Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet geçmişiM ###

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında Burak Özen tarafından paylaşıldı.

1. Burak Özen

Burak Özen Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Yaklaşık 10-11 yıl önce, babamın abime almış olduğu bisiklete, abimin artık binmez olduğu günlerde; bende kendi küçük bisikletlerimi haşat edip edip terfi etmem gerektiğini düşündüğüm dönemlerde abimin bisikleti alır binerdim.Abim bir süreden sonra hiç binmez oldu.Bisiklet te bana kaldı.18 shimano vites sitemi vardı.elcikten uzun fren kolları vardı. Yaşım itibarı ile evin yakınlarında onunla dolanırdım, oyalanırdım.
    Ta ki yolda (yine evin yakınlarında) bi setin üzerinden atlamaya kalkınca kadronun (2 yerden aynı anda) 2'ye ayrılmasıyla adeta; bitkisel hayattaki hastalar gibi, kendisini tutan 2 tane kablo onu hala bir arada tutuyordu:D binanın bodrumuna kadar elimde taşıyıp, daha fazla acı cekmesine dayanamayıp; fişini cektim... işte efsane Bisan Eldorado'm... (resmi forumdaki bi arkadaşın konusundan caldım.kusura bakmasın (ama bisiklet birebir aynı)):D

Bodrumda bulduğum (yine demir) terkedilmiş bir italyan yapımı Orbis kadrosunu söküp, bisandan kalan parçaları ona aktardım ama amortisörlü maşa , tetikli vites, arka attırıcı (hem de tourney:D (o zamanlar forum morum bilmezdim; adama toruney arka attırıcı sorduğumda 17 lira demişti, korkup tamam kalsın abi demiştim ama sonra gelip almıştım.))Düşük kalite V fren ayakları, garip garip afilli aynakol, borla gidon, "çift kat" jant :D vs vs aldım.
    Kendimce geliştiriyordum yani; yemiyor içmiyor, bisiklet düşünüyordum.Ta ki bu haliyle yine dolaşırken Üsküdar/ Fıstıkağacı yokuşundan kayarken cıkan bi arabanın vurmasıyla; uçuuuuuuup, kafa üstü kaldırıma konmamla bi kaç parça (ve tabi ben) haşat oldu.Sakatlık dönemi oldu bi süre, alçım alındıktan (millet-ailem artık bisiklete binmessin herhalde, gibisinden nispet yapardı.Bende onlara yolda yürürken düşüp kafanı gözünü yarsan, bir daha yürümiycek misin gibisinden garip cevaplar verdim:D:D) sonra para biriktirip (bu süreden sonraası aileden TOP SECRET ! )(ve forumu da bu aralar keşfettim ve cok büyük katkısı oldu tabi :)) daha iyi bir bisiklet (ve tabi kask da :)) almaya karar verdim.İşte bu hikayenin sahibi Orbis bike (kadrosunu çöpe atmıştım (küfür etmeyin:D))...

Orbisten sonra yine o zamanki bütçemle yine iyi ve göze güzel hitap ettiğini düşündüğüm, "alu" Celbino Adventure kadro üzerinde toruney aynakol/borla/acera 21spd/orbisten kalan vites fren kolları ve maşa/ cst asfalt lastikleri vs. parçalar taktım. Onun da vadesi dolunca iyi bir fiyatla sattım, Sakarya da şu an.oranın tozu toprağıyla meşgul.işte O.

Celbino nun parasının üstüne biraz para koyarak 0 olarak xc2000 aldım (2008 model).Kadrosunu sattım direk küçük diye, xc 2000 likten cıktı tabi..O;

Sonra kadro olarak 781 aldım.vs. vs .vs .vs herşeyini değiştirdim (diskler ve jantlar dışında herşey). onu da uygun bir fiyata sattım.

Ve arkadaşlar 781 in üzerine de biraz para vererek alt resimde görünen bisiklete kavuşmuş bulunuyorum.Geldiğim yol budur.Bakalım daha neler görücez.Hayırlısı.

Tabi hepsinin yeri ayrıdır, her bisiklet süperdir ve her anımı anlatamam tabi :eek::)

Son olarak, son bisikletim de hala aileden TOP SECRET ve hala kaskım yok.
    Daha iyilerine kavusmanız dileğyle...Teşekkürler okuduğunuz için ayrıca :)

2. Samet SERTER

Samet SERTER Forum Demirbaşı

Seviye:
    Burak abi sd- 761 yokmu ?

Burak Özen bunu beğendi.
  3. cedrick41

cedrick41 Bisikletkolik

Seviye:
    resimler çok güzel bisikletlerinin birde şu kaskını alsaydın orbiste akıllanmışında sonra bu scott u alınca kask ne oldu bak benden sana tavsiye kaskın olsun bir çok insan can atar bu bisklet için kaskınıda al olurmu bisikletle bu kadar uğraşmış bu kadar kaza üstüne bisklet sevgisini kaybetmemiş bir insana zarar gelmesini:Skull-175 ne ben nede forumdaki diğer arkadaşlarım ister hadi kal sağlıcakla

4. Samet SERTER

Seviye:
    Çok doğru söyledin abi. Burak abi bende senin kazaya gelmeni istemiyorum lütfen helalinden bir kask al.

Burak Özen ve cedrick41 bunu beğendi.
  5. mathcup

mathcup Kıdemli Üye

Seviye:
    Çok şanslısın ben bir bisiklet için senelerce beklemek zorunda kalmıştım .

Burak Özen bunu beğendi.
  6. Ebubekir EMİR

Ebubekir EMİR Üye

Seviye:
    Top secret :D dostum resimler ve bisikletlerin harika ama lütfen kaskını ihmal etme lütfen orbisten sonra akıllanmış olman lasım bisikletede anlam katan bi parça varsa özel olarak oda Kasktır bnm için ve makalende çok güzeldi emeğine sağlık :)

Burak Özen bunu beğendi.
  7. Halil Atalay

Halil Atalay Forum Bağımlısı

Seviye:
    çok güzel bir hikaye sonu mutlu son ama kask eksik onuda alırsan çok güzel olacak

Burak Özen bunu beğendi.
  8. Anıl Kuşaksız

Anıl Kuşaksız Forum Bağımlısı

Seviye:
    konuyu açtım ve kısa süreli bi şok geçirdim :D
    neyse birilerinin hayatının bi döneminde bisan eldorado sürmesi ne güzel :D

Burak Özen bunu beğendi.
  9. Oğuz Budumlu

Oğuz Budumlu Kıdemli Üye

Seviye:
    anlatım bence son derece mükemmel
    büyük bir merakla okudum.benim bisiklet geçmişimde senin gibi kötüden iyiye doğru oldu ama bu kadar gelişmiş değil :D

Burak Özen bunu beğendi.
  10. Alperen Levendoğlu

Alperen Levendoğlu Üye

Seviye:
    Çok güzel anlatmışsın kendimi kaptırmış gidiyodum konu bitti. :) Güle güle kazasız belasız kullanırsın bunu inşallah.

Burak Özen bunu beğendi.
  11. Burak Özen

Burak Özen Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Çok teşekkürler arkadaşlar güzel yorumlar için, mahçup oldum, beğenmenize sevindim.Ben yazımı biraz uzun tuttum belki kısa kestim milleti bayar
    düşüncesiyle.Zaten gördüğünüz gibi yazdığım sadece bisikletlerin bana "geliş-gidiş" hikayeleri, o kadar.Burdaki amaçlarımdan önemli bi tanesi de foruma yeni gelen arkadaşların (henüz düşük kalite bisikletleri olan(yenilerin))"ohoo millette ne bisikletler var, biz ölmüşüz!" gibisinden karamsarlığa düşmemesi için, nerden nereye kısa bir sürede gelineceğini göstermek, bizim de önceden öyle bisikletlerden geldiğimizi bilmelerini istedim.

Orbisle yaşadığım acı tecrübe kesinlikle bana kaskın önemini anlattı fazla fazla ama kaskım olmaması sevmediğimden ya da başka bi sebepten değil, maddi durumumdan(biraz da ertelemek istediğimden). Uzun süre bu bisikletler yüzünden biraz sıkıntı cektim ki kask için para biriktirdiğim günlerde ucuza bir bisiklet parçası bulup onu alırdım "kaskı sonra da alırım" derdim felan.
    Ama acıkcası bi kask almıştım bir kere polisport/apocalypse modeli.Padişah kavuğundan farklı durmuyordu kafamda:) 1 kere kullanmadan sattım:D ama şimdi en kısa vadeli , ilk hedefim kask! biraz paraya kıyacağım ama almam şart artık.Herkese de kesin tavsiyemdir.
    Bu arada Samet, 761 i benim sayılırdı ama onu hiç kullanmadım, o kız arkadaşımındı.Onun için o kadar temizdi yani sana verdiğimde :D bilmiyordun sanırım ?

Bu arada itiraf etmeliyim gerçekten benim bisiklet evrimlerim normalden cok hızlı ve ucuz oldu, biraz da (her seferinde) şansım yaver gitti.Darısı başınıza ama!

Teşekkürler tekrardan..

cedrick41 ve Samet SERTER bunu beğendi.
  12. Samet SERTER

Seviye:
    Açıkçası şaşırmıştım abi ikincel bisikletin bu kadar temiz sana teşekkür ediyorum aracılık yaptığına kız arkadaşına teşşekkür ediyorum bu kadar temiz sürdüğünden dolayı.Kask almayı unutma hem bide bana diyosun en yakın zamanda al diye kıy paraya biraz canından önemli değil.Senin gibi abiler bize lazım bu devirde.

Burak Özen bunu beğendi.
  13. Burak Özen

Burak Özen Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    çok sağol kardeşim. :) pek binemedi işte arkadaşım sattık ama yine alıcaz gibi bakalım :eek:
    kaskı da en kısa zamanda alıyorum.
    :D hadi eyw.
    herkese iyi kandiller bu arada.

14. dogan-kron

dogan-kron Üye

Seviye:
    hikayeniz süper heycanla okudum lütfen kasksız dolaşmayın
    not önceliri bnle dalga gecenler başını yardıında bn onlarla dal ga gectim
    (şakaydı:D )

Burak Özen bunu beğendi.
  15. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    741 düzeyinde bisiklet almak için 3 sene uğraştım:eek: Sonunda aldım ama hala sizin kadar çok bisikletim olmadı:)

Burak Özen bunu beğendi.
  16. Burak Özen

Burak Özen Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    2 berbat olumsuz noktaya dikkat çekmişsiniz:)
    -düşenle dalga geçmek:sonst1zde==> :D:D:D
    -kask takanla dalga geçmek:cool:==>:D:D:D
    ne kadar saçma di mi

Öncelikle bende hemen hemen sizle yaşıtım ve açık söyliyim maddi durumum da o kadar iyi değil.
    demek ki burda ince bi problem var:rolleyes:
    şans mı, azim mi, sabır mı ?... yoksa hepsi mi acaba???
    daha iyilerini almanız dileğiyle.:)

17. Nyo Ykpogl

Nyo Ykpogl Aktif Üye

Seviye:
    Gerçekten çok güzeller kazasız belasız kullanman dileğiyle...

Burak Özen bunu beğendi.