Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet için köpek römorku

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında GCSüzgün tarafından paylaşıldı.

1. GCSüzgün

GCSüzgün Aktif Üye

Adı:
    Görkem Can Süzgün
    Seviye:
    Merhabalar,

Daha önce aranızda bisiklet römorku ile köpek taşımış ya da taşımaya niyetlenip araştırmış olan arkadaşlara sormak istiyorum.

Şu anda 8 aylık olan 20 kilo civarı bir köpeğim var. Arabam olmadığından köpeğimi yürüme mesafesi dışındaki yerlere götüremiyorum. Ya da hayvansever! taksici arkadaşlar normal ücretin 2 3 katını tahsil etme yoluyla yardımcı oluyorlar. Bu römorklar genelde çocuk taşımak için yapılıyorlar ve benim denk geldiğim max 25 kg civarı taşıyabilir oldukları beyanı var.

Sorum şu, şimdi bizimki büyük ihtimal 25 kiloyu geçmeyecek, geçerse de az bir şey geçecek. Bu romörklar çocuk taşımak için yapılıyor ve dizaynı buna uygun. Bunların birinde köpek rahat eder mi, gıkını çıkarmadan sağa sola bakınarak ardımdan gelir mi? Bu arada köpek golden kadar falan olacak.

Yorum veya yardımda bulunanlara şimdiden teşekkürler.

2. kasapogluu

kasapogluu Kıdemli Üye

Adı:
    onat
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Huysuzlanirsa ordaki kumas vs herseyi parcalayabilir

Screenshot_2015-08-08-16-38-27-1-1.png

Bir çözüm bulursuz umarım benimde 3 köpeğim var umarım sonuç buna dönmez :D

GCSüzgün, Burak özdayı ve AliG. bunu beğendi.
  3. makara

makara Üye

Adı:
    Mustafa Ahmet KARA
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Köpeğin karakterine bağlı biraz sorunlar, ama ufak tefek sorun haricinde pek sorun yaşamazsınız, biraz huysuz ise alıştırmanıza bağlı, hareket halinde ise hiç sorun olacağını sanmıyorum, rüzgarın keyfini çıkartıyorlar sürekli :D, trafiğe girecekseniz yüksek sesli kornadan ürkerse veya yandaki arabanın tekeri tam kovalamalık ise hemen kıpırtıyı selede hissedersiniz ve orda olduğununuzu hissettirince hemen sakinleşir. Sakinleşmez ise durup biraz konuşup, koklaşınca sakinleşir zaten. Alıştıktan sonra saati gelince kendi gider içine yerleşir ve rutini bozarsanız sizi paçanızdan yakalar ve bisiklete sürükler :D

Sorun çıkartırsa bisiklete takmadan romorkü, sessiz ve sadece ikinizin olduğu alanda önce bisiklete takmadan onla gezdirirseniz sonra gene sessiz ve sakin bir ortamda bisikletle gezmeye alıştırırsanız, ilerde onunda çok hoşlanacağı bir eğlence haline gelir.

Croozer 'ın da kapalı 40-50kg a kadar çıkabilen büyük taşıyıcıları var ama nerden alınır tam olarak bilmiyorum. Yurtdışından bir tanıdık farklı sürümü getirmişti. Aynı zamanda romork, veya sadece kafeste köpek kabul eden yerler içinde uygun , bisikletten romorkü çıkarıp, direkt onunla devam edebilirsinizde. tanıtım videosu için

30 kg taşıma kapasiteli başka bir tane var oda çok hoşuma gitmişti, ebaydan gelebiliyor sanırım.
    2 in 1 Pet Dog Bike Trailer Bicycle Trailer Stroller Jogging w Suspension Red | eBay

Birde puprunner romorkları var demir iskelet ve sert tahta zeminden, istenirse altı katlanıp romork içinde antrenman içinde kullanılabiliyor, oldukça hoşuma gitmişti ama deneme şansı bulamadım, demircide yaptırmayı düşünüyordum ama kısmet olamadı :(

GCSüzgün bunu beğendi.