Bisiklet Gözlüğü Meselesi

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Gozlugun amaci zaten ruzgarin goze gelmesini engellemek. Herkesin de yuz yapisi farkli, dolayisiyla denemeden gozluk almak buyuk risk. Ben de shimano aldim ama yuzume uymadi, ruzgar giriyor bir kere kullandim kenarda duruyor...

• Beğen
Tepkiler: C.Biberci
Scudo

Burak Boralılar

Daimi Üye
Tepki
183
İsim
Burak B.
Bisiklet
Kron
@Ozan Demirel Ben ilk mesajda ki modelin eski versiyonu olan yani 3 camlısını kullanıyorum. Söylendiği gibi bisikletle durunca buğu yapıyor biraz ama hareket halinde sorun yok. Modeli güzel yüze oturuyor. Camlar kaliteli. Ben tavsiye ediyorum ama önce denemen lazım tabii.

erendiz çetiner

Forum Bağımlısı
Tepki
1.074
Bisiklet
Corratec
Cratoni element kullanıyorum.Anti fog sayesınde buğulanma yapmıyor.Çok yoğun nefeste yani buffla ağız ve burun kapandığında buğu yapıyor ama saniyesinde çözüyor.Kısaca çok kaliteli hafif değişebilir 3 camlı bir gözlük.Bir çok yüz yapısınada uyumlu.

• Beğen
Tepkiler: Sarp X

bisikletli adam

Yıllar önceydi çokta güzeldi , şimdi düşününce..
Tepki
273
İsim
BAHADIR ÇELİKKIRAN
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@phardon iyi etmişsin korkma boşuna etmedin :)

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@Ozan Demirel Ben XLC kullanıyorum çok memnunum :harika: gözlük kullandığım için içinde ayrıca numaralı gözlük var ve 3 ayrı camı var.(Siyah-Sarı ve renksiz);)

Ruhpastası

Forum Demirbaşı
Tepki
342
İsim
Şafak Çalışkan
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
ben bunu aldım
(link)
kaskla bir problemi yok.

brstrmn

Aktif Üye
Tepki
154
İsim
Barış
Bisiklet
Bianchi
(link)

alıp camını kaliteli bir camla değiştireceğim lakin çerçevesi nasıldır , kullanan var mı ?
yol bisikleti kullandığım için eğik pozisyonda gözden çıkma durumu olabilir mi ?
birde tehlikesi var mı acaba ? kaza yapınca göze batması gibi.

07yusuf

Daimi Üye
Tepki
589
İsim
Yusuf
Bisiklet
b'Twin
@brstrmn
Kullandığım bir gözlük bu. Ve bence fiyatına göre muhteşem. Gerçi başka gözlük kullanmadım. İlk ve son gözlüğüm şimdilik. Hatta birini kaybetmiştim ve gidip aynısından tekrar aldım.

Yüze oturması çok iyi. Ama camının değiştirilebilir olduğunu zannetmiyorum. Tek parça gibi camlarla çerçevesi.

Şuanki fiyatı da eskisinden 1 lira ucuz olmalı. 14,99 'a almıştım galiba ben.

Tek sorunu fazla sıkması. Yani uzun sürüşlerde kulak üzerine ciddi baskı hissediyorsunuz. Bunun dışında bence güzel gözlük.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
H
@brstrmn
Hocam cam degil bunlar, plastik. Cam kullanilmaz hicbir zaman,kaza aninda gözünuzu kaybetmenize sebep olabilir.

Fireblade

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Cube
Decathlon'dan alacağınız 15 liralık bir gözlük işinizi fazlası ile görecektir. Rüzgar kessin yeter. Eğer daha pahalı bir şey istiyorsanız UV ışınlarına karşı dayanıklı bir modele bakın, Merlin gibi sitelerden bulabilirsiniz