Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet için yapacağım projem ve birkaç sorum var

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında acarmh tarafından paylaşıldı.

1. acarmh

acarmh Yeni Üye

Merhabalar öncelikle ben Endüstriyel Tasarım 3. sınıf öğrencisiyim ve bu yılki projemde bisiklet kullanıcıları için bir proje yapmayı düşünüyorum amacım aslında uzun yola çıkan sürücülerle konuşmak fakat tabii proje sadece onları kapsamıyor , araştırmalarım sonucu uzun yola çıkan sürücüler için bir geniş kapsamlı tamir kiti bulamadım ancak tamir için gerekli malzemeler vs çoğuna ulaştım sanıyorum sizden istediğim şey ise yollarda bisikletinizde çıkan arızalar yanınızda taşıdınığınız aletler ile ilgili taşımadaki sorunlar ve birde tasarlayacağım bu çantanın sizi en az rahatsız edecek yeri neresi olmalı sorularına cevaplardır , cevaplayan cevaplamayan herkese teşekkürler şimdiden .

frkncn bunu beğendi.
  2. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Simdiden kolay gelsin :)
    Asagida linkledigim konudaki bilgiler yardimci olacaktir bir parca. Altindaki yorumlarda bir kac gelistirme fikri veriyor. Konuda bahsedilenin yanısıra;
    Uzun turlarda pense, yakeski ozelligi olan multi kit (çakı) tarzı aparatlarda kullaniliyor.
    Ayrıca yedek zincir baklaları, pimler, vites teli, fren teli, yedek fren pabuclari bulunduranlarda var.

Tasarimlariniz sadece tamir kitlerini tasima amacli olmayacaksa:
    Tamir kiti yanısıra ilkyardim malzemeleri ve kamp malzemeleri soz konusu.
    Yedek kiyafetlerin konumlandirilmasi ve tasinmasi.
    Elektronik aparatlar ve sarjlari (sarj icin dinamolu gobek veya solar sistem kullananlarda var)

Günlük Tur - Kısa Tur için Tamir Seti - ihtiyaç çantası

3. deathsidestory

deathsidestory memnuniyetsiz.

Adı:
    Cem
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @acarmh hocam soruyu yanlış sormuşsun, böyle sorarsan ilgi çekmez. gelişmeye açık bir toplum olmadığımız için, herkes sen yeni bir şey tasarladığını söyleyince kaçar, bir iki kişiden başka cevap alamazsın.

"bunu nereye sokacağım?" diye başlık açıp tamir kitinin fotoğrafını koyacaksın leblebi gibi toplarsın yorumları. hayal gücü sınırlı bir toplumda olduğunu kabul etmen gerek.

transcontinental tour diye bir yarışma var, araştırıp orada yarışan arkadaşların malzeme çantalarına bak. bisiklet üzerinde zaten çok fazla taşıma seçeneği yok. dengeyi bozmadan, bisiklet kadrosunu en kreatif şekilde kullanabilen bu çantaları, alet çantası olarak yeniden dizayn edebilirsin. benim naçizane önerim bu olur. belki de zaten vardır öyle şeyler de, bu da benim cahilliğim olsun.

kolay gelsin, başarılar.

suat akman ve Osman Kıtay bunu beğendi.
  4. Burak Saatçioğlu

Burak Saatçioğlu Go Higher

Adı:
    Burak Saatçioğlu
    Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Aynen, @deathsidestory dediği gibi bir kiti neremize sokucağımızın yerine o kitlerin bulunduğu küçük bir çantayı bisikletin neresine adapte edebiliriz de güzel bir öneri. hatta bu çanta/kit kademeli olursa uzun tur/ günlük tur/ commute kullanım olarak parça parça taşınabilir. Her birinin ihtiyaçları farklı. İhtiyaç listesini rahatlıkla bulabilirsin fakat asıl ihtiyacın olan insanların nasıl bir şey istediği.
    Ben sırt çantası taşımak istemediğimden bisikletin üzerine takmayı tercih ederim. Sele altılara da herşey sığmıyor büyütmekte istemem o yüzden ekstra küçük bisiklete takılabilien yeni bir kutu/çanta tercih ederim.

Sedat Arda bunu beğendi.