Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Gözlükleri Hakkında

Konu, 'Giyim' kısmında Mehmet Akif MALKOC tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet Akif MALKOC

Mehmet Akif MALKOC Forum Bağımlısı

Seviye:
    Selamun Aleyküm..
    Arkadaşlar bisiklet gözlüğü almayı düşünüyorum..Ama böyle pahalı birşey olmasın..100 lira filan veremem..Normalde takmıyorum sadece bisiklet sürerken takacağım..Ama heptende gözümü bozacak 5 liralık bişi olmasın :) Bilen arkadaşlar vardır eminim aramızda..Yardımlarınızı bekliyorum.Şimdiden Tşk ederim..

2. fletcher

fletcher Bisikletkolik

Seviye:
    x-loop:)...

3. Hacı Murat ŞAHİN

Hacı Murat ŞAHİN Forum Bağımlısı

Seviye:
    Hazır konu açılmışken ben de bir soru sorayım. Numaralı gözlük kullananlar için ne gibi çözümler mevcut. Sonuçta numaralı da olsa gözlük takıyoruz ama rüzgar kesmede başarılı değiller. Lens olayı da kuruma riskinden dolayı pek tavsiye edilmiyor gibi.

4. Tolga Can Sabah

Tolga Can Sabah Kıdemli Üye

Seviye:
    deltanın sitesinden bulabilirsin:in:

iyi forumlar

Hacı Murat ŞAHİN bunu beğendi.
  5. Mehmet Akif MALKOC

Seviye:
    Arkadaşlar marka yanında nereden alabileceğimide söyleyin :) İstanbul Ramide oturuyorum..

6. Ayberk Türk

Ayberk Türk Forum Demirbaşı

Seviye:
    bencede xloop :) hem uygun hemde güzel ve şık

7. Kutay Han

Kutay Han Yeni Üye

Seviye:
  8. Hasan Topcan

Hasan Topcan Forum Demirbaşı

Seviye:
    ben normal güneş gözlügü kullanıyorum yol görüşü açısından gerçekten mükemmel gözler önemlidir ihmal etmeyin..!

9. havzali

havzali Kıdemli Üye

Seviye:
    kaliteli güneş gözlükleri maalesef pahalı oluyor. ya kalitelisini almak gerek yada hiç almamak

kaliteli gözlük güneş ışınlarını tek bir noktada toplayıp , soğurur. kalitesiz gözlükler bir de koyu renkliyse göz bebeğimizin büyümesine neden olur ve ışınlarıda soğurmadığı için göze daha fazla ışın gitmesine sebebiyet verir.

bu nedenle alacaksanız ya kalitelisini alın yada almayın derim ben.sağlık hiç biyerde bulunmuyor.
    sağlıcakla kalın

10. Mehmet Akif MALKOC

Seviye:
    Arkadaşlar şöyle 50 liraya filan varmı kaliteli bişi :(

11. Abdullah Hakkı

Abdullah Hakkı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    siteden 2. el pazarında giyimden bulabilirsin ben çok görmüştüm

12. m6rk

m6rk Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben denemek için 3M'in işçi gözlüklerinden bir model almıştım. Tek parça sarı cam UV filtreli, darbeye dayanıklı, nesneleri daha keskin gösteriyor, rüzgarı kesiyor... 15 TL'ye filan almıştım hala onu kullanıyorum. Karaköy'de bulabilirsin.

13. çağdaş efe

çağdaş efe Kıdemli Üye

Seviye:
    iyi fikir hemde sağlamdır bu internette resimini gördüm iyi görünüyor.maksadım gözü korumak bu da iş görür.teşekkürler:eek:

14. çağatay_çankaya

çağatay_çankaya Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    3M inşaat gözlüğüdür. üzerinde cam bile değildir. sadece göze yabancı madde gelmesini engeller. onun haricinde hiçbir fonksiyonu yoktur. bilginize...

15. m6rk

m6rk Kıdemli Üye

Seviye:
    3M inşaat gözlüğü değildir, zaten tek bir modeli de yoktur. Doğru, cam değil malzeme ve ana işlevi gözü yabancı madde, UV ve kaynak kıvılcımı vs. gibi şeylerden korumaktır. Çoğunlukla polikarbonat malzeme kullanılır ve bu malzeme -sarı renkte bile- UVA ve UVB ışınlarını %99'a yakın keser. Görüş kalitesi iyi düzeydedir, tabii daha kaliteli marka gözlüklerle karşılaştırınca kalite farkı mutlaka vardır. Fakat göze zararlı olduğunu söyleyemeyiz. Fiyat/fayda oranı üst düzeyde bir donanımdır.

3M™ Protective Eyewear FAQ
    What lens material is used in protective eyewear?
    Polycarbonate is the most common lens material used in plano (non-prescription) types of eyewear. Polycarbonate is considered stronger and lighter than glass and has good optical properties. CR-39®* is an allyl/resin plastic used for certain prescriptions where polycarbonate is not suitable. CR-39 monomer is used for casting plastic lenses for prescription eyewear, sunglasses and other plastic products requiring high abrasion resistance and high quality optical properties. Lenses made from this plastic, however, are not as strong as those made with polycarbonate. Polycarbonate is less expensive than both glass and CR-39.

Why is UV protection important?
    Exposure to ultraviolet (UV) radiation is associated with a variety of health effects including arc-eye or welders flash, cataracts, sunburn and skin cancer. The eyes are particularly vulnerable to the effects of UV radiation. The sun is the main source for UV exposure. Use of polycarbonate in the lens material is >99% effective in blocking UVA and UVB rom natural sunlight. Arc welding is a common man-made source of UV.

sonEr´´ bunu beğendi.
  16. çağatay_çankaya

çağatay_çankaya Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    gözlük alırken sağlık bakanlığından onaylı garanti belgeli malları tercih ediniz. bu konuda en yakın optik müessesesinden konu hakkında bilgi edinebilirsiniz.

17. emreden

emreden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    rüzgarın göze girmesini engelleyen güzel bi gözlük ile lens kullanımı çok kolay oluyor. kuruma derdi yok :in: aylardır kullanıyorum lens, ve bisiklet üzerinde de güneş gözlüğümü hep takıyorum, 75km hızda bile giderken hiç rüzgar girmiyor gözüme.