Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Forum Üyelerine Tarihi Çağrı

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında ScottScale tarafından paylaşıldı.

?

Bisiklet Forum Olarak Nerede Buluşalım

1. Gelibolu

oy sayısı 12
    54,5%
  2. Anıtkabir

oy sayısı 5
    22,7%
  3. Herhangi bir Yer

oy sayısı 5
    22,7%
  1. ScottScale

ScottScale Kıdemli Üye

Seviye:
    Sevgili Arkadaşlar,Kardeşler,Abiler,Ablalar,Anneler,Babalar. Tüm bisiklet severler olarak 18 Mart Günü Çanakkale-Gelibolu da toplanalım istiyorum. Hem şehitlerimizi ziyaret edip, hemde bisiklet forum üyeleri olarak tanışma fırsatı yakalamış olalım diye bu fikri ortaya atmak istedim.

Türkiyenin çeşitli illerinden kalkıp her hangi bir yerde buluşmak sorun olabilir. herkes imknı olsada gelmek istemeyebilir. bir buluşma için adana dan kalkıp istanbula gelmek istemeyebiliriz, ama adana dan kalkıp çanakkaleye bir görev uğruna herkes imkanı olduğu sürece gitmek ister. Yani herkesin gelmekte tereddüt etmeyeceği ortak noktanın Gelibolu olduğunu düşündüm.

hem bisiklet forum olarak kutsal görevimizi yerine getirip şehitlikleri ziyaret ederiz, hemde tanışıp kaynaşırız.

eğer fikre sıcak bakılır ve katılım yoğun olursa. gerekli organizasyon çalışmalarına başlayabiliriz. Yorumlarınızı bekliyorum !

2. Aybars Öge Sürücü

Aybars Öge Sürücü Onursal Üye

Seviye:
    Fikir süper, ancak 18 Mart günü oradaki kalabalığı ve trafiği görmüş biri olarak çok kolay olmayacağını söylemek zorundayım.

Çok iyi bir planlama ve zaman konusunda esnek olarak biz de şehitlerimize karşı bir görev olarak orada olabiliriz.

3. Yunus Emre POLAT

Yunus Emre POLAT Forum Bağımlısı

Seviye:
    Büyük bir zevkle katılırım. :)

SerdarAktas90 bunu beğendi.
  4. ayla abdan

ayla abdan Aktif Üye

Seviye:
    çok güzel bir fikir,belli günlerde toplanıp, çeşitli etkinlikler yapıp. en azında cevreye bisiklet sporunu sevdirirsimiz. keşki bende biraz daha genç ve sağlıklı olabilseydim ve birde uçak fobim olmasaydı koşa koşa katılırdım. bence bu fikri değerlendirin. bende sizleri en azından forumda takip eder resimlerinizle oyalanırım.
    bazı ülkelerde bisiklet günleri var. 100 binlerce insan bisikletleri ile kilometrelerce uzanan bir konvoy halinde, bilhassa dağlarda tarif edilemiyecek güzellikte geziler yapıyorlar. abartmıyorum ama son italyada gördüğüm bisikletçi sayısı milyonlarla ölçülebilinir. hele o kıvrılarak uzayan dağ yollarında ki manzara muhteşemdi, inanılması çok zor bir bisiklet sevgisi var yabancılarda.bizde ise daha çok nesiller değişmesi lazım.

ayla abdan

gokhan erdogan bunu beğendi.
  5. Celasin Telli

Celasin Telli Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Çok güzel bir fikir.Bu iş, gezi,tarihe saygı ve minnet ayrıca bisikleti topluma sevdirmek için iyi bir fırsat olur.Ama organizasyonun çok iyi düşünülmesi ve yapılması gerekiyor.

6. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    Bence 1 gün önce veya 1 gün sonra yapılmalı. O gün resmi törenler vs. olduğu için zaten büyük keşmekeş oluyor...

Sinto bunu beğendi.
  7. ScottScale

ScottScale Kıdemli Üye

Seviye:
    evet 18 mart gününden 1 gün önce toplanırız iyi olur. aslında 18 mart şart değil yaz ayınada denk getirebiliriz tolanmayı. ama mekan çanakkale gelibolu olmalı. gelmesi muhtemel katılımcılar olursa organizasyonu güzel bir şekilde yaparız. çocukluğum geliboluda geçti 10 sene kaldım orada. bisikletle gelmek şart değil eğer bisikletle gelmeyi sorun edenler için söylüyorum. bisikletsever olmanız yeterli :) ama yazın olursa bisikletlerle gelmek şart olsun :)

Ben Sağlığım yerinde Oldukça, Yaşıyorsam Mutlaka Katılırım.

8. gokhan erdogan

gokhan erdogan Bisikletkolik

Seviye:
    ortak bir gün kararlaştırıp olabilir anket açrsan şöyle soylıyım bır kactane şık koy buraya cogunluk hanıgısnı ısterse o gun olsun hem kaıtlımın ne kadar olucagını hesaplamıs olursun hemde hangı gun olucagı kararlasmıs olur hemde demokrası gerceklesmıs olur : =)

9. Sadri Güler

Sadri Güler Üye

Seviye:
    burda anket iii olur ama yükümlülüğü konuyu açan arkadaşa bırakmayalım bu büyük bir sorumluluk tarih vs belirlemek bunun için bisikletforum yöneticilerini buraya davet etmek istiyorum

10. ScottScale

ScottScale Kıdemli Üye

Seviye:
    Bu bir ön katılım ön tepki için açılmış bir başlık zaten. fikirlere talebe göre daha ciddi bir şekilde ele alınır. adminlerin forum yöneticilerin böyle bir organizasyon yapmaları daha iyi olur. en azından sorumluluk sitede olur bireysel olmaz. kışın zor olabilir şartlar.bence yazın daha uygun herkes gelebilir. Şimdiden bu konuyu açmamın sebebi; ciddi bir oluşum içine girersek insanlar para biriktirebilir bu zaman zarfında diye düşündüm :)

11. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    Merhaba Arkadaşlar,
    Çok güzel düşünülmüş bir olay bu. Ama tarih ve yer çok önemli. Aynı zamanda Türkiye'nin her yerinden gelebilmek için ulaşımın kolay olması da önemli.

Bu konuda bir anket açalım... Nerede olması gerektiğine dair yerleri belirtirseniz sevinirim.

Aklıma gelenler...
    -Ankara (Türkiye'nin başkenti ve merkez olmasından dolayı)
    -Çanakkale (Tarihi önemi)

Şık eklemek isteyen arkadaşlarım eklerlerse anketi oluşturabiliriz...

Sevgiler...

12. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:

Serkan' a katılıyorum... Çanakkale çok güzel bir fikir ama Ankara Anıtkabir de çok güzel bir yer olacaktır bence...

Eylülden sonra her yere gelebilirim gibi duruyo :D

Serkan Taşdelen bunu beğendi.
  13. receptimur

receptimur Üye

Seviye:
    burada anket açılabiliyo mu..
    daha önce hiç oldumu..

14. ScottScale

ScottScale Kıdemli Üye

Seviye:
    çanakkaleyi zaten buluşma hemde manevi değer olarak seçtim. Anıtkabirde olabilir. Bu anket ekleme olayını pek anlamam o yüzden ekleyemedim:)

15. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    Açılabilir tabi ki, ama önce şıkları bi belirleyelim...

16. ScottScale

ScottScale Kıdemli Üye

Seviye:
    Kolaymış ekledim anket :)