Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Formasının Terleme Üzerinde Etkisi?

Konu, 'Giyim' kısmında Tuna Bozkurt tarafından paylaşıldı.

1. Tuna Bozkurt

Tuna Bozkurt Aktif Üye

Seviye:
    Bisiklet Forması Alıcam Ama Çok Fazla Model Var
    Dar Kısa Kollu Forma Yada Uzun Kollu Bol Forma
    Dar Pad Yada Geniş Pad

Dar Ve Geniş Olmasının Önemi Ne Dar Olunca Dahamı Soguk Tutuyor Şünkü Böyle Don Atlet Sürmekten Pişiyom Her Yerden Ter Akıyor Serinlemek İçin 10 Dkda Bir Su İçiyom

Ter Konusunda Formamı Daha İyi Serinletir Yoksa Tenin Cıplak Olması Dahamı Etkili Eger Uzun Olmasının Eksi Yönü Olmıyacaksa Uzun Modeller Daha Hoşuma Gidiyor...

2. fatihaydın

fatihaydın Bisikletkolik

Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    eğer uzun modeller hoşunuza gidiyorsa dar uzun bulabilirseniz tavsiye ederim bol olduğu zaman rüzgarı karşılar aerodinamik açıdan size zorluk yaşatabilir...

3. kaanduro

kaanduro Üye

Seviye:
    Dar forma daha iyi. Rüzgara karşı direncini azaltır.
    Ayrıca bol olmasının bir faydası yok ki..

4. Tuna Bozkurt

Tuna Bozkurt Aktif Üye

Seviye:
    O Zaman Bol Olanlar Daha Çok Günlük Gezilerde Ve Turlarda Rıhat Etmek Yada Soguktan Korunmak İçin Tercih Ediliyor...Aslında Dar Forma Konusunda Tek Süphem Rıhat Gelmemesi Kot Pantalon Yada TiŞört Gibi Sıkmayacaksa Elastik Yapıdaysa Süper Olur:D
    Peki Hangisi Daha Serin Tutup Teri Vucuttan Atar Cıplak Tenmi Daha Etkili Yoksa Forma Olmasımı__?

5. KinqFriends

KinqFriends Aktif Üye

Seviye:
    dar formada rüzgar formanın içine fazla temas etmez ve hızını performansını her zaman yüksek tutmanı sağlar ama bol formada rüzgar içeri girer ve seni yavaşlatır

6. Gülden Öztürk

Gülden Öztürk Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ben ne giysem terletti,mor outlet'ten termal üst aldım uzun kol....ilk giymemde ıpıslak kaldım,göğüs kısmı 1 litre su boşaltmışım gibi ıslandı terden ve öylece kaldı,bende mi bir sorun var acaba? her turda ıslak ıslak dolaşıyorum,yanıma 4 kat falan yedek alıyorum...her molada değiştirme ihtiyacı hissediyorum....Yalova Bisiklet Festivalinde tanıştğımız bi arkadaş ,üzerinde discovery channel tişört vardı ve süper dedi ,hiç ter yok ve olanı da atıyor...ama 100 tl ...pahalıdır vardır bir hikmeti yaaa :((.....ben uzun termal üstü 10 tl ye almıştım :)))....hiç şikayet etmiyim dii mi ama ......TERLETMEYEN İÇLİK VE ÜST TAVSİYESİ LÜTFEN....ne alalım ve nerden alalım?

7. Ozan Duran

Ozan Duran Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    @gülden öztürk
    ben de mor outlet'ten geçen gün 2 kısa 2 uzun kollu içlik aldım.
    bugün kısa kollu içliği üstüne nike-fit uzun kollu tişört giyerek test ettim. ıslaklık elbette vardı ama öyle pamuklu tişörtte olduğu gibi hiç hissetmedim. bana gayet yeterli geldi.
    tabii o kadar performanslı sürmedim bisikleti, orta-düşük tempoda, bilmiyorum onun etkisi var mı ama pamuklu tişörtten aşırı derecede etkili.
    hatta memnun kaldığım için kısa kollu içlikten iki tane daha almayı düşünüyorum.
    sırtınızda çanta oluyor mu? çanta her türlü terletiyor.

8. Koray Uzun

Koray Uzun Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:

Terleme kişiden kişiye değişir. Eğer daha ince giyindiğinizde üşümüyorsanız daha ince giyinmeye çalışın. Sürüşe her zaman üşüyerek başlayın. Bisiklete henüz binmeden üşümüyorsanız falan giyinmişsiniz demektir. Harcadığınız eforla birlikte siz de ısınacak normal bir sıcaklığa erişeceksiniz.

Ayrıca içlik forma gibi şeylerin beraberinde giydiğiniz kıyafetler de önemlidir. Kesinlikle pamuklu kıyafet giymeyin. Çoraptan iç çamaşırına kadar sentetik giyinmekte fayda var. Çünkü pamuklu kıyafetler ıslandığında nefes alabilirliğini kaybeder ve daha çok terletir sizi. Sentetik kıyafetlerse ıslansanız bile nefes alma özelliğini kaybetmez ve çabuk kururlar. Bir de kalitesiz bir yağmurluk veya rüzgarlık giyiyorsanız o da iyi nefes almayan kumaştan yapıldığı için sizi terletiyor olabilir.

Son olarak terleme gerçekten sağlık problemi yüzündense (doktora gitmeyi ihmal etmeyin. Bir çok hastalıkla bağlantılı olabilir. Erken önlem almakta fayda var.) yünlü kıyafetler giyebilirsiniz. Yünlü kıyafetler ıslansa bile sıcak tutmaya devam ederler. Terleseniz bile üşüyüp hasta olma ihtimaliniz düşer.

9. Gülden Öztürk

Gülden Öztürk Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    cevap geç oldu ama ....evet,sırtımda normal bir sırt çantasıyla dünyanın sürüşünü yaptım..içinde bir dolu eşyayla,sırtıma yapışık vaziyette :((...şimdi düşünüyorum da neden çok terlediğimin tek nedeni taşıdığım çanta sanırım :((

10. vahapaydin

vahapaydin Kıdemli Üye

Adı:
    Vahap
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Efendim; bu konuda kaliteli ürünleri tercih etmekte fayda var diye düşümekteyim. Terletmemekten ziyade teri dışarı atan ürünler pek çok açıdan daha sağlıklı gelmekte bana.

11. Nekro

Nekro Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Terlemek çok iyidir aslında terlememek hastalıktır ben çok terlerim kaliteli forman varsa hiç sorun olmaz terlerim bol bol su içer yoluma devam ederim terlemeyen adam sıcak çarpması denilen olayda pıt diye bu dünyadan ayrılır ;)

12. Kaan GÜNGÖR

Kaan GÜNGÖR Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    adidas'ın veya nike'ın koşu shirtleri yeterli(en azından kendimce)indirimli zamanlarını yakalarsanız gerçekten uygun fiyata alabiliyorsunuz veya 70 tl'lik formalar yeterli oluyor bol giysiler daha serin tutar eğer performans turu falan yapmıyorsanız sorun olmaz.