Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Giyim önerileriniz

Konu, 'Giyim' kısmında Mustafa Kocabaş tarafından paylaşıldı.

1. Mustafa Kocabaş

Mustafa Kocabaş Forum Demirbaşı

Seviye:
    İlk defa bisiklet için özel üretilmiş giysiler alacağım. Tavsiyelerine ihtiyacım var. Araştırdım baya, üst taraf konusunda biraz bilgi sahibi oldum. Ama pantalon, tayt konusunda yardıma ihtiyacım var. Şu sıralar her yerde indirim var kaçırmadan almak istiyorum. Bisikleti de yeni aldım, kış da olsa binmek istiyorum o yüzden. Adana'dayım, kar yok. 2-3 hafta ciddi soğuk dışında pek bir kış yok, sadece yağmur var.
    Base layer olarak merino yün en iyisiymiş. Hasyün'ün çok güzel içlikleri var. Hatta iki ürününde "bisiklet için özel üretilmiştir" yazıyor. Fiyatı da yabancı merinolara göre gayet uygun, hem de yerli malı :)
    https://www.hasyun.com.tr/home/85-woolpro-erkek-uzun-kol-v-yaka-.html?cid=6
    Çok güzel yün çorap, bere ve diğer günlük giysiler de var. Sitesine bakmanızı tavsiye ederim.
    Orta, dış katman için şu an bisiklet için özel olanlardan almayı düşünmüyorum. Evde olanlardan uygun bir şeyler ayarlarım. Polyester olduktan sonra çok da sıkıntı olmaz heralde.

Geldik sorunlu kısıma... Alta ne giymeli kışın? Kaç kat bir de? Mesela şu tarz bir ürünü en içe giyip üzerine pantolon mu giymeli?
    Askılı Bisiklet Taytı 7 - Siyah B'TWIN - Isı Yalıtımlı Bisiklet Kıyafetleri...
    Yoksa kısa şortu mu en içe giymeli?

2. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bisikleti ulaşım değil de spor amaçlı kullanıyorsanız alta tek kat yeter. Linkini verdiğiniz türden bir taytı üzerine hiç birşey giymeden rahat rahat kullanabilirsiniz. Ya da kısa bisiklet taytı + leg warmer.

Mustafa Kocabaş bunu beğendi.
  3. Mustafa Kocabaş

Seviye:
    Üzerine pantolon giymeyi planlıyordum. Ulaşım için de kullanacağım çünkü. Taytla gezmeyelim bütün gün.
    O zaman kısa tayt + pantolon yapmak daha iyi olacak. Yukarıdakinden daha ucuz çünkü taytlar. 50 liraya falan var.
    Kafa karışıklığı gittiğine göre tekrar bir bakayım mağazalara. Teşekkür ederim Murat hocam.

4. Berkay*

Berkay* Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben İstanbul'da okula gidip gelirken üstümde kısa kollu tişört, altımda okul pantolon hiç üşümüyorum. Havalar soğur diye de sadece arm warmer aldım. Bisiklet sürerken üşümeyi başarmak gerçekten zor. Durduktan 2 dakika sonra ise o terle donuyorsunuz. :confused: Hemen okulun içine atıyorum kendimi.
    Alta sadece pantolonun yeterli olacağını düşünüyorum ben.

5. no haşhaş no vitamin

no haşhaş no vitamin Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    pedli bisiklet taytının üstüne pantolon giyersen pişersin. ben pedli bisiklet taytının üstüne yağmur geçirmez bisiklet pantolonu giyiyıyorum denizden çıkmış gibi terletiyor. üste bisiklet forma iki tane üşütmüyor rüzgarda olsa. yağmur olursa termal içlik, üste bisiklet forma, onun üstüne de yağmur geçirmez bisiklet montu giyiyorum. dışarda 1 saat dursam yine terlemediğim için üşüme olmuyor.

6. Mustafa Kocabaş

Seviye:
    Normal tayt ya da askılı tayt üzerine eşofman altı yapacağım sanırım. Bisiklet için özel değiller ama çok sıkıntı olmaz sanırım. Olursa da şunu da alırım:
    Bisiklet Pantolon Koruyucu 5 B'TWIN - Yağmurluklar, Rüzgarlıklar Bisiklet -...

Almayı düşündüğüm taytlar:
    Askılı Bisiklet Flat Taytı 500 - Siyah B'TWIN - Nefes Alan Bisiklet Kıyafetleri...
    ya da
    Korumalı Bisiklet Taytı 300 - Siyah B'TWIN - Nefes Alan Bisiklet Kıyafetleri...
    Askılı olan daha iyi gibi.

Aslında "soft shell" bisiklet pantolonları harika duruyor ama onlar çok pahalı, 150 dolar falan. Bu kışı idare edelim de seneye bakarız.

7. Mustafa Kocabaş

Seviye:
    Aliexpress'e hiç bakmadım gelmesi uzun sürer diye. Decathlondakiyle fiyat farkı da çok yok zaten. Ama güzel şeyler var uygun fiyata, bir gözüm orda zaten.

8. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Casual Thermal Bisiklet Pantolonu

Turcu olarak şöyle bir pantolona bayılıyorum. Malum Çin sitesinden 11.11 indiriminden bir istekte bulundum. 1 aya gelir herhalde. Bu arada yukarıdaki site örnek amaçlı olup siteyle bir ilgim yoktur.

9. Mustafa Kocabaş

Seviye:
    Güzel duruyor gerçekten. Siteyi gösterdiğiniz iyi oldu, ordan da bakayım.