Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Firmalarına Davet.

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Baki Berk Kayalar tarafından paylaşıldı.

1. Baki Berk Kayalar

Baki Berk Kayalar Onursal Üye

Seviye:
    Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit D-100 geçişinde çok büyük trafik sorununa yol açacak büyük yol çalışmalarına başladı. En az 1.5-2 sene boyunca İzmit halkı çok büyük çileler çekecek. Trafiğin pik saatlerinde D-100 İzmit geçişi tamamen tıkanacak, insanlar evlerine, işlerine gitmekte zorlanacak.

Bu büyük yol çalışmalarını İzmit' te bisiklet kullanımını arttırması bakımından büyük bir fırsat olarak görüyorum. Yol çalışmaları başlamadan evvel bile İzmit trafiği zorlukla ilerliyorken belediyenin tünel ve kavşak çalışmaları daha ilerki safhalara geldiğinde nasıl bir ulaşım kabusuna gireceğimizi hayal bile edemiyorum.

İnsanlar işlerine, okullarına, evlerine gitmek için trafikte saatlerini harcayacaklarına ya yürümeyi ya da bisiklete binmeyi, motorsiklet kullanmayı daha çok tercih edecekler. Bu yüzden İzmit büyük bir bisiklet satış potansiyeline sahip olacak. Forumumuzda dükkanı bulunan bisiklet firmalarını İzmit' e davet ediyorum. İzmit' te kaliteli bisiklet satan bisikletçilere ihtiyaç var. Firma yetkilileri, lütfen İzmit' te şube açın, yerel gazetelere halkı bilinçlendiren reklamlar verin, "trafik kabusuna kesin çözüm" gibisinden yazılar yazan afişler asın. İzmit' te şube açtığınız takdirde hiç pişman olmayacağınıza eminim. İzmit caddeleri dar ve toplu taşıma aracı sayısı ve gereksiz yere trafiğe çıkan otomobil sayısı çok fazla, caddelerimiz bu yoğun trafiği kaldırmıyor. İnsanlarımız bir kaç aya kadar tamamen felç olacak trafikte daha az kabus yaşamak için mecburen bisikleti tercih edeceklerdir.

Yakında, bir gazeteci olarak belediye başkanlarımızla bisiklet sürücülerine park ve bisiklet şeridi oluşturulması için görüşmelere başlayacağım.

Bisiklet firmaları lütfen İzmit' te şube açın.

İlgilenenler olursa benimle özelden diyaloğa geçmeli. Bu sayede sizlere yardımcı olabilirim.

Bu mesajımın altında kişisel hiç bir çıkar amacı yoktur. Sadece İzmit' te bisiklet kullanımının yaygınlaştırılmasını istiyorum.

İlgilenenlerden en kısa zamanda cevap bekliyorum.

Saygılarımla..

Bâki Berk KAYALAR

2. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Çok güzel bir fikir bence de, ayrıca Kocaelide olacak bu hareket zincirleme olarak diğer büyük şehirlere de şıçrayabilir, özellikle de en çok ihtiyaç olan İstanbulda....

3. Baki Berk Kayalar

Baki Berk Kayalar Onursal Üye

Seviye:
    İzmit' te kaliteli bisiklet ve bisiklet malzemesi satan, kaliteli servis veren bir yer yok. Kışın bisiklet malzemesi satan çok az yer bulunuyor. Olanlar bisiklet kaskı satmıyor. "Bisiklet mevsiminde" büyük alışveriş merkezlerinde hepimizin bildiği gibi nitelikten çok yoksun bisikletler satılıyor.

Eğer çarşının hareketli bir yerinde kaliteli, gösterişli bir bisiklet mağazası açılırsa kesinlikle çok iyi iş yapar, iyi para kazanır. İzmit' te kaskıyla kaliteli bisiklet süren az sayıda bisikletliden biri olduğum için otomatik olarak gözler kaskılı bisiklet sürücülerine çevriliyor ve yine otomatik olarak bisiklet reklamı yapmış oluyoruz.

Kalite ve uygun fiyatlı bisiklet satan bir yer açılırsa çocuklar ve gençler ve hatta her yaştan vatandaşımız bunlara ilgi gösterecek ve bisiklet kullanımı artacaktır. İnternet kafelerde saatlerini harcamaktansa kaliteli bisiklet sahibi olup yollarda kuğular gibi süzüleceklerdir.

Tabi bisikletin yaygınlaşmasından minibüs lobisi epey hoşnutsuz kalacaktır;)

Selamlarımla..

4. Gürsel A.

Gürsel A. Bisikletkolik

Seviye:
    Merhaba Berk..
    Çok önemli bir konuya değinmişsin.. Benzer istekler diğer şehirlerimizden de geliyor..Fakat şube açmakla iş bitmiyor onun her anlamda, her konuda eksiksiz olmasını sağlamak lazım..İyi bir ekip oluşturmadan bu mümkün değil..Biz bu konuda böyle düşünüyoruz..Ama yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum.. Gerçi sizin (İzmit'tekilerin) hiç olmazsa biraz şansı var. 1 saatlik tren yolculuğu sonunda buraya gelebiliyorsunuz..