Bisiklet Grubu Kurmak İstiyoruz. Öneriler lütfen!!

Hakkı Derik

Aktif Üye
Tepki
149
İsim
Hakkı DERİK
Bisiklet
Bianchi
Evet arkadaşlar hepinize merhabalar spor dolu günler. Biz arkadaşlar ile birlikte bisiklet grubu kurmak istiyoruz. Yaklaşık 20 kişilik tanıdık kadromuz olacak. Bize ne tavsiye edersiniz profesyonellik adına. Tecrübeli arkadaşların önerilerini almak isteriz.

Özellikle tur ve organizasyonlarda neler yapabiliriz. Gezi sırasında görevli arkadaşların yapması gerekenler vs. hakkında bilgi verirmisiniz?

Scudo

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
Önce ekiplere ayrılıp mevcut gruplara katılın. 2-3 ay gibi bir süre her ekip grubunun tüm etkinliklerine katılsın. Yaşayarak görün. Kendinize uyarlayarak yolunuza devam edin.

Hakkı Derik

Aktif Üye
Tepki
149
İsim
Hakkı DERİK
Bisiklet
Bianchi
hocam güzel fikir vermişsiniz ancak o zamana kadar millet sabretmeye bilir. Benim düşüncem de ekipde görevli olan arkadaşların diğer grupların etkinliklrine katılmış olması yani tecrübeli olması. Fosforlu yelek konusunda bir bilgisi olan var mı. Ekibe isim bulunca fosforlu yeleklere isim ve logo bastırmayı düşünüyoruz.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Forumda bu konuda başlıklar var. Onları okuyun.

Hakkı Derik

Aktif Üye
Tepki
149
İsim
Hakkı DERİK
Bisiklet
Bianchi
@muratcolakoglu Hocam aradım ancak bulamadım. Varsa linkini atarmısınız yorum olarak. Konu yoksa buradan tavsiyeleri alabilirim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
1- Grupta trafik kurallarına uyun.

(link)

2- Grup sürüşlerinin inceliklerini öğrenin, turlarınızda uygulayın.

(link)

3- Öncü ve artçı belirleyin, ikisinin de eline birer telsiz verip -mesela Aselsan Cobra- grubun çok fazla kopmamasını, grupta eşgüdümü sağlayın.

(link)

4- Hangi hava durumunda nasıl giyinmeniz gerektiğini öğrenin. Grup üyeleri patır patır yatağa düşen bir bisiklet grubu pek uzun ömürlü olmayacaktır.

(link)

5- Sürekli "Hadi beyler, daha hızlı, hadi çayımızı hızlı içelim, acelemiz var!" diyerek kafa ütüleyen grup üyelerini turlara çağırmayın.

6- Herkesi turlarda gerekecek malzemeleri edinmeleri konusunda uyarın.

7- Turlarda her harcamayı kaydedin. Parası olduğu hâlde beleşçilik yapanlar olabilir.*

8- Planınızı tura çıkmadan evvel yapın. Yol ortasında rota değiştirilmez.

9- Turda mı yoksa turdan evvel mi yemek yeneceği/kahvaltı yapılacağı konusunda fikir birliğine varın. Kahvaltısını yapıp gelmiş adamı börekçiye götürmenin alemi yok.

10- Ne bileyim işte. Sağdan gidin, yavaş yavaş.

* Bir de "Bendensiniz, benim çok param var!" kişileri de var. Bunlar, beleşçilerden daha kötü. Minnet en büyük borçtur. En iyisi herkesin payına düşeni adam gibi ödemesi.

m/yalcin

Aktif Üye
Tepki
130
İsim
YALÇIN
Bisiklet
Salcano
@Yusuf Yılmazvural
bu yüzden ALMAN ları takdir ediyorum...

Gökhan BİROL

Forum Demirbaşı
Tepki
794
İsim
Gökhan Birol
Bisiklet
Lapierre
Ben bu konuda oldukca katiyim. Lakin kahvaltisiz yola cikip sekeri dusenlerden, isinmadan bisiklete binip baldirini, dizini sakatlayanlardan, yaninda ic lastik, yama tasimayi turu berbat edenlerden cok cektim. Artik bu golleri yemiyorum ve cikmadan once herkesi uyariyorum. Bir pazarim var bisikletle gezmek icin, onu da sorumsuz ve tedbirsiz insanlar yuzunden ziyan etmek istemiyorum. Bir de her rampada inen, mevcut tempoya ayak uyduramayan tombikler var ki, onlara da derhal bir diyet recetesi yazarim. Kimse kusura bakmasin, boyle...