara doğru devam ettim. Biraz daha ilerledikten sonra yolu tam olarka görebileceğim bir yere mevzilendim..:D:D:D
10-15 dakika sonra ufukta göründüler... :) :)

(link)

Ve buluşma anı.

(link)

Daha sonra eve doğru yola koyulduk. 1 Saat sonra evdeydik. Beny ve Mandy duşlarını aldıktan sonra yemeğimizi yedik ve çay içtik. İnanın ben ve ailem çok sevdi Beny ve Mandy'i.

(link)

Pazartesi sabahı benim işe gitmem gerekiyordu. Annem ve babam fazla anlaşamıyorlar ben ise çat pat ingilizce kelimelerle anlaşabiliyorduk. Onun için uyanır uyanmaz beni aradı annem ve ben eve gittim. Onlar için bir organizasyon düzenledim hemen. Erzincan'ın meşur Çağlayan Şelalesini tarif ettim. Dönüşte gelmeleri ve kaybolmamaları için çalıştığım iş yerişnin kartını verdim.

(link)
(link)

Dönüşte ise saat 18:30 civarı iş yerime geldiler. Sağsalim geldikleri için çok sevindim. Ama bisikletin arka tekerinde bir cant teli kopmuştu. Saat 19:00'da ben işten çıktım. Hemen bir bisikletçiye gidip cantı yaptırmak gerekiyordu. Sabah yola erken çıkacaklardı. Biz bisikleti yaptırmaya giderken Mandy ise fotoğrafçıya ve Süpermarkete gidecekti.
Ben ve Beny bisikleti yaptırırken...

(link)
(link)

Ve eve dönüş. Evde yemek için bizi bekliyorlar. Evin bahçesinde açık havada yemek yiyoruz. Daha önceden Ender Abiden öğrendiğime göre et yemiyorlardı. Onun için yemeklerimiz etsizdi. :D:D Zaten yemek hazırlanırken Mandy'in uyarısı vardı. "Biz vejeteryan".. :D

(link)

Mandy bize yemekten sonra tatlı yapacağını söyledi ve mutfakla Mandy'i başbaşa bıraktık. Bize Almanya'ya özgü bir tatlı yaptı. Ama gerçekten harikaydı. Benim tatlıyla fazla aram yoktu ama yinede yedim..:D

(link)

Sabah saat 06:00'da kalkacaktık. Onun için erken yattık. Erken dediğim yine 23:30'u buldu saat. :D Sabah 06:00'da ayaktaydık. Kahvatımızı yaptık ve bisikletlerini hazırladılar.

(link)

Saat 06:55 gibi çıktık yola. Bu da bizim evde Beny ve Mandy ile son fotoğrafımız.. Benim mesaim 8'de başlıyacaktı. Ve bende bir müddet onlarla birilikte yol almak için hazırlandım..

(link)

Yola koyulduk. Bugün için Tercan'a ve yarında Erzuruma gireceklerdi. Öyle bi program hazırladık..

(link)

Mandy'nin parmaklarından fotoğrafımız. :D:D:D

(link)

Erzincan'ın çıkışındaki Erzurum'a 184 Km yazan tabela...

(link)

Ve ayrılış noktamız.. 7 km felan birlikte yol aldık. Benim işe gitmem gerektiği için geri dönme vakti gelmişti. Burada Beny ve Mandy'e veda ettim.

(link)

Yolunuz Açık Olsun...

TEŞEKKÜRLER....
Öncelikle Beny ve Mandy'i tanımamda aracı olan ENDER Abiye sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum..

Beny ve Mandy'e ise Erzincan'da beni es geçerek yollarına devam etmedikleri için çok teşekkür ediyorum..

Bu kadar cana yakın, bu kadar sevecen ve bu kadar mütavazi insanları tanıdığım için çok mutluyum. Azıcık olsun Beny ve Mandy'e yardımcı olabildiysek ve rahat ettirebildiysek ne mutlu bize.. Taaa Almanya'dan bile misafirlerimiz geliyor arkadaşlar.

Siz Türkiye sınırları içerisinde olan bisikletçi dostlarım. Unutmayın ki Erzincan'da mutlaka bir dostunuz var...

Sevgiler...

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Serkan'cığım merhaba

8 Ağustosta Antalya 'da iki gün misafir ettiğim Mandy ve Benny ' i sağ ve esen , günler sonra senin misafir edip , 28 Ağustosta yolcu ettiğini öğreniyorum.
Nasıl dediğim gibi çok iyi , iki insan dimi.
En ufak bir terslik olsa, zaten senin onları ağırlamanı istemezdim. Ben onlardan ayrıldığımda hakikaten çok üzüldüm. Sanki çok eski arkadaşlarım gibi , içime bir hüzün kaplamıştı.
Şimdi onların senin yanındaki resimlerini görünce çok sevindim.. Dün akşam onlarla mns de yazışırken senin onları çok iyi ağırladığını yazdılar.Zaten senden de başka birşey beklenmezdi. Tabi ki elinden geldiğinin , en iyisini yaptığına eminim.

Sana çok teşekkür ederim.
Aşağıda benim onları Antalya 'dan yolcu ederken çektiğim resimler. Bende bayağı bi İsparta yolunda gitmiştim. Ayrılmak zor gelmişti.

(link)
(link)

(link)

Ve gözden kayboluşları

(link)

Sen ve ben onları iyi bir şekilde ağırladığımıza inanıyorum.Ama her zaman dediğim gibi , Allah insanı hep iyilerle karşılaştırsın diyorum.

Evinizde, ailenle sevecen bir şekilde, misafirleri ağırlamanızı görünce de, sana misafir gelmeyi , bayağı bi ciddi olarak düşünmeye başladım, haberin olsun.;)

Sana neşeli, mutlu, bol pedallı günler diliyorum.
Ailene de selamlar gönderiyorum.
Hoşçakal.

hdeveci

Forum Bağımlısı
Tepki
811
Serkan cıgım sana ve ailedeki herkese yürek dolusu tesekkurler anne ve babaya sonsuz saygılar inan bunu dunyanın baska bir yerınde yakalamak zor biz boyle bir topluluguz.sagolun ve bu ulkede o akdar cok ender abiler ve serkanlar varki ve ne mutlu banaki bu milletin bir ferdiyim.

Erhan Can

Aktif Üye
Tepki
54
Keşke bizim de maddi kaygılarımız olmasa, sponsorlarımız olsa da dünyayı gezebilsek...
Serkan çok güzel bir konuk ağırlama organizasyonu yapmışsın senden de bu beklenirdi.

• Beğen
Tepkiler: Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
Çok teşekkür ederim abilerim. Elimden geleni yaptım. Dediğimiz gibi memnun edebildiysek ne mutlu bana.

Türk misafirperverliğini temsil etmek güzeldi.:D:D Anlımızın akıyla etmişizdir umarım..:D

Bugün itibarı ile Tercan'dan Erzurum'a gidiyor olmaları gerek. Öyle yapmıştık programı. Bu akşam Erzurum'da konaklayacaklar...

Sevgiler...

otec

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Serkancıım pazar günü seninle görüştükten sonra aklım Erzincan'da sizinleydi pazarteside öyle.. 3 günlük yoğun iş güç ancak zaman bulup forumda sizi buldum (senin yardımınla tabii;) :) ) Türk misafirperverliğide ayrıca keyif veriyor bana

Erzincana selamlar

• Beğen
Tepkiler: Serkan Taşdelen