Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet forumdan...(devamı içerde)

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında baranakdağ tarafından paylaşıldı.

1. baranakdağ

baranakdağ Yeni Üye

Seviye:
    bisiklet foruma girmeden önce bisiklete bakış açınız bisikletle yaptığınız şeyler nelerdir. Benim sadece bisiklete binmek bakkala gitmek arkadaşlarla yarışlar yapmaktı ama bisiklet forumun sıcak insanları ve buradan aldığımız bilgiler sayesinde kendimi bisiklette artık çırak değil kalfa gibi görüyorum üyelik tarihim yeni olabilir ama ben nerdeyse 1 senedir bu forumdayım ve çok iyi yapmışım diyorum.Şimdi sıra sizde siz anlatın bisiklet forumdan öncesi ve sonrasını

asortik bunu beğendi.
  2. asortik

asortik Aktif Üye

Seviye:
    Açıkçası 10 senedir bisiklet kullanmıyorum.

Küçükken bulduğum her yerden atlayıp zıplardım, her defasında jant ve tekerlekler dağılmış eve dönerdim. :D

Ortaokul ve lise dönemlerinde ise arkadaşlarla uzun yollar giderdik, tatil yörelerine bisikletle giderdik, şimdi gençler gittiğimiz yolları hep böyleydi zannediyorlar. Hey gidi hey… :)

Mesafe ne kadar uzak olursa olsun, o mesafeyi otobüsle değil de bisikletle giderdim, param cebimde kalırdı. :)

Bisikletforum.com bana ne katı diye sorgulayacak olursak, yıllarca sürecek bisiklet bilgisini burada günler içinde kazandım, burası sayesinde doğru bisikleti seçtim ve aldım. 10 yıl sonra bana bisikletimi aldıran “bisiklet.com”dur.

3. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Herkes gibi küçükken de bir bisiklete binmişliğim oldu.Bir tane Almancı komşumuzdan gelme pinokyo bisikletim vardı kontra frenli. :) Sünnet hediyem de bir tane 26" amortisörsüz Bisan dağ bisikletiydi.İlk ciddi kazamı da bu bisikletle yapmıştım.Mahalle içinde sürekli hızlanıp sonuna doğru frenlere asılıp kaydırıyorduk.Mahallenin ortasına doğru tekrar gelirken arkadaşım kasti olarak belki de kıskanıyordu elindeki futbol topunu ben geçerken hızlıca attı top bir anda ön jantın oraya bir yere sıkıştı.Düz olarak duran gidonun bir anda tam sola döndüğünü hatırlıyorum.Ardından bisikletten fırladım ve yere düştüm.Yerde kafam 3-4 metre sürtmüş.Bu araları pek iyi hatırlamıyorum.Alnımın sağ tarafında ufak ufak yaralar vardı ve kanıyordu.Travma geçirmişim hastahaneden gelince o gece annem arada bir uyandırıp kontrol ediyordu.Ne yazıkki daha sonra bu bisikletimi evin arka bahçesinden çaldılar.Ablamın da Bianchi XC Snake modeli vardı.Sünnet hediyem çalındıktan sonra hemen hemen tüm çocuklar gibi babamdan çift amortisörlü bir bisiklet istemiştim.Beni Çankaya'ya götürdü ve 70 liraya Jaguar marka bir tane demir yığını aldı.O sıralar Bianchi Grizzly'ler bunun 3 katı fiyatlıydı.Hala bu bisikletim apartmanın bodrumunda pas içinde yatıyor.Daha sonra lisenin sonuna kadar bisikletle pek işim olmadı.Sıra arkadaşım street bisikleti toplayana kadar.Bir tane Sedona'sı var.Neyse,onun sayesinde lise sonda imzamdaki bisikletimi aldım ve araştırdıkça bir hastalık halini aldı.Şu anda da aklımda taa 80'li yıllardan yine Almancı komşumuzun getirdiği göbekten 3 vitesli şehir bisikletini ayağa kaldırıp güzelce bir revizyondan geçirmek var.

4. Erkin B. KAYA

Erkin B. KAYA Forum Demirbaşı

Seviye:
    En iyi bisiklet Bianchi'idi,artık cube,kona,macneil,vb... bissürü markayı öğrendim ve daha iyileri ve daha niceleri.Mahallede bazen soruyorlar en iyi bisiklet hangisi diye herkes bianchi diyor,ben ise x marka bişey söylüyorum.Ama bizim mahalle ve Eskişehir halkının çoğunun görüşü en iyi bisiklet Bianchi ve Umıt.

5. Furkan DURU

Furkan DURU Forum Bağımlısı

Seviye:
    1 'de kafalara yerleşmiş olan bisiklete o kadar para verilir mi var. Bunu herkez görmüştür. Bisiklet ne kadar şu kadr milyar yav olum sen kafayı mı yedin 2 tekerli bisiklete o kadar para mı verilir. Git şahin al 4 tekerlekli . Bu tür görüşler çok fazla.
    İyi forumlar

6. Fırat Ayanyan

Fırat Ayanyan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bu tepikden bende bıktım sıkıntı geldi artık

7. sarıyerlibisikletçi

sarıyerlibisikletçi Forum Demirbaşı

Adı:
    Cengiz
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    ben de 4-5 yaşımdan beri (9-10 senedir)biniyorum buraya üye olmadan önce amatör olarak fren ayarlarımı yapıyordum ve lastikleri şişiriyodum şimdi ise çat patta olsa patlayan lastiğimi ve vites ayarlarımı yapıyorum hareket olarak ise eskiden doğru dürüst pati bile çekemiyodum şimdi ise 5. viteste pati çekiyorum ön bile kaldırıyorum BİSİKLETFORUM'A TEŞEKKÜRLER...!!!!!!!!

8. sarıyerlibisikletçi

sarıyerlibisikletçi Forum Demirbaşı

Adı:
    Cengiz
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    bi kaç yanlış konu sebebiyet verdi tabi bu konuda da itirazım var.