Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet için yardım

Konu, 'Şehir - Tur Bisikleti' kısmında Ahmet F.ELBİR tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet F.ELBİR

Ahmet F.ELBİR Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    --------------------------------------------------------------------------------

Bisikletle ilgili çok bilgim yok 3-4 günlük araştırmayla bişeyler öğreniyorum ama hızlı olmam için tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Şehir bisikleti almak istiyorum. Ancak yurt dışından parçaları getirtip burada toplatmak gibi bir fikrimde var lakin parçaların isimlerini bilmiyorum.Bide orda aldırtacağım kişi de anlamıyor bu işlerden (ÇİN)

öğrendiklerim ve bildiklerim kadro, titanyum en iyi malzeme galiba olmazsa alüminyum da iş görür herhal paslanırmı bilmiyorum:))
    V-fren şehirde yeterli diyorlar kuru alanda kullanacağım için, fiyatı hidrolik fren alıp arttırmanın anlamı yok galiba
    donanım ise shimano xt orta karar deniyor fiyat çok şişmesin diye bir alt versyonda olabilir ebay da biraz baktım 2012 grup setler var 2013 setler var
    yıla görede fiyat değişiyor galiba

Bana bir bisiklet oluşumu için yeterli parçaları listeleyelip yazarsanız sevinirim. hatta link koyarsanız daha da mutlu olurum.
    Tecrübeli arkadaşlardan rica ediyorum detaylı bilgi verirlerse memnun olacam.

Yada hiç uğraşma al şu bisiklete gönül rahatlığı ile bin git diyebileceğiniz bir bisiklet model ve markası varmı .

Boyum 1,67 hazır bisiklette bütçem 750-800 tl, toplama yaparsam 1100-1250 ye kadar zorlarım.

2. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Karbon, titanyum, aluminyum 7005 veya 6061 dipçiklenmiş kadrolar tavsiye edilir. Çin'de arkadaşınız varsa oradan veya burada araştırarak hazır bir bisiklet alın bence. Zaten pek anlamadığınızı belirtmişsiniz. Uyumsuz parça gelirse çok uğraşırsınız. Uyumlu olsa bile teknik detaylarda hata yaparsanız size veya parçaya yazık olur. Ayrıca 200 - 300 TL en az tamir, bakım setlerine montajda kullanmak içn para harcayacaksiniz. Bütçenize göre bisikletlere gelince forumda biraz dolanın yuzlerce tavsiye ve neden tavsiye edildiklerine dair olumlu olumsuz yorum bulursunuz. Zaman icerisinde bisiklet hayatinizda onemli yer tutan bir spor ve hobi oldugunda zaten bol bol parca getirtir, istediginiz gibi bir bisiklet yaparsiniz :)

3. Ahmet F.ELBİR

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    peki hocam yorum için sağol.

senin öncelikle tavsiye edecğin bir model vamı giriş için ümit markaya ne diyorsun

ilk olarak bunlardan başladım. Sizce hangisi alınmalı bide bunlar şehir bisikleti kadrosu veya diğer parçalar için sorun teşkil edermi.

http://www.ebay.com/itm/Shimano-Acera-M390-Groupset-7pcs-Group-Set-9-speed-/271215964546?pt=Cycling_Parts_Accessories&hash=item3f25bb3182

http://www.ebay.com/itm/Shimano-Deore-M610-MTB-Groupset-7pcs-Group-Set-10-speeds-/271236354745?pt=Cycling_Parts_Accessories&hash=item3f26f252b9

http://www.ebay.com/itm/Shimano-M430-Alivio-Groupset-Group-Set-9-speed-6pcs-/121091133021?pt=UK_sportsleisure_cycling_bikeparts_SR&hash=item1c31980e5d

4. mustafa burak

mustafa burak Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    ümit, canello, castello gibi piyasada çok bulunan hemen hemen her beyaz eşyacı dükkanın önünde sergilenen bisikletlerle başlamayın , hem paranıza hem zamanınıza hem de bisiklet sevginize yazık olur bence. bozulan parçaları değiştirip adam akıllı kullanmaya çalışınca da fiyatı tuzluya gelir. zamanında böyle hata yapmışlığım var maalesef. siz yine arkadaşın da dediği gibi forumda bu konu hakkında açılmış konuları okuyun bence baya bir faydanıza olacaktır.

Murat Cömez bunu beğendi.
  5. Ömer frk

Ömer frk Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    en iyisi ve bence en hesaplısı güzel bir sedona ile başlamadır.uygun donanım ve fiyatlar mevcuttur.karar senin :)

mustafa burak bunu beğendi.
  6. Ahmet F.ELBİR

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    sedona ewt gzl ama pahalı biraz bana göre

lanet olsun bi huyum varki bir şey alırken en iyisine yakın olacak bir şey almaya çalışırım
    hazırlara bakıyor insan 1 parça ii 1 parça dandik
    o yüzden içim rahat etsin istiyorum belki zahmetli olacak ama çinde yeğenlerim yaşıyor uygur bölgesinde belki orasıda çok uygun olmayacak ama genede limitleri zorlamayı seviyorum.
    yukarıda ebay sitesinden grup setlere baktım 3 adet bana uygun olanını söylerseniz sevinirim

7. Ahmet F.ELBİR

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    http://www.sakaryapazarlama.com.tr/index.php?route=product/product&path=76_78&product_id=606 772 tl

http://www.sanalpazar.com/Sedona-701-Dag-Bisikleti-Sari-2013-Model-Bedava-Kargo__isp8382149 650 tl

http://www.sanalpazar.com/Kron-Xc-5...CM_0_Performansbisiklet&source=pazaryeri#imgd

bunlara baktım bugün bisiklet köprüsünde hangisi iyi sizce kron için satıcı el yapımı diyor yerli marka lazlar yapıyor falan biraz sallıyor gibiydi çocuk ama aklımı çalmadıda değil hani yanlız bisiklete galiba 1000 tl istedi sanırım.

yorumlarınızı bekliyorum sağolun..

8. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Bisan'da mekanik disc fren var. Agir oldugu ve takılma yaptigi icin bu freni cogu kisi onermiyor ama mekanik disc kullanmadim ne desem yalan olur. Sedona ve Kron iyi markalar. Ikı bisiklette 6061 aluminyum govde. Ancak Kron'un vites sistemi daha iyi ancak Sedona'ninda maşası daha iyi gorunuyor. Fakat aralarında cok da buyutulecek farklar yok. Eger ki sedona 635.-TL kron 1000 TL ise ben sedonayi al uzerindekileri zamanla gelistirirsin istedigin gibi boylece fiyat avantajin olur diyorum.
    Yeni basladigina gore en mantiklisi bana gore bu olur. Iyi bir aluminyum kadro elinde olduktan sonra uzun sure kendini ve bisikletini gelistirirsin. "Bu artik bana yetmez" diyecegin gunler geldiginde de elden cikarip bilgin, butcen ve zevkine gore ust modellere gecersin...

9. Ahmet F.ELBİR

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Sence sedona yi daha uygun alanilecegim bir yer warmi
    Bide kron sitelerde 750 gorunuyor fiyat denk olursa hangisinin kadro daha ii

10. Ahmet F.ELBİR

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bide bisan da mekanik disk fren oldugunu nasil anladiniz

11. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Lazlar yapiyor derken, ne demek istedi???

12. Ahmet F.ELBİR

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yerli mali yanii kotuleme olarak demedi yanlis anlasilmasin

13. mustafa burak

mustafa burak Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    sedona 701 vazgeçemediğim bisikletim. yeni başlayanlar için alınabilecek en iyi dağ bisikleti bence.

14. Ahmet F.ELBİR

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    mustafa bey ben sedona 701 e hibrit teker taksam uyarmı yoksa abesmi olur