Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet fiyat/performans/tercih

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Erkan Dilek tarafından paylaşıldı.

1. Erkan Dilek

Erkan Dilek Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    merhaba,
    üniversiteye başladıktan sonra bisiklet kullanamadım.
    o zaman kadar günde en az 7-8 saatim bisiklet üstünde geçerdi.
    Ebeveynlerimizin aldığı bisikleti özelliklerini pek umursamadan kullanırdık.

şimdi forumu inceleyebildiğim kadarıyla bisiklet teknolojisi ilerlemiş ve çeşitlilik oldukça artmış.

kendime bir bisiklet alıp hem semt içinde hem uzun yolda kulanmak istiyorum.

bunun için Dağ bisikleti mi, yol bisikleti mi almam gerektiğine hala karar veremedim.

aklıma takılan esas önemli konu şu;

750 tl lik bisiklet ile 1500 tl lik bisiklet arasında gerçekten çok fazla hissedebileceğim fark var mı?

çünkü hissedemeyeceğim detaylardan ötürü fazla para vermek istemem.

Mesela Elektro gitarda öyledir.

700 tl lik bir elektro gitar ile 1500 tl lik elektro gitar arasında öyle aman aman fark yoktur. çok hissetmezsiniz yani.

ama 3000 tl lik gitar farklıdır mesela, tonlar cayır cayırdır.

4000 - 5000 tl lik bir bisiklet almayacağım.

ancak bilmek isterim ki; mesela sedona 741 ile scott ın 1500 tl lik bisikleti arasında hissedebileceğim bir fark var mı gerçekten?

diğer bir husus; dağ bisikleti ile uzun yol tavsiye eder misiniz, yoksa mutlaka yol bisikleti mi almamız gerek?

şimdiden teşekkür ederim.

2. OsmanBayraktutan

OsmanBayraktutan Aktif Üye

Seviye:
    Eğer uzun yol yapacaksan ve dağ bisikleti istiyorsan bana kalırsa 29 teker almalısın tekerin büyük olması fark eder , bisikletlerin fiyatlarını ağırlıkları fren ve vites kaliteleri vs belirler ama şu anda piyasadaki 1000-1100 TL lik bisikletleri çok beğeniyorum çünkü fiyatlarına göre çok iyiler ama 750 TL lik bir bisiklette kötü değildir sizi memnun edecektir...

3. Eray Gündoğdu

Eray Gündoğdu En güzel bisiklet, benim olan bisiklettir.

Adı:
    Eray Gündoğdu
    Bisiklet:
    Claud Butler
    Seviye:
    şehir ve tur bisikleti tarzı bir bisilet alabilirsin. yol bisikletini semt içinde ne rahatlıkta kullanırsınız bilemem,dağ bisikleti ise turlar için yorucu olur. şehir ve tur bisikleti ise hem turlarda hemde şehirde kullanmak için idealdir.

4. Berat Öztürk

Berat Öztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Bence uygun fiyatli bir mtb alin sedona 721,711,701,salcano astro 212 de olabilir Bu bisiklete alistiktan bir sure sonra da gguzel bir yol bisikleti alirsiniz:)

Hayirli Olsun Simdiden:)

5. Erkan Dilek

Erkan Dilek Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    tavsiyeler için teşekkürler.

sanırım tam olarak ne almam gerektiğini netleştiremedim.

mesela viteslerde deore, alivia, acera gibi kavramlar var. bir deore ile altus un farkını çok hisseder miyim?

ben uzun yol da yapacağım bisikletle. öyle ağır çok bir şey de taşımam . kamp çadırı vs kesinlikle taşımam. gittiğim yerde bir otel de kalırım yani bu tip sorunlarım olmaz. yanımda alyan takımlarım yama, içecek olur başka da bir şey olmaz.

yani maksimum 3-4 kg lik bir yükü yol bisikletinde sırt çantamla taşıyamaz mıyım. ya da bir tur bisikleti mi almalı mıyım?

yol bisikleti ile maksimum performans ile 1 saatte gittiğim yere, mtb ile 2 saatte mi giderim yok sa 1,15 filan mı olur?

6. observer

observer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Vites sistemlerimde ki fark 2 alt ya da ust model ise genelde farketmez diye dusunuyorum sizin ihtiyaciniz olqn bisiklet ise specialized sirrus olabilir eve gidince daha ayrintili yazarim