Forum yönetimi ve Facebook

Derya AKYILDIZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.666
Halil ve arkadaşları nasıldır BF için neler yapmışlardır. bu konuya deyinmiyeceğim çünkü bunu herkesin yeterince bildiğini sanıyorum. alınan kararın bir kuluçka dönemi vardır elbet. enikonu düşünüp taşınarak alındığına inandığım bu kararı saygıyla karşılıyorum. forum için önemli bir eksiklik belki ama 'hayırlısı olsun' demekten başka birşey gelmiyor elden. kaygım BF amatör ruhundan dostluk ve kardeşlik anlayışından giderek uzaklaşıyor mu acaba. umarım öyle değildir.

Scudo

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Halil Uygun, o konuda konusmak icin aradim seni ama ulasamadim. Biz neyin ne oldugunu biliyoruz... Gerisi onemli degil. Ama halen soyluyorum, yapilanlarin bizim ile bir alaksi kesinlikle yoktur. BIZ FORUMA EDEBIMIZLE GELDIK, HATTA EDEBIMIZLE BU HALE GELENE KADAR HERKESTEN COK CABALADIK VE VAR OLDUGUMUZ GIBI EDEBIMIZLE AYRILDIGIMIZI ACIKLADIK. O yapilanlari bizim ustumuzde gostermek ne foruma yakisir ne de insanlar icin inandirici olur. Yasanan zaten surekli yasadigimiz ve kimseye belli etmeden halletigimiz bir durum degilmidir. Sadece bizim gidisimize denk gelmis olmasi bizim talihsizligimizdir o kadar.

• Beğen
Tepkiler: Emir Alaca

Mesut Dursun

Daimi Üye
Tepki
208
Forum ailesinden çok önemli isimler ayrıldı...Lâkin bu duruma yapacak bir şeyimiz yok.Onun için çokta aldırmamak lazım, sonuçta bu karar onların kararı...

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
Halil ÖZTÜRK gibi bisiklet hakkında bir çok bilgi edindiğim bir adminin görevinden ayrılması beni çok üzdü. Neredeyse ayna alacakken bile danıştığm bir arkadaştı. Forumun gidişatının düzelmesi için;
1-) İkinci elin önceki haline dönmesi güzel bir yaklaşım.
2-) Forum sahibi firmanın, forumu kullanarak bir çok reklamı yapması en doğal hakkı ama, benim gibi yüzlerce gerçek müşterileri cezbedecek şeyin forum sahibi firmanın sitesini her saniye görüntüleyen bir reklam değil, peşin fiyatına taksit imkanlarının sağlandığını bildiren bir reklam olmasıdır. Yoksa ben ve benim gibi her müşteri zaten bu firmayı biliyoruz, her gün bu reklamları görmek bizde bir şeyi değiştirmiyor.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Dostlarım,tüm bisiklet forumun müdayimleri ve yöneticiler ve adminler. Herkes burada emek verdi öyle değil mi? Biz pedalşörler geziler düzenledik karşılıksız resimlerimizi, anılarımızı paylaştık öyle değilmi ve dostluklar kazandık hem bisikleti sevdik hemde zorlu turlarda zoru birlikte göğüsledik biz hepimiz bu forumun çocuklarıyız 6 yıl dile kolay ve şuna inanmaktayımki bu bisiklet forum dahada ileri gidecek durmak yok bisiklet forum ölene kadar zirvede kalacak. naçizane garip dostunuz ben burda o kadar güzel şeyler paylaştımki acılı tatlı olaylar ama asla bu forumdan soğumadım. acılı olay fazla olmadı ama paylaştığım bir dolu olay var bunları yine hatırlayarak geçmiş resimlere bakarak anılarımı tazeliyorum belkide beni çocukça bulabilirsiniz evet ben hala çocuğum. bu bisiklet forumu seviyorum ve burda kendimi buluyorum bana kızabilirsiniz ve hatta benle alayda edebilirsiniz bu 6 yıl az değil evet verilen emekler az değil evet herkese verdiği emekler için teşekkür ederim giden arkadaşlar olabilir onların emekleride unutulmaz sonuçta bisiklet forum yaşamaya devam edecek ve burda dostlarım sevdiğim saydığım dostlarım bisiklet turları düzenlemeye devam edecek şu koca istanbulda yapılacak en güzel işi yapıyoruz bisiklete biniyoruz ve bir forumumuz var daha ne isteyebiliriz bundan sevinç duymalı daha öncede söyledim ana sayfanın grafik tasarımını çok beğenmekteyim, diğer bisikletle ilgili forumlarda aynı çarpıcı grafik anlayışları yok ben özellikle facebook a mesaj bırakarak esas dergahımın bisiklet forum olduğunu yazdım. 24 saat face de değilim burdayım evet ve mutluyum. rahmetli süleyman şatır dostumla yıllar önce birlikte pedallamıştık evet bu gün o yok belkide yarın ben yok olacağım ama bir şey var dolu dolu yaşamak var dostlarım dolu dolu onun iksiri bisiklettir başkada hiç bir şey değildir dünden daha fazla bisikleti sevdim tek suçum bu benim beni bu yüzden hapse tıksınlar razıyım ve bu düşüncelerimi kelimelere dökmeme imkan sağlayan bisiklet foruma müteşekkirim evet bu forum yaşayacak ve asla ölmeyecek.

berkay iriyarı

Daimi Üye
Tepki
285
...ölenle ölünmez ...
...gidenle gidilmez ...
...değişmeyen tek şey değişimdir...
her şeyi anlatışımdır umarım :)

Tepki
205
bu nedir ya?? herkes ayrılıyo iki gunluk uyeler yorum yapıyo...arkadaslar acıkca yazın bizde durmayalım zaten bu 2.el olayı baharda duzenlendiginden beri baya olaylar oldu ben forumun bir firmanın forumu olmasını istemiyorum ozgurce alısveris yapabilmek sıkıntılarımı dile getirmek yorumlarımın silinmesini istemiyorum ozgurce arkadaslarımla konusmak fikir alısverisinde bulunmak istiyorum konuyu birilieri dahada acarak anlatabilir mi mesajlar silinmeden yok ip saldırı muhabbetine girmeden.

Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.432
Bisiklet
Focus
Iki gunluk uyelerin yorum yapmasinin sebebi, onceden yasaklanmayi hazmedememis uyelerin, firsattan istifade konuya dahil olmalari.. Bunu gormek o kadar da zor olmasa gerek...

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Değerli Arkadaşlar. Forum daha da güzel olacak demiştik ve olmaya da başladı. 2.El bölümünde düzenlemeler var. Konular düzenlenmiş ve kilitler kaldırılmıştır. Yanlız bir isteğimiz var fazla abartmamak. 2.El bölümünü usulune uygun bir şekilde kullanabilirsiniz. Güncelleme olayını abartan arkadaşlar yine engellenecektir. Ayrıca şeffaf bir ortam için kullanıcı profilinizi doldurmanız ve eksik olan bilgileri de girmeniz de diğer şartımızdır. Önümüzdeki günlerde sizler için çok daha güzel gelişmeler olacaktır. Diğer bir gelişme ise, eski yöneticilerle veya başka sebeplerle forumdan atılan arkadaşlarla ilgilidir. Bu arkadaşlar info@bisikletforum.com adresine mail atarak geçerli bir mazeret ile yeniden foruma dönebileceklerdir. Şimdiden bunun da müjdesini vermek isteriz. Bu geri dönüşümde yüz kızartıcı bir nedenin olmaması gerekiyor.

frustrated

Aktif Üye
Tepki
81
ikinci elin diğer kısımlarında da kilitler kaldırılacak mı? aksesuar giyim kısmı hala kilitli gözüküyor..

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Sırayla kaldırıyoruz tek tek uzun sürüyor bu arada gereksiz ilanları da kaldırıyoruz. Zamanla hepsi rayına oturacak. Malum foruma sürekli saldırı var onlarla da uğraşıyoruz. En önemli amacımız forumu temiz tutmak. Bu arada foruma saldıran ve çirkin mesajlar atan arkadaşların hepsini tespit ettik devam ederlerse açık bir şekilde isimlerini ve iletişim bilgilerini yayınlayacağız. Özellikle bu kişilerin BMX çi olması da çok üzücü. BMX camiasına da ciddi anlamda zarar vereceğine de eminiz. Ayrıca eski ilanların bir çoğu eksik ve doğru değil. Yeni ilan açan arkadaşlar buna dikkat ederlerse hiç bir ilan kilitlenmeyecek. Tekrarlıyoruz ikide bir ilan günceldir mesajlarından da kaçının

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Ver abi ver ki içimiz rahatlasın biraz...

• Beğen
Tepkiler: fletcher

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
devam ederlerse vereceğiz.

bu arada sana iki kişinin kim olduğunu özel mesajla attım

• Beğen
Tepkiler: İsmail Ağıllı

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Evet durum kötüleşti. Kaos ortamı var sanki forumda. Çok rahatsız edici bir durum. Bir an önce birşeyler yapılmalı. Bu arada yanlış anlamayın lütfen, ama biraz daha düzgün yazmaya özen gösterseniz daha iyi olmaz mı?

Tepki
205
Sizin gelmeniz bizi de mutlu etti abicim, forumdaki kırgınlıklardan oturu banlanmanız uzmustu, hosgeldiniz tekrardan.

• Beğen
Tepkiler: sadana

pala

Aktif Üye
Tepki
359
Öncelikle bu yazdığım mesaja kimse alınmasın-darılmasın. En başdan yapılan hata, forumun ana damarı olan 2.el bölümünü kilitlemekti. Bu yüzden forumdaki üyelerin büyük çoğunluğu başka yerlere kaydı. Daha önceki mesajlarımda bu işlemin hatalı olduğunu belirtmiştim. Bisikletforumu Delta'nın satın alması, bu forumu Delta firması gibi yönetmesini gerektirmez. Bırakın üyelerin davranışları, yazıları, eleştirileri foruma yön versin. Çok elzem olmadığı sürece (örneğin küfür, hakaret vs) her şeye müdahale etmeyin. Mesela ben bazen forumu gaza getiren, teşvik edici mesajlar yazıyorum, yazıyorum ki iletişim, heyecan olsun. Yoksa "zincirim paslandı ne yapayım" gibi konu açan veledlerle uğraş dur. Diğer önemli bir konuda, forumda her itiraz eden, sesini biraz yükselten veya eleştiri yapanlar hemen BAN, niye? Biraz eleştiriye açık olun, olunki forum gelişim göstersin. Aslında yazılacak, eleştiri yapılacak çok şey var, forumdaki bir çok aklı başındaki arkadaş bu olumsuz durumların farkında. Kendi adıma şöyle söyleyeyim, Bisikletforumun eski yıllardaki hali çok daha güzeldi. Şimdi bisikletforumda bir yerlerde yanlışlık var?

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Bizimde gitme sebebimiz o yanlışlıklardır zaten. Hatalar yapılıp bir şeyler sonradan düzeltilmeye çalışıyor inş. düzelir. Ama sanki bu banlanan arkadaşları da biz yollmışız gibi oldu bir an. Yapılanlar söylenenler ne çabuk unutulmuş.

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Arkadaşlar siz merak etmeyin bundan sonra her şey daha güzel olacak. Her zaman hatalar yapılır. Hatalar olmasa doğru bulunamaz. Anlayışınız için yeniden teşekkür ederiz. Artık bırakın bu konuları da forumun keyfini çıkartın.

• Beğen
Tepkiler: sadana