Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Gören Çocuk Profili :)

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Gültekin R. Demirkaya tarafından paylaşıldı.

1. Gültekin R. Demirkaya

Gültekin R. Demirkaya Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bisiklete bindiğim tura çıktığımda dönemlerde çok sık rastladığım ama gülmekten kendimi alamadığım "bazı çocuk modelleri" var. Misal...Bisikletle çıkmışım bir yerde duruyorum. Annesinin ya da babasının elini tutmuş sıkıntılı bir şekilde yürüyen konuşan ya da dert anlatmaya çalışan çocukla (yaklaşık 6-7 bilmedin 8 yaşında erkek çocuğu) karşı karşıya gelindiğinde ufaklığın birden durması görülmeye değerdir...

1- Birden şok geçirmiş gibi kalıyor
    2-Gözleri biraz daha büyüyor
    3-İlk önce kafamdaki kaska bakıyor hemen kaskın yanındaki aynaya odaklanıyor. Sonra üzerimdeki formaya bakıyor. Derken eldivenlerime sonra şortum ve ayakkabılarıma çooook dikkatli bakıyor ( en sevdiğim an :) )
    4- Genel görüntüler bittikten sonra kafasını eğip genelde arkamda ya da yanımda duran bisiklete uzay gemisi görmüş gibi bakıyor. :)
    5- Sonra annesi ya da babası " bak oğlum bisikletçi abiye...bak kaskı var sen takmıyorsun" diye bi fırça çekiliyor.
    6-Annesiyle/babasıyla uzaklaşırken dönüp iki de bir bakması beni göstermesi de ayrı bi komedi...Kim bilir ne anlatıyor annesine/babasına...
    7- Bir diğer profil ise ufaklığın kendisi bisiklet kullanıyor aniden beni gördüğünde ya bana bakarken çit çalılara giriyor ya birine çarpıyor ya da yolu sapıtıp başka yere gidiyor...
    8-Yine bisiklet kullanırken beni gördüğünde bazıları duruyor "bu ne ulan" bakışıyor kendi bisikletine bakıyor tekrar bana bakıyor "ne eksik acaba" bakışı çakıyor... Ölüyorum bunlara :)

2. Melih Çolak

Melih Çolak Cyclist ♥

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ellerine sağlık hepsi doğru tespit birde ben ekliyim sanki hiç daha önce bisiklet görmemiş gibi bisiklete bakmalar 2.2 mtb lastiğinden çıkan ses ile geri dönüp bakmalar,sağ yada sola hızla kaçmalar sanki dozer geliyor :) çaktırmadan göz ucu ile bakanlar :) küçük çocukların size tempo tutması , laf atanlar aklıma bunlar geldi :)

Gültekin R. Demirkaya bunu beğendi.
  3. Gültekin R. Demirkaya

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Elbette ekleyebilirsin kardeşim...Neler neler. "Bu ne şu ne" dediklerinde birşeyler anlattığımda " ne dedi şimdi bu" diye kala kalması özellikle de hız göstergesine Iphone görmüş gibi bakması...ne bu dediklerinde detaylı anlattığımda sessiz bir şekilde olayı anlamaya çalışması...Ama bazıları var onlar biraz büyük "kaç vites bu abi" diyenler var onlar pek ilgimi çekmiyor. Saflıktan öteler ve aşırı cesaret oluyor cevap verdiğimde de çok saçma sapan laflar söylüyorlar...Onları ayrı tutuyorum. Benim adamlarım beni ya da bizi gördüğünde "donan adam" modeli...

Eski bisikletim V frendi...Papuçları değiştirdiğimde böğürürdü. İşte o ufaklar " o ses neyy laaa" tribine girerlerdi... :) :) süper adam onlar

Melih Çolak bunu beğendi.
  4. Bilal Öz

Bilal Öz Aktif Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Bisikletle vapura bindikten sonra yürütmesinler diye bir yere kilitledikten sonra başından ayrılmamak gerekiyor. Ayrıldıysanız eğer vapurdaki çoluk çocuğun oyuncağı haline gelebiliyor.
    Vapurun ikinci katından inerken bisikletinizin sağını solunu kurcalayan çocuklarla gözgöze gelebilir ve yüzlerindeki ani renk değişimini gözlemleyebilirsiniz :)

Gültekin R. Demirkaya bunu beğendi.
  5. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Butun bunlarin yanisira kaskli ve kiyafetli gecerken gorduklerinde agiz dolusu "vaaaayyy baaak yarisciiiiii!" diyenler var. Nerede bizde yariscilik maksat spor olsun, saglikli ulasim olsun :)
    Bisiklete kaskla binilmesi gerektigini ogretmeyen ebeveynlerde biraz da suc :(

6. Osman Kıtay

Osman Kıtay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Sabahları kızımı okula bırakıyorum. Model model çeşit çeşit çocuklar etrafımda. Özellikle erkek çocukların ilgisi ve soruları daha yoğun oluyor. En ilgilerini çeken şeyse DİSK FREN. Anlayacağınız Kızımın okulunda ufaktan efsane olmaya başladım.

Onur Ali İmren bunu beğendi.
  7. Gültekin R. Demirkaya

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Osman birderim...seninle aynı fikirdeyim. Disk fren onlar için "vaaayyyy" "ooooooovvv" konusu...

İşte ben o fazladan cesaretli çocukları hiç sevmiyorum. Sadece vapurda değil dinlenirken bi bankta yanıma gelen direkt hız göstergesine basan veletler var. Benim sevdiğim heyecandan ne diyeceğini bilemeyen bebeler... :)

Keşke muhasebeci değil de gerçekten bu işi profesyonel düzeyde yapanlardan olsak...

Osman Kıtay bunu beğendi.
  8. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    :) Bizimki evdeki 7 bisikletten
    kendi römorkunda
    wee hoo sundan
    alıştırma bisikletinden
    pedallı bisikletinden
    sonra artık bisiklete alıştı sanırım biraz. :)

Bisikletle okula gittiğimde
    öğrenciler gerçekten yukarıda anlattığınız gibi davranıyor.
    :)

Orkun Terzioğlu ve Osman Kıtay bunu beğendi.
  9. Gültekin R. Demirkaya

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Abİ Çok İyİ yaaaa... :) :) :)

Soner Sarihan bunu beğendi.
  10. Osman Kıtay

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Hız gösterisi de bana sempatik geliyor. O hevesi görmek güzel. Bazen nasihatte bulunuyorum, yaptığı tehlikeli ise o an fırçayı da basıyorum. Genelde dikkate alıyorlar.
    Muhasebecilik konusunda kendime bu mesleği seçtiğim için 20 yıldır lanet ediyorum. Ama maalesef hayatı garantide yaşamaya alışmaktan zincirlerimi kıramıyorum. Liseye başlamadan önce bilgim olsaydı, gider denizcilik okurdum. Karaya da ayak basmazdım.

Onur Ali İmren ve Soner Sarihan bunu beğendi.
  11. Gültekin R. Demirkaya

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Valla hocam gönlümde yatan aslanı söylediniz. Denizcilik büyük hayalimdi. Ayrıca benim de muhasebeci olmam daha doğrusu olmaya çalışmam hayat gayesiydi. Hız konusunda değil de hız göstergemi karıştırıp düğmelerine basanlara kızıyorum.

12. Osman Kıtay

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Meslek takası diye bir şey var mı acaba? Mesela ben kaptana belgemi vereyim, o da sertifikalarını ve cüzdanını versin. 1 Yıllık intibakla meslek değiştirelim :) Yine garantici oldum :)

13. Gültekin R. Demirkaya

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    halk eğitim merkezlerinde öyle eğitim verseler hemen yazılırım 2 adet vesikalık bir nüfus cüzdan sureti :) hemen çıkarır veririm. Haaa belki şu olur DENİZBİSİKLETİ konusunda kaptan telsizci makinist harita uzmanı miço çımacı vs...hiç farketmez

14. Orkun Terzioğlu

Orkun Terzioğlu Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Çocuklardan güzel tepkiler almak çok hoş bir duygu. Olur olmaz bir anda gözleri açılıp , mutlu bir ifade ile annesine ve babasına seslenen çocuklar görüyorum. Yanlarından geçerken "Anne ne güzel bisiklet," "Baba şuna bakarmısın", " Aaa yarış bisikleti" diyen bile oldu :) ki yarış bisikleti değil. Keşke bu tepkiler sırf çocuklarda olmasaydı diye düşünmüştüm. O anlamsız meraklı bakışları ve çekingen tavırları ile bizi mutlu ediyor çocuklar.

enes savaş ve Osman Kıtay bunu beğendi.
  15. Gültekin R. Demirkaya

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Çocuklardaki o saflık merak ilgi maalesef yaşıtlarımızda büyüklerimizde yok. Aksine bazılarında huysuzluk ve nefret var. Allah islah etsin onları

16. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Aynı durum bende de var :rolleyes: :D

Sokaktaki çocuklar.

Önce frene , sonra lastiklere takılıyor ,en son kaska bakıyor :D

Abi bu kaç basıyor , kaç vites , "kaça aldın" , bi kere sürebilir miyim . TARZI ÇOK SORU SORUYORLAR.

Fiyatı duyunca (sanki çok pahalıymış gibi :D ) uuuu , ohaaaa çok pahalı diyorlar :D