Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bisiklet gözlükleri camlar kaza anında zararsız mı?

Konu, 'Giyim' kısmında fulham tarafından paylaşıldı.

1. fulham

fulham Forum Demirbaşı

Adı:
    Mustafa
    Seviye:
    bisiklet gözlüğü aldım pro marka.
    merak ettiğim şey acaba kaza anında normal gözlük gibi göze zarar verip vermeyeceği? sanırım plastik gibi gözüken camlarının kırılıp göze batması filan engellenmiştir bisiklet için özel üretildiği için.
    yoksa yine de tehlikesi var mı?

2. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Herşyin tehlikesi vardır her zaman...

Bildiğim kadarıyla darbe anında kırılsa bile dağılmayan ve camın göze değmesine engel olan camlara sahip ve bunun garantisinide verebilien tek firma var ve adı Oakley... ben gerisine fazla güvenmiyorum...

zazoo bunu beğendi.
  3. oktay tiryakioğlu

oktay tiryakioğlu Forum Demirbaşı

Seviye:
    kırılmaya karşı bisiklet gözlükleri normal gözlüklere göre kat kat daha mukavemetli bildiğim kadarıyla. tabi dandik bi gözlük deilse. ama o gözlüğü bile kıracak bi kaza yaparsa insan , ( Allah korusun.. ) kafasıda pek sağlam kalmaz bence. diğer taraftan çok faydalı. sürüş esnasında göze sinek vb. şeyler kaçtığında ani tepki verilirse kaza riski oluşabilir.

4. zazoo

zazoo Kıdemli Üye

Seviye:
    h.çağrı'nın da söylediği gibi bu konu da en güvenilir marka oakley, oakley'in inanılmaz dayanıklılığını gözlerinizle görmek için şuradaki linke tıklamanızı tavsiye ederim, bu kaliteyi yaşamak içinse ortalama bi 300YTLyi gözden çıkarmanız gerek

5. çağatay_çankaya

çağatay_çankaya Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    gözlükçülerin organik diye adlandırdığı camlarda kırılmamaktadır. ama Boyana camlar esnekliğini kaybediyor şimdi sen nereden bunları biliyorsun derseniz... gözlükçüde uzun yaz dönemlerinde çalıştım yanlış boyanan camların üzerine basmamla kırılıyordu ama aynı cam'ı boyanmadan önce aldık ve arabanın altına attık ama kırılmadı

6. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Arkadaşlar her alanda olduğu gibi burada da risk var.
    Oakley bu konuda en iyilerden... Ancak izlemeye gelenlere 2006 Kartepe Balkan Dağ Bisikleti Şampiyonası'nda düşen bayan Yunan sporcuyu hatırlatırım. Oakley gözlüğün çerçevesi kırılıp yüzünü yaralamıştı. Ben o nedenle arazide gözlük kullanmayı sevmiyorum. Ancak uzun yolda vazgeçilmezlerimden.

Hasan Çağri bunu beğendi.
  7. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:

Ben Adidas diye biliyorum hani şu meşhur üstünde et parçaları olan gözlüğü...

8. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Emin misin Çağrı? Sanki Oakley gibi kalmış benim aklımda, hatta nasıl kırılır diye tartışmıştık.
    Gözlüğün bir parçası Muammer'in kuzenindeydi :) Ondan markasını öğrenebiliriz belki de...

9. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Öğrenelim bende merak ettim valla...

HaliliOzturk bunu beğendi.
  10. goxelkurt

goxelkurt Forum Demirbaşı

Seviye:
    evet arkadaşlar bence en iyi marka oakley dir bir süre bu sektörde çalışmıştım oakley camlar 9mmkurşun ve tüfek saçmalarına bile dayanıklı şekilde üretilmektedir tabiki risk herzaman var ama piyasada bulunan gözlükler içinde benimde tek geçtiğim marka oakley dir..

11. nyx

nyx Kıdemli Üye

Seviye:
    oakley marka gozlukler piyasada kirilmama garantisi veriyolar...
    yalniz ona verilecek parayla ikinci el iyi bi bisiklet alabilirsin:)
    saka bi yana gozluk gercekten gerekli, eger oakley pahali geliyorsa shimano ya da uvex deneyebilirsin...

12. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    gözlük secimi konusunda markadan öte bence yapıldığı malzemenin önemi öne cıkıyor. bence camları (ki cam değil bunlar) polikarbon olan gözlükleri secmelisin. son zamanlarda yapılan sportif amaçlı gözlüklerin çoğu zaten policarbon

13. gurol

gurol Onursal Üye

Seviye:
    Konu ile bağlantılı olduğundan yazayım, metal çerçeveli cam gözlükler yarışlarda yasak. Plastik olanlara göre çok yüksek risk içeriyorlar.

Oekley ve kırılmamazlık konusuna gelince. Elbette iyi bir ürün. Ancak kırılmaması her zaman leh'de olmayabilir.

Diğer olay ise bisiklet üzerindeki deneyimlerim. Bir kaç kez arka cebime koyma konusunda yaşadığım beceriksizlik sonucu düşen gözlüklerimin üstünden arkadan gelen araç yada bisikletli arkadaşım geçti. Bundandır ki artık bisiklet üzerinde kullandığım gözlüğün fiyatı 20-50 avro arasındadır.

14. gurol

gurol Onursal Üye

Seviye:
    Arazide, özellikle tozlu yada ormanlık ise mutlaka gözlük kullanmaktan yanayım. Bir önceki bisikletçinin itekleyerek geçtiği dalın suratıma tokat gibi geldiği anlar çok olmuştur.

Ani güneşe çıkışlı ormanlık bölgelerde koyu camlı gözlük kullanmak da dezajantaj. Tekrar ormana girdiğinizde ışık körü oluyorsunuz.

15. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    bu konuda bende gördüğüm bir olayı anlatayım türkiye sampiyonasında kumlu inişden sonra hafif sola dönüşlü bir yer vardı buraya eyüp karagöbek çok hızlı girdi ve agacın dallarına çarptı birde agac kuruydu zaten gözünde gözlük olmasaydı ciddi anlamda bir sey olabilirdi gözüne.