Bisiklet için kullandığınız mobil uygulamalar nelerdir?

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
@Kahveci Telefon bozulmadıkça uzun süre kullanmak zorundayım bu yüzden ios'a geçiş zor. Android'e ios yükleyen de varmış ama bazı sıkıntılardan bahsedildiği için onu da düşünmüyorum.

Aslında Strava Inc hakkında bilgim yok. Güvenilirdir/değildir gibi... Araştırmadım da, ilk kez şimdi güvenilirdir diye okuyorum. Hazır kullananlar varken sormak istedim. :)

Scudo

Gökhan BİROL

Forum Demirbaşı
Tepki
794
İsim
Gökhan Birol
Bisiklet
Lapierre
uzun süre runtastic kullandım ama yakın zamanda strava'ya geçtim. runtastic düşünüyordur şimdi, "ben nerde hata yaptım" diye :D

Reahax

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Recep
Bisiklet
Cannondale
Garmin Connect ve Strava fazlası ile yeterli benim için.

• Beğen
Tepkiler: OnurA

karrknight

Üye
Tepki
2
İsim
And İlkateş
Bisiklet
Ümit
Tüm katkı sağlayanarkadaşlara teşekkür ederim, önerileriniz doğrultusunda değerlendirme yapacağım.

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.204
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tavsiyeler üzerine strava kurayım bende

Fatih ÇT

Forum Demirbaşı
Tepki
567
Bisiklet
Scott
strava dünyada bisikletçiler arasındaki en popüler uygulamadır ve ne geniş bisikletçi sosyal ağına sahiptir.

Antecurs

Forum Demirbaşı
Tepki
480
İsim
H.
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Salcano
Yalnız Strava'nın Windows Phone uygulaması olmaması büyük bir eksiklik. (stravaya rota yükleyebilen 3. parti yazılımlardan bahsetmiyorum)

@rif

Üye
Tepki
34
Arkadaşlar bisiklet kullanırken telefon cebinizde değil mi? E cepte gps i nasıl bulacak? Nasıl kullanılıyor basitçe birisi anlatırsa sevinirim. Ekran sürekli açık mı kalıyor mesela?

Antecurs

Forum Demirbaşı
Tepki
480
İsim
H.
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Salcano
cep telefonu için kadro ustu çantalar var. Ayrıca gps cep veya çanta içinden de çeker

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
programı açıp cebime koyduğumda çalışmaya devam ediyor zaten. gps yüksek doğruluk yapmak lazım bide. ekran kapalıyken fazla şarj yemez. ekran açık ve gps kullanırsa hızlı biter şarj. eve dönmeden bile bitebilir. malum telefonların çoğu ekran süresi 3 saatten fazla vermiyorken

Emin Töre

Üye
Tepki
15
Bisiklet
Scott
mapmytracks pro kullanıyorum. Forumda da kullanan üyeler var. Bazı rotaları da onları takip ederek öğrendim. Pro programın özelliği; gidilen rotaları web sayfasına Senkronize etmesi. Ama pro programı kullanmadan da( rota formatını kullanan başka bir program üzerinden) rotaları Web sayfasına yükleyen Kullanıcılar da var. Bir de diğer kullanıcıların paylaştıkları rotalarında hangi yolda, hangi hızla, her hangi bir Yokuşu tırmandıklarını anlık olarak metre metre inceleyebilmekti. Hatta ben o rota hakkında Detaylı bilgiler almak için mesajlar da yazıp Bayağı faydalı bilgiler de aldım.
Saygılarımla.

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
@antecurs Aynı şekilde Blackberry versiyonu da yok...

Bir sorum olacak: Eşimin iphonuna stravayı yükledim. Kullanmak için programı açıp ekrana getirmek yeterli olacak mı?programı açtığımda altı sıfırlı time, onun sol altında distance ve sağ altında avg speed gözüküyor, bunların altında ise büyük bir daire içinde büyük bir kırmızı nokta var. Bu aşamadan sonra birşey yapmam gerekiyor mu? Ceveplayacaklara şimdiden teşekkürler.

OsmaniyeRehber

Forum Bağımlısı
Tepki
869
İsim
ibrahim
Bisiklet
b'Twin
Endomondo kullanıyorum türkçe arayüzü alduğu için ama strava yı merak ettim.Bu arada bir çok arkadaşın imza kısmında strava verileri var bu nasıl yapılıyor ?

Antecurs

Forum Demirbaşı
Tepki
480
İsim
H.
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Salcano
Orhan bey aman aman bana Blackberry demeyin:)
Runtastiğin de sadece koşu/yürüş modelleri var her iki telefon için. Ama bisiklet modülleri yok. Gerçi WP için stravaya rota yükleyebilenn Cyclers ve Cycle Track Gps programları var. Aslında olay sitede. Yani site üzerinden rota paylaşımı, analiz gibi özellikler. Yoksa biraysel olarak bu tür programlar yeterli.

uncass

Üye
Tepki
31
İsim
Mustafa
@Orhan A
Orhan Bey, performansa başlarken bahsettiğiniz kırmızı noktaya basacaksınız. gerisini hiç merak etmeyin. molalarda pause yapma şansınız var fakat yapmasanız bile program, hareket etmediğniz süreyi performans anındaki süreden çıkarıyor ve net hareket zamanınıza göre veriyor istatistiklerinizi.

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
Teşekkürler cevap için. Kırmızı noktaya bastığımda şu mesaj çıkıyor: "Background App Refresh Disabled Strava cannot track your activity while background processes are disabled". Beceremedim ben programı çalıştırmayı...

Antecurs

Forum Demirbaşı
Tepki
480
İsim
H.
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Salcano
@Orhan A alttaki linketi ayarı tam tersine strava için aktif ederseniz çalışması lazım.

(link)