Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bisiklet güvenliği

Konu, 'Dağ Bisikleti / MTB / Mountain Bike' kısmında melih özaydın tarafından paylaşıldı.

1. melih özaydın

melih özaydın Yeni Üye

Seviye:
    bisiklet güvenliği için dechatlondan zincir ve kilit setlerine bakarken bir arkadaşım aynı paranın daha azına hırdavatçılardan zincir ve kilit alabileceğimi söyledi.
    bende araştırmak ve bakmak amacıyla hırdavatçıların yoğun olduğu bir iş hanına gittim.
    ilk başta zincirlere bakarak beğenirken satıcı ne iş için kullanacağımı sordu, bende bisikletim için kullanacağım dedim.
    satıcı beni bir süzdükten sonra iç taraflardan siyah renkli baklaları 2 cm uzunlugunda et kalınlığı yarım santimden fazla bir zincir getirdi.
    Güçlendirilmiş özel çelikten üretildiğini söyledi.
    Duruşu görünüşü bir hayli caydırıcı duruyordu. fiyatını konuştuk oldukça tuzluydu. yapacağım harcama Dechatlondaki üst seviye kilitlerden aşağı kalır yanı yoktu.
    fiyat biraz tuzlu gelince adamın dünyanın parasını verdiğin bir bisikleti 50Tl den az bir fiyatla korumayı bekleme biz bu işin içindeyiz bu zincire güveniniz tam olsun makas felan hak getire bunu kesemezler demesi birazcık fikrimi olumlu yönde etkiledi.
    satın almak istediğim uzunluğu söyledim. sonrasında nasıl keseceğini sorduğumda ise zincirin makasla kesilemeyeceğini taşlama aleti ile keseceğini söyledi ve gerçekten zinciri kesmesi en az 10 dakikasını aldı.

bakalım bugünde zincirin üstüne kalın bez dikeceğim.
    inşallah gerekli caydırıcılığı ve güveni layıkıyla sağlar.

Rıdvan SIĞAN bunu beğendi.
  2. Rıdvan SIĞAN

Rıdvan SIĞAN Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Kilit olarak ne kullandınız? Resmini de koyarsanız seviniriz.

3. Mert E.

Mert E. We create Chemistry

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Peki ağırlığı ne kadar? Nasıl taşıyacaksınız (veya taşıyacak mısınız?) Kilit bence zincir kadar önemli, onda ne aldınız?

Bir de zinciri neyle kapladınız? (Bağladığınızda kadroya zarar vermemesi için)

4. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
  5. melih özaydın

melih özaydın Yeni Üye

Seviye:
    evet kilidi fotoğraftaki gibi yandan açılır pimli kilit kullandım. asma kilitlere pek güvenmiyorum.
    ağırlık konusunda tartmadım ama 1 kg civarıdır diye tahmin ediyorum. zinciri kot kumaşı ile kapladım görüntüsü düzgün olsun diye tersten diktim. yeniden asıl yüze çevirmek biraz zahmetli oldu. şu an fotografı yok ama eve gidince çekip sayfaya ekleyeyim.
    apartman boşluğuna zaten bırakmıyorum ev zemin katta direk boş odaya tıkıyorum.
    kilidi daha çok gezmeye çıkıp da bir yerlere park edeceğim zaman kullanmak için aldım.