Bisiklet formalarının arkalarındaki cepler

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
http://images.tapatalk-cdn.com/15/07/05/3273cfc866cf24b262f65ad856afbd41.jpg göbüşe dikkat. Burada 85 okkayım işte. :)

• Beğen
Tepkiler: ersoy balcı
Scudo

ozgur908

Forum Bağımlısı
Tepki
999
ikinci matara kafesine alet matarasını koyup formanın cebine yalnızca cüzdan, telefon ve gerekiyorsa rüzgarlık ya da yelek tıkıştırıyorum. alet matarasında da alet takımı, yama, yedek lastik duruyor. pompayı da matara kafesine takıyorum. alet matarası kullanarak içindeki yükü vücuduzdan uzaklaştırırsınız. sele altı çantası yerine bunu tercih etmeniz bisikletin ağırlık merkezini de bir miktar aşağı çeker. görsellik olarak da sele altı çantasından daha iyi oluyor bence.

Ozan Duran

Forum Bağımlısı
Tepki
621
Bisiklet
Cannondale
Bugün ceplerimde taşıdıklarım fotoğraflarda görüldüğü gibidir.
Hatta telefonla anahtarlar görünmüyor bile. Ortadaki küçük çantada yedek lastik, levye ve alyan anahtarları var. Bir ara sadece ehliyet ve bir miktar para taşıyordum ama çıkart, sok üşenmeye başladığım için cüzdanı komple atar oldum. Tabii her defasında böyle çok şey taşımıyorum. Ama orta ceptekiler olmadan asla evden çıkmam.
IMG_8217.JPG IMG_8218.JPG

• Beğen
Tepkiler: amoush00

devilmycarlos

Forum Bağımlısı
Tepki
298
İsim
yavuz
Bisiklet
Carraro
@amoush00

nasıl becerdin abi bende 85 kiloydum ramazanda 80e düştüm.Fakat göbek fena hedef 70 olmak taktik filan varsa özelden alabilirim :)

ben suan o ikinci resminizdeki gibiyim. :(

angrist

Üye
Tepki
85
İsim
Ümit U.
Bisiklet
Dahon
bende katlanır bisiklet bagaj çantası var. zaten herşey onun içerisinde, yedek tshirt, rüzgarlık, aydınlatmalar, atıştırmalık, kilit, reflektörlü yelek, güneş kremi, gözlük, kolluk, buff, cüzdan vs.. tabii saydıklarım yol bisikletlilerin kalp krizi geçirmesine sebep olabilir ama, zaten performans için kullanmadığımdan kulvar farklı korkmayın ;) forma cebi ise benim için suluk görevi görüyor. sol tarafta bozuk para, sağ tarafta şaşal su. yolda su takviyesi, soldan bozuk para çıkar sağ taraf için su şişesi al şeklinde gerçekleşiyor. bazen de sağlı, sollu şu şişesi sıkıştırıyorum. eğer diğer ekipmanları çantada taşıyorsanız, su şişesi için gayet pratik bence.

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
Bugün decathlondan aldığım formayı giydim kesinlikle o cepler daha iyi ve kullanışlı . Sanırım bir kaç forma alacağım tabii ki mantıklı fiyatları olan şeyleri.

Efe Cycler

Aktif Üye
Tepki
91
İsim
Efe Çetin
Bisiklet
Salcano
Merhabalar bu hafta içerisinde şu: (link) formayı almayı düşünüyorum da yorumlarda arka ceplerin lastiklerinin çok sıkı olmadığını belirtmişler.Şimdi ben bu ceplere telefon koysam düşme ihtimali var.E telefonu da 2-3 hafta önce aldım başına bir şey gelirse üzülürüm.Bisikletimin üzerinde de herhangi bir çantada yok.Telefonu taşımak için bir tavsiyeniz var mı acaba ?

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
@Efe Cycler
Ben o formalara baktım. Bana da pek güven vermedi arkasındaki cepler. Fdj nin bu forması iyi. Ama çok baskılı şeyler sevmem derseniz başka alternatifler var. En iyisi gidip bakıp almak. Bir de bu forumun forması da fena birşeye benzemiyor. O da aklımda. Alibaba Express'te de birşeyler var. Bir tane de oradan gözüme kestirdim. Aynılarını yk bisiklet satıyor. Bir kaç tane almak lazım. Kışlık ve yazlık olarak.
Ben dün ki sürüşte ciklet, ev anahtarını, numaralı gözlüğümü, pili biten bluetooth kulaklığı, cüzdanı koydum. 2 saat kadar sürüş yaptım. Hiç bir sorunla karşılaşmadım.

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
Bugün Ankara Delta bisikletten formun formasını aldım .http://images.tapatalk-cdn.com/15/07/12/fe6eb8a4d7ac88484eb98402d60b6d70.jpg

devilmycarlos

Forum Bağımlısı
Tepki
298
İsim
yavuz
Bisiklet
Carraro
Karsilastirmam sonucu forumun formasinin fdj formadan daha iyi olduguna kanaat getirdim. Forum formasinin kumasi daha iyi ve teri guzel atiyor.

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
@devilmycarlos Forumun formasını henüz dün aldım ve deneme fırsatım olmadı. Genel intibam şudur : Fdj nin formasını da iki kere kullandım.. İçinize yine sporcu içliği denen, o polyester oranı yüksek elastan içliklerden giydiğinizde teriniz yine dışarı atılıyor ve de yüksek hızlarda rüzgarı direkt içinizde hissetmiyorsunuz. Zira fdj nin formaları çok gözenekli forumun formalarına göre daha ince bir kumaşa sahip. Forum formasının üst yaka kısmı bana daha sentetik geldi. o parça sanki terlediğiniz de biraz yakacak gibi.. Bedenler biraz dar forumun formasında. İkisinde de large aldım. Fdj forma da hafif bolluk kalırken forum forması üzerime oturuyor. ( 1,73 m, 68 kg ) Arka cepler fdj nin cepleri daha derin gibime geldi ve forum formasının ağzındaki lastikler daha sıkı. Bu da oraya koyduğunuz eşyaların düşme olasılığını azaltıyor.. Şimdilik bu kadar, forum formasını da kullandığımda daha ayrıntılı bir yazı yazarım karşılaştırma anlamında..

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
Decathlon'dan aero 9 denilen formayı aldım 2 gün önce.. İnternetten sipariş etmiştim. Dün de ilk kez deneme fırsatım oldu. Daha önce aldığım iki formadan da iyi bir forma.. Bu sıcak günlerde gerçekten serin tutuyor ve kumaş yapısı daha güzel. Bir tane kilitli arka cebi var ve bir tane de atık cebi var. Yolda giderken ciklet, enerji barı felan gibi bir yiyecek tükettiğinizde poşetlerini ortalığa savurmuyorsunuz. (link) ürün bu.. 189.90 dan 89,90 a düşmüş.. tavsiye ederim..

Böyle bir başlık açtığımda o arkadaki cepler işe yarıyor mu? Gerçekten forma almaya ihtiyaç var mı? sorusunun ön araştırmasını yapıyordum. Şu anda üç tane forma aldım ve o cepler işime yarıyor. Başka bir çanta vs. taşımak fazlalık gelmeye başladı..

• Beğen
Tepkiler: devilmycarlos

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
Arkadaşlar kış yavaş yavaş geliyor.. Tam anlamasak da Ankara'da daha serin sabahlar ve akşamlar yaşamaya başladık.. Öğleleri hala yakıyor gerçi ama bu daha soğuk havaların habercisi.. Ben de yine Decathlon'dan şu ürünleri ucuz olduğunu düşündüğüm için aldım.. (link) (link) Tavsiye olunur..

• Beğen
Tepkiler: Halilibrahim

Arda Oral

Daimi Üye
Tepki
141
Bisiklet
Salcano
Torku nun bisiklet formasını kullanıyorum üç tane cebi var orta cep baya sıkı telefonu güzel tutuyor geri kalan cepler e de yiyecek koyuyorum çok rahat ediyorum tavsiye ederim

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.204
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@amoush00 Bu xc 500ü alınca kış boyunca bizi götürür mü dersiniz?

Kazuya

Forum Bağımlısı
Tepki
1.480
İsim
Emrah
Bisiklet
Specialized
@amoush00 selamlar, bu askılı taytı ben de düşünüyorum ama mağazada olmadığı için deneme şansım yok.
beden hakkında bilgi verebilir misiniz? örneğin benim boy 176 kilo 80, normalde m-l giyiyorum, dekatlondan aldığım tayt l bedendi, biraz uzun olmasına ramen iyi oturuyordu, bunu da l mi almalı?

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
Ben 1,73 boyla 67 kilo ile L giyiyorum çünkü.. (link) Boydan pek fark etmez ama kilo belki sıkma yapar diye düşündüm..

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
@1dost
Götürür bence, zaten çok soğuklarda sürülmez.

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.204
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@amoush00 Peki 175 boy 80 kiloyum. Montu L mi XL mi tercih edeyim?