Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bisiklet garajı yapacağım

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında alperK tarafından paylaşıldı.

1. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    kullanılmayan kömürlük var oda kadar geniş adam edip hem bisikletimi korumak için hemde garaj olarak kullanmak istiyorum ışıklandırma önceliğim pencere yok sadece kapı var led olarak ne almalıyım biraz rütubet olabilir bisiklete zararı olur mu ?kışın eve çıkarıcam tabi ki.neler önerirsiniz

2. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:
    Alper selam, Led ile aydınlatma f/p olarak düşünürsen pahalı bir tercih olur. Şerit ledler 5mt/21watt ortalama değerdedir ki bu tek çip-hücreli olanlar için geçerli olanıdır. Ki buna uygun amper'de alacağın trafoyu/sürücüyü de göz önünde bulundurursak daha kesenin ağzının da açılacağı anlamına gelir. Ekonomik olarak ve bu tarz bir aydınlatma için estetiklikten öte verimli olmasını düşünürsek standart florasanların mekanik trafolu, tms kapalı armatür olanını alıp kullanman daha da mantıklı, yerinde bir seçim olacaktır. Gerek fiyat/performans gerekse uzun vadede kullanım için en iyi seçenek budur. Bu armatürler kauçuk o-ring bir contaya sahip olduğu gibi bu gibi depolarda nem ve suya karşı dayanıklı olduğu kadar sinek, böcek gibi haşerelerin lavra ya da yuvalamalarına dahi izin vermeyecek kadar kapalı devredir.
    Kısacası bu kadar teknik detaydan sonra başka arayışlara gidersen, belanı aramak gibi olacaktır. :)
    Kolay gelsin.

Tolga Günsezer bunu beğendi.
  3. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Ben de bisikletimi kömürlükte muhafaza ediyorum. Gündüzleri kapıdan gelen ışık , gece ise ön farın ışığı yetiyor :p