Bisiklet için nacizane öneriniz?

Tepki
0
///Herkese merhaba, bir bisiklete ihtiyacım var bunun için aşağıdaki seçenekler arasından hangisini tavsiye edersiniz, yardımlarınızı bekliyorum..Ayrıca bu şeçenekleri değerlendirirken aklınızda bulunması için; bisiklete 200 lira nakit harcama yetim var öte yandan max 600 lirayı karta bölebilirim VEya 2sini bir arada olursa(olurmu bilemiyorum) yani 800 luk bisikletin 200 pesini verip kalan taksit vs buda olur fakat 600+200 geçmemek kaydıyla, bisikletle genel olarak kucuk sürüşler haricinde; haftada 1-2 kez kısa mesafeler(20km x 1-2 ), ayda ise bir kez top (ort) 40-50km lik yol alınacak, boy 1.73 kilo 86, arazi seçimi; genel olarak engebesiz düz yollar ama engebelerde de rahatlıkla kullanabileceğim bir bisiklet olmalı, görünüş fazla önemli değil rahatlık önemli, kullanıcağım bisikleti ilerde değiştirmeyi düşünmüyorum..Sanırım bu kadarı yeterli simdi seçenekler;

Sedona 711 v
Salcano astro 240 srv

yada eski full mtb hi-ten* kadro bisikletimi 200 lira ile onarım paklamak

mı?Hangisi?

Extra önerilere açığım ama uzun vadede sadece bir kadro için 400-550 liralık(ng / cx vs) fp si dusuk bisikletlerden almak istemiyorum..Kadroya zaten var ağırda olsa..

Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkrler
İyi bayramlar

Scudo

tarık akman

Daimi Üye
Tepki
54
Ben bisikletcim.com dan baktım. Özellikler birbirine çok yakın. Bence ucuz olanı tercih edin. Yani salcano'yu. Ayrıca aksesuarlarınız için bütçe ayırmayı unutmayın derim. Tercihlerinize göre 150-200 lira civarı tutar aşağı yukarı.

Tepki
0
@tarık akman

Peki astro 240srv nin kadro kalitesi(alaşım oranları vs) ile sedonanınki aynımı?Biraz kiloluyum yıllarca gitcek saglam bi kadro olmalı,
birde kadro boyu olarak kaç inç önerirsiniz?

16'' mi yoksa 18'' mi? Boyuma göre 16 kısamı gelir?