Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Fıkraları

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında devilhere tarafından paylaşıldı.

1. devilhere

devilhere Kıdemli Üye

Seviye:
    Bisikletle ilgili fıkraları derledim.Bazı fıkraların bazı bölümlerini kestim...Malum kurallar.Umarım beğenirsiniz.

Bisiklet
    Meksikalinin biri bisikletle Amerikadan ülkesine dönüyormus.Elinde bir torba, agir agir sinir kapisina gelmis. Kapidaki görevli,
    Meksikalinin elindeki torbadan suphelenmis ve aramak istemis.Torbayi acinca kum dolu oldugunu gormus.Arastirmis karistirmis ama kumdan baska bir seye rastlayamamis ve Meksikalinin gecmesine izin vermek zorunda kalmis.Aradan iki hafta gecmeden ayni Meksikali yine bisikletle ve elinde bir
    torbayla, ayni sinir kapisindan gecmek istemis.Ayni gorevli yine torbadan suphelenip aramis ve yine kumdan baska bir sey bulamamis.
    3 böyle 5 böyle...Her seferinde ayni sekilde gecen bu adamda hic bir sey bulamamak görevliyi
    cildirtiyormus ama yapabilecegi bir sey de yokmus. 1 yil sonra görevli bir barda icki icerken, sinirda arayip durdugu Meksikalinin da ayni barda oldugunu görmus. Hemen yanina gitmis ve
    -"Artik sana bir sey yapamam. Cok iyi biliyorum ki sen sinirdan bir sey kaciriyordun.
    1 yildir icim icimi yiyor,lütfen bana ne kacirdigini söyle"demis.
    Meksikali hafifce kafasini cevirip umarsizca mirildanmis:

-"Bisiklet"

" Bisiklet benim bisiklet"
    Afrika'da, çok geri kalmış olan bir köye gelen bir papaz, yerlileri eğitmeye çalışıyormuş. Her sabah insanların iyilik yapmalarını, birbirlerine karşı iyi davranmalarını vaaz ederken, öğleden sonraları da : kabilenin reisine, İngilizce öğretmeye çalışırmış. Bir gün papaz yanına kabile reisini alıp dolaşmaya başlamış. Bu arada gördükleri şeylerin İngilizcelerini de söyleyerek reisin bilgisini arttırmaya çalışıyormuş.

Gene birgün bir kayanın önünde papaz "Kaya" demiş, reis de "Kaya" diye tekrar etmiş. Bir göle gelmişler, papaz "Göl" demiş, reis de "Göl" deyince papaz sevinip : "Aferin" demiş.
    Biraz sonra çalılıkların arasında oynasan bir çifte rastlamışlar. Papaz : biraz kızarmış ve yutkunarak "Bisiklete binmek" demiş. Reis oynaşanlara söyle bir bakmış ve tüfeği ile ateş ederek her ikisini de öldürmüş. Papaz şaşkınlık içinde bağırmış
    "Ne yapıyorsun. Bunca zamandır sizi medenileştirmek için uğraşıyorum, insanlara karşı iyi davranmanızın lâzım olduğunu, bunu Tanrının istediğini anlatıyorum. Şu yaptığın işe bak!"

Reis parmağı ile ölü kadını göstermiş, " Bisiklet benim bisiklet"

Ben kullanamayacaksam sen hiç kullanamayacaksın

Çinde bir üniversitede oldukça ilginç tamamiyle gerçek bir olay ..

Kızın biri bir gün yeni aldığı bisikletiyle okula geliyor ve okulun bahçesindeki bisiklet parkına henüz kilit almadığı için öylece bırakıyor.. derslerin bitiminde okul çıkışı bisikletinin yerinde olmadığını görüyor ve çok sinirleniyor..

Ertesi gün sabah okula geldiğinde bisikletini üzerinde bir notla bir gün önce bıraktığı yerde buluyor. Üzerindeki notta “Çok özür dilerim ama bisikletine gerçekten çok ihtiyacım vardı aldıktan 2 saat sonra geri getirdim ama sanırım çıkışına yetişemedim çok üzgünüm anlayışın için teşekkürler.”

Kız doğruca bir bisikletçiye gidiyor ve 5 tane kilit alarak okula dönüyor.. bisikleti iyice kilitleyip 5 farklı anahtarla derse giriyor ve olayı arkadaşlarına anlatıyor..

Ders bitimi okul çıkışında 5 kilit taktığını anlattığı arkadaşlarıyla beraber bisikletini almaya gittiğinde şok oluyor..

Bisikletin üzerinde 10 kilit ve birde not var.. “Eğer acil ihtiyacım olduğu halde ben kullanamayacaksam sen hiç kullanamayacaksın

İster getir ister getirme

Afacan çocuğun doğum günüdür ve annesinden bir kırmızı bisiklet ister. Annesi de ona bisikleti hak etmediğini ve hazreti İsa'ya günahlarını itiraf ettiği bir mektup yazmasını söyler.

Çocuk odasına gider ve başlar yazmaya...
    'Mukaddes isa hazretleri, hep yalan söylediğim için affedin. Söz veriyorum bir daha olmayacak. Bugün benim doğum günüm ve sizden bir kırmızı bisiklet istiyorum'.
    Çocuk yazmayı bırakır ve sonra mektubu yırtar atar. Çünkü günahları o kadarcık değildir, ikinci mektubu yazmaya karar verir.
    'Mukaddes İsa hep yalan söylediğim ve annemi dinlemediğim için beni affedin. Bu bir daha olmayacak. Söz veriyorum. Bu gün benim doğum günüm. Sizden bir kırmızı bisiklet istiyorum.'
    Ve bu mektubu da yırtar, çünkü bunlarda işlediği bütün günahlar değildir. Ve başlar üçüncü mektuba. Yine olmaz ve afacan çocuk başka bir yol denemek için annesinden izin alır ve kiliseye gider.
    Bunu gören annesi çok sevinir ve yaramaz oğlunun akıllandığını sanar. Küçük çocuk kilisede küçük Meryem Ana heykelinin yanına gider ve sağa sola baktıktan sonra onu çantasına koyar ve eve götürür.
    Evde yine odasına çıkar ve İsa'ya son mektubunu yazar, 'Bana kırmızı bisikleti al. Anan elimde rehin.'

Bisiklete Binmeyi Öğrendim

Babası,ders yılı başında oğluna:
    “Dönem sonunda zayıfsız bir karne getirirsen sana bir bisiklet alacağım,”dedi.
    Birinci dönem bitmiş, karneler verilmişti.
    Baba, karneyi görünce çok kızdı:
    “Yazıklar olsun sana!Bak kaç tane zayıf var!Peki sen ne öğrendin dört aydan beri?”
    “Alacağın bisiklete binmeyi öğrendim.”

Bisikletin Yeri
    Pazar vaazını için kiliseye gelen rahip yardımcısı, rahibin vaazı hazırlamadığını görür.Sebebini sorduğunda çalınan bisikletini düşünmekten vaaza konsantre olamadım vaaz verecek 1 konu bulamadım der. Yardımcısı:
    İyi ya, vaaz konusu dürüstlük olur bu konuda vaaz verir, hırsızları etkiler,bisiklete kavuşursunuz der.
    Rahip vaazı hazırlar ve yapar .Çıkışta yardımcısı:
    _Efendim. vaazınız güzeldi ama hani hırsızlık üzerinde fazla durup hırsızları etkileyecek, bisiklete kavuşacaktınız? Deyince,
    _Doğru. Ben de öyle planlamıştım. Ancak aldatma konusuna gelince ,bisikleti unuttuğum yeri hatırladım. Hırsızlık üzerinde durmadım, der papaz.

3 Kişi
    Temel Amerika'da trafik polisidir. Bisikletle yol trafiğini ihlal eden bir papazı durdurur: - "Dur, ceza yazacağım." - "Ceza mı? Yazamazsın." - "Haçan nedenmiş o?" Papaz gülerek cevap vermiş: - "Benim sağ kolumda İsa, sol kolumda Meryem var." Temel hemen atılarak: - "Uy da, yazacuğum. Bisiklete üç kişi bineysun!.."

Bisiklet

Hakim hırsıza sorar,niçin bisikleti çaldın? hırsız der :

- "ahhhh hakim bey ben araba kullanmayı bilmiyorumki."

Tercih

Iki mühendislik ögrencisi kampus içerisinde yürürken biri digerine sorar,
    - Bu muhtesem bisikleti de nereden buldun ? Digeri cevap verir,
    - Dün tek basima dolasirken bir yandan da okulu bitirince ne is yapacagimi düsünüyordum. Birden bu bisikletin üzerinde nefis bir kiz geldi ve yanimda durdu. Bisikleti çimenlerin üzerine birakti ve üzerindeki bütün giysileri çikartti. Sonra da bana
    - Hangisini istiyorsan al dedi.
    Diger ögrenci arkadasini dogrularcasina basini sallayarak,
    - Iyi seçim yapmissin, elbiseler belki sana uymayabilirdi”.

2. Burock134

Burock134 Kıdemli Üye

Seviye:
    güzel paylasım olmus komik :D tesekkürler

devilhere bunu beğendi.
  3. Ogez

Ogez Kıdemli Üye

Seviye:
    Sonuncu fıkra çok güzel:D:D

4. Ogez

Ogez Kıdemli Üye

Seviye:
    1.Side çok zekice bir fıkra:D

devilhere bunu beğendi.
  5. Muhammed PINAR

Muhammed PINAR Forum Bağımlısı

Seviye:
    "Ben kullanamayacaksam sen hiç kullanamayacaksın"

"Bisiklet benim bisiklet"

"Tercih"

en güzelleri çok güldüm allah da sizi güldürsün :) teşekkürler :)

devilhere bunu beğendi.
  6. burakb

burakb Kıdemli Üye

Seviye:
    :)
    Keyifle okudum ve güldüm. :)
    Teşekkürler
    :):):)

devilhere bunu beğendi.
  7. Samet SERTER

Samet SERTER Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bir kaç tahanede benden olsun.
    Çarpma
    Hızla gelen bisikletli,yolda yürüyen Temel'e çarpmış, bir de üstelik Temel'e çıkışmış:
    -"Salak herif dikkat et bir daha"
    -"Niçin " demiş Temel"Tekrar geri mi döneceksin?"

Bisiklet

" Küçük bir çocuk babasından durmadan kendisine Bisiklet almasını istiyormuş. Fakat babası Bisikleti almıyormuş bir türlü. Çocuk babasından ümidi kesince isa ya dua etmeye başlamış. Rüyalarında isa yarın sana bisiklet göndereceğim diyormuş. Üst üste bu rüyaları gören çocuk büyük bi umutla beklemeye başlamış. Aradan uzun bir süre geçmiş ama Bisikletin geldiği falan yok. Küçük çocuğun aklına bir fikir gelmiş. Gitmiş bir kiliseye ve Meryem ana ikonasını çalmış. Ardından isa ya mektup yazmış:
    ''isa; Anan elimde bisikleti gönderdin gönderdin yoksa ananı unut."

Bisiklet

Birgün ali askerdeyken komutanının postacısıymış , o günlerde komutanının tayini cıkacakmıs komutanda yeni tayinin yerini öğrenmeye hazırlanırken aliyi yanına çağırmış.Bak Ali oğlum biliyorsun yengen hamile bundan önceki çocukların hepsi kız eğer bu erkek olursa bana mektupta dersinki ; komutanım beklediğin bisiklet geldi dersin ben anlarım yoksa arkdaslar çocugun erkek olduğunu duyarsa benden ziyafet isterler tamammı der ve gider.Komutanın çocuğu yine kız olur. Aliyi bir düşünce alır gider. Mektupta kamyonun geldi dersem lmaz minübüsün geldi dersem anlamaz. tam o anda aklına ; komutanım beklediğin bisiklet geldi ama ponpasıyla çantası eksik geldi der.

irfancan bunu beğendi.
  8. Nevzat KÖSEOĞLU

Nevzat KÖSEOĞLU Onursal Üye

Seviye:
    ''isa; Anan elimde bisikleti gönderdin gönderdin yoksa ananı unut."

bu süper yaw

9. çağdaş efe

çağdaş efe Kıdemli Üye

Seviye:
    çok komik. bunları arkadaşlarıma yollayım müsadenizle.

10. Samet SERTER

Samet SERTER Forum Demirbaşı

Seviye:
    Tabikide yollayabilirsin.Teşşekürler.

11. Hasan Kuru

Hasan Kuru Onursal Üye

Seviye:
    paylaşım çokk güzel teşekkür ederiz...:D

12. mziyaeddin

mziyaeddin Kıdemli Üye

Adı:
    Mehmet Ziyaeddin UYANIK
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Ellerinize sağlık. Paylaşım için teşekkürler.

13. Kemal Faruk Doğan

Kemal Faruk Doğan Kıdemli Üye

Seviye:
    Paylaşımlar güzelmiş :D