Bisiklet Gören Çocuk Profili :)

Gültekin R. Demirkaya

Forum Demirbaşı
Tepki
275
Bisiklet
Kron
Bisiklete bindiğim tura çıktığımda dönemlerde çok sık rastladığım ama gülmekten kendimi alamadığım "bazı çocuk modelleri" var. Misal...Bisikletle çıkmışım bir yerde duruyorum. Annesinin ya da babasının elini tutmuş sıkıntılı bir şekilde yürüyen konuşan ya da dert anlatmaya çalışan çocukla (yaklaşık 6-7 bilmedin 8 yaşında erkek çocuğu) karşı karşıya gelindiğinde ufaklığın birden durması görülmeye değerdir...

1- Birden şok geçirmiş gibi kalıyor
2-Gözleri biraz daha büyüyor
3-İlk önce kafamdaki kaska bakıyor hemen kaskın yanındaki aynaya odaklanıyor. Sonra üzerimdeki formaya bakıyor. Derken eldivenlerime sonra şortum ve ayakkabılarıma çooook dikkatli bakıyor ( en sevdiğim an :) )
4- Genel görüntüler bittikten sonra kafasını eğip genelde arkamda ya da yanımda duran bisiklete uzay gemisi görmüş gibi bakıyor. :)
5- Sonra annesi ya da babası " bak oğlum bisikletçi abiye...bak kaskı var sen takmıyorsun" diye bi fırça çekiliyor.
6-Annesiyle/babasıyla uzaklaşırken dönüp iki de bir bakması beni göstermesi de ayrı bi komedi...Kim bilir ne anlatıyor annesine/babasına...
7- Bir diğer profil ise ufaklığın kendisi bisiklet kullanıyor aniden beni gördüğünde ya bana bakarken çit çalılara giriyor ya birine çarpıyor ya da yolu sapıtıp başka yere gidiyor...
8-Yine bisiklet kullanırken beni gördüğünde bazıları duruyor "bu ne ulan" bakışıyor kendi bisikletine bakıyor tekrar bana bakıyor "ne eksik acaba" bakışı çakıyor... Ölüyorum bunlara :)

Scudo

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
ellerine sağlık hepsi doğru tespit birde ben ekliyim sanki hiç daha önce bisiklet görmemiş gibi bisiklete bakmalar 2.2 mtb lastiğinden çıkan ses ile geri dönüp bakmalar,sağ yada sola hızla kaçmalar sanki dozer geliyor :) çaktırmadan göz ucu ile bakanlar :) küçük çocukların size tempo tutması , laf atanlar aklıma bunlar geldi :)

Gültekin R. Demirkaya

Forum Demirbaşı
Tepki
275
Bisiklet
Kron
Elbette ekleyebilirsin kardeşim...Neler neler. "Bu ne şu ne" dediklerinde birşeyler anlattığımda " ne dedi şimdi bu" diye kala kalması özellikle de hız göstergesine Iphone görmüş gibi bakması...ne bu dediklerinde detaylı anlattığımda sessiz bir şekilde olayı anlamaya çalışması...Ama bazıları var onlar biraz büyük "kaç vites bu abi" diyenler var onlar pek ilgimi çekmiyor. Saflıktan öteler ve aşırı cesaret oluyor cevap verdiğimde de çok saçma sapan laflar söylüyorlar...Onları ayrı tutuyorum. Benim adamlarım beni ya da bizi gördüğünde "donan adam" modeli...

Eski bisikletim V frendi...Papuçları değiştirdiğimde böğürürdü. İşte o ufaklar " o ses neyy laaa" tribine girerlerdi... :) :) süper adam onlar

• Beğen
Tepkiler: Melih Çolak

Bilal Öz

Aktif Üye
Tepki
82
Bisiklet
Geotech
Bisikletle vapura bindikten sonra yürütmesinler diye bir yere kilitledikten sonra başından ayrılmamak gerekiyor. Ayrıldıysanız eğer vapurdaki çoluk çocuğun oyuncağı haline gelebiliyor.
Vapurun ikinci katından inerken bisikletinizin sağını solunu kurcalayan çocuklarla gözgöze gelebilir ve yüzlerindeki ani renk değişimini gözlemleyebilirsiniz :)

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.877
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Butun bunlarin yanisira kaskli ve kiyafetli gecerken gorduklerinde agiz dolusu "vaaaayyy baaak yarisciiiiii!" diyenler var. Nerede bizde yariscilik maksat spor olsun, saglikli ulasim olsun :)
Bisiklete kaskla binilmesi gerektigini ogretmeyen ebeveynlerde biraz da suc :(

Osman Kıtay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.090
Bisiklet
Fuji
Sabahları kızımı okula bırakıyorum. Model model çeşit çeşit çocuklar etrafımda. Özellikle erkek çocukların ilgisi ve soruları daha yoğun oluyor. En ilgilerini çeken şeyse DİSK FREN. Anlayacağınız Kızımın okulunda ufaktan efsane olmaya başladım.

• Beğen
Tepkiler: Onur Ali İmren

Gültekin R. Demirkaya

Forum Demirbaşı
Tepki
275
Bisiklet
Kron
Osman birderim...seninle aynı fikirdeyim. Disk fren onlar için "vaaayyyy" "ooooooovvv" konusu...

İşte ben o fazladan cesaretli çocukları hiç sevmiyorum. Sadece vapurda değil dinlenirken bi bankta yanıma gelen direkt hız göstergesine basan veletler var. Benim sevdiğim heyecandan ne diyeceğini bilemeyen bebeler... :)

Keşke muhasebeci değil de gerçekten bu işi profesyonel düzeyde yapanlardan olsak...

• Beğen
Tepkiler: Osman Kıtay

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
:) Bizimki evdeki 7 bisikletten
kendi römorkunda
wee hoo sundan
(link)
alıştırma bisikletinden
pedallı bisikletinden
sonra artık bisiklete alıştı sanırım biraz. :)

Bisikletle okula gittiğimde
öğrenciler gerçekten yukarıda anlattığınız gibi davranıyor.
:)

Osman Kıtay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.090
Bisiklet
Fuji
@Gültekin R. Demirkaya
Hız gösterisi de bana sempatik geliyor. O hevesi görmek güzel. Bazen nasihatte bulunuyorum, yaptığı tehlikeli ise o an fırçayı da basıyorum. Genelde dikkate alıyorlar.
Muhasebecilik konusunda kendime bu mesleği seçtiğim için 20 yıldır lanet ediyorum. Ama maalesef hayatı garantide yaşamaya alışmaktan zincirlerimi kıramıyorum. Liseye başlamadan önce bilgim olsaydı, gider denizcilik okurdum. Karaya da ayak basmazdım.

Gültekin R. Demirkaya

Forum Demirbaşı
Tepki
275
Bisiklet
Kron
Valla hocam gönlümde yatan aslanı söylediniz. Denizcilik büyük hayalimdi. Ayrıca benim de muhasebeci olmam daha doğrusu olmaya çalışmam hayat gayesiydi. Hız konusunda değil de hız göstergemi karıştırıp düğmelerine basanlara kızıyorum.

• Beğen

Osman Kıtay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.090
Bisiklet
Fuji
Meslek takası diye bir şey var mı acaba? Mesela ben kaptana belgemi vereyim, o da sertifikalarını ve cüzdanını versin. 1 Yıllık intibakla meslek değiştirelim :) Yine garantici oldum :)

Gültekin R. Demirkaya

Forum Demirbaşı
Tepki
275
Bisiklet
Kron
halk eğitim merkezlerinde öyle eğitim verseler hemen yazılırım 2 adet vesikalık bir nüfus cüzdan sureti :) hemen çıkarır veririm. Haaa belki şu olur DENİZBİSİKLETİ konusunda kaptan telsizci makinist harita uzmanı miço çımacı vs...hiç farketmez

• Beğen
Tepki
29
İsim
Orkun
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Çocuklardan güzel tepkiler almak çok hoş bir duygu. Olur olmaz bir anda gözleri açılıp , mutlu bir ifade ile annesine ve babasına seslenen çocuklar görüyorum. Yanlarından geçerken "Anne ne güzel bisiklet," "Baba şuna bakarmısın", " Aaa yarış bisikleti" diyen bile oldu :) ki yarış bisikleti değil. Keşke bu tepkiler sırf çocuklarda olmasaydı diye düşünmüştüm. O anlamsız meraklı bakışları ve çekingen tavırları ile bizi mutlu ediyor çocuklar.

Gültekin R. Demirkaya

Forum Demirbaşı
Tepki
275
Bisiklet
Kron
Çocuklardaki o saflık merak ilgi maalesef yaşıtlarımızda büyüklerimizde yok. Aksine bazılarında huysuzluk ve nefret var. Allah islah etsin onları

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
Aynı durum bende de var :rolleyes: :D

Sokaktaki çocuklar.

Önce frene , sonra lastiklere takılıyor ,en son kaska bakıyor :D

Abi bu kaç basıyor , kaç vites , "kaça aldın" , bi kere sürebilir miyim . TARZI ÇOK SORU SORUYORLAR.

Fiyatı duyunca (sanki çok pahalıymış gibi :D ) uuuu , ohaaaa çok pahalı diyorlar :D