Bisiklet Hakkındaki Yorumlarınızı Bekliyorum

Turgay Ak

Forum Demirbaşı
Tepki
240
Mrblar, Henüz Bisiklete Yeni Başlamış Biri Olarak Elimde, Fotoğrafta Görmüş Olduğunuz Sağdaki Bisiklet Var, Bu Bisikletin Şu Anda Fotoğraftakinden Farkı, Bugün Shimano Vites Kolu Taktırmış Olmam, Benim Sorum : Bu Bisikleti Parça Ala Ala Mı Güzel Bşy Yapabilirim Yoksa Direk Yeni Bir Bisiklet Mi Alayım ?
Yorumlarınızı Bekliyorum, Teşekkürler..

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=2046460095493&set=a.1581484151385.77005.1664144538&type=1&theater

Scudo

Mehmet Ergene

Forum Demirbaşı
Tepki
198
direk yeni bisiklet al. alacağın bisiklet de çift amortisörlü olmasın.

diavolo

Forum Bağımlısı
Tepki
486
parça parça yapcam diyosan bile önce kadrodan başla.

Turgay Ak

Forum Demirbaşı
Tepki
240
Diavola, Kadro Neresi Oluyor :D
Sarı Kırmızı Alandan Ben Memnunum o yüzden parça alarak güzelleştirmek istiyorum ama,
Parça ala ala nasıl önerirsin yani ne alayım nasıl bşy alayım ? :)
Teşekkür Ederim.

Turgay Ak

Forum Demirbaşı
Tepki
240
Bir de, çift amortisörün tek kötü yönü hız yapamazsın diye biliyorum. Onun dışında başka bir kötü yönü yoksa onu değiştirmesem olmaz mı ?

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
çift amörtiisörün gücü emdiğinden bahsediyorlar. yokuş çıkarken çok zorlanırsın o yüzden. bende senin gibi ilk başşlarda bisikleti kadrosuna yani senin sarı kırmızı kısmına dokunmadan yükseltmeyi kafama koymuştum. ama biraz araştırınca bunun çok zor olacağına karar verdim. ve bütçemi arttırıp yeni bisiklet almaya karar verdimm. sana diyebileceğim sende bence bu bisiklete yükseltme yapacağına tek amörtisörlü bir bisiklet alabilirsin. mantıklısı da bu olur bence

mustafa mimaroğlu

Aktif Üye
Tepki
90
o bisiklet yaklaşık 20--22 kilo giriş seviyesi bir mtb 14-15 kg fark buradan başlıyor.

Turgay Ak

Forum Demirbaşı
Tepki
240
evet hocam gerçekten o civarlarda çok ağır bisikletim ama benim için sorun olmuyor bu, hız da yokuş da sorun olmuyor. O yüzden bisiklet üzerinde değişiklik yapmak istiyorum. Bu sorun olmuyor dediğim şeyler gezdiğim mekanlardan kaynaklanıyor, o yüzden yani.
Bisiklet üzerinde değişikliklik yapma taraftarı yok mu ya :) ?

egehan

Daimi Üye
Tepki
82
O bisiklete parça eklesende çift amortisör olduğundan dolayı yokuş çıkarken vs. zorlanırsın ayrıca sırf konfor için diyorsan bilemem ama sırf rengi vs. için diyorsan alacağın yeni kadro ( o sarı kırmızı kızım ) da şekilli bişey olmuş olur biraz araştırma sonucunda direk fikrin değişir zaten ;) parça parça yeni bir kadro alarak başlayabilirsin değişimlere sana önerim o corratec i bir sür senin bisikletin solunda duran aradaki farkı anlarsın ;) :)

Turgay Ak

Forum Demirbaşı
Tepki
240
Hocam o zaman ben sizi dinleyerek yeni bir bisiklet araştırayım, çok teşekkür ederim hepinize :)

OMER AYYILDIZ

Daimi Üye
Tepki
211
Kesinlikle yenisini al.

Kendince sorun olmadığını söylüyorsun ama benim önerim imkanın varsa giriş seviyesindeki MTB lerden birini bulursan
dene sür, dinamiğini gör, aradaki farkı o zaman çok daha iyi anlayacaksın ;)

Bence o bisikleti parça parça yükseltmeye kalkarsan ki belli bir süre sonra o bisikletin seni kesmediğini gördüğünde verdiğin paralara acıyacaksın.

Tabi yinede karar sana kalmış :in:

• Beğen
Tepkiler: Turgay Ak

cihan celik

Aktif Üye
Tepki
62
Facebook kullanmayanlari da dusunup resim ekleyebilirdin. Biraz saygi.

oyle arada bir surceksen, kilometrelerce yol gitmeyeceksen yukseltmene gerek yok cok fazla. Ama bisiklet sporu yapacagim, hobi amacli pedal cevirerek gezecegim dersen, yeni bisiklet almalisin.

Turgay Ak

Forum Demirbaşı
Tepki
240
Abi bilmiyorum ki diğer türlü eklemeyi :(
fotoğraf ekleye tıkladım link ekle çıktı karşıma, nasıl fotoğraf ekliyoruz konuya ?

Onur ALKAÇIR

Daimi Üye
Tepki
92
kardeş bu işi ciddiye alarak yapacaksan şiddtele değiştirmeni tavsiye ediyorum bende bir tane çift yaylı vardı sonra sedona 321 aldım önceki bisikleti 19 kilo bu 10,9 :D fark bu eğer yok gırgırına sureceksem dersen kadroyu deıstır duz bısı al gerısını salla sadece bakımını yaptır :)

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Sen bunu değiştirirken yeni bir bisikletin fiyatından fazla masraf çıkartırsın.
Bisiklet firmeları ürünleri toptan alıyorlar onlara çok ucuza geliyor sana pahalıya patlar.

• Beğen
Tepkiler: Turgay Ak