Bisiklet federasyonunun ayıbı

Scudo

adm coach

Daimi Üye
Tepki
537
@yenibisikletci

Selamlar
Öncelikle küçük bir düzeltme ile başlayayım..
Sevgili arkadaşım böyle bir federasyon yok.
Türkiye Bisiklet Federasyonu var..Yol ve Dağ bisikleti federasyonu ayrı bir federasyon değil..saydığınız konulara gelince sizinki birazcık pireye kızıp yorgan yakmaya benzemiş..ben burada kimseyi savunmak gibi bir niyete sahip değilim,ayrıca savunulacak kişilerin kendilerinin çıkıpta kendilerini savunmalarını ve inandırıcı bir açıklama yapmalarını bende sizler kadar isterim,,
velakin;hani derler ya 5 parmağın 5 ide bir olmaz diye,buradada böyle durum 5 parmağın 5 i bir değil,yani anlayacağınız kişilerin ayıbını kuruma maaal etmek biraz ağır bir yargılama değilmi sizlercede,ilgisiz kalan bir kaç kişinin bu hatası koskoca bir federasyona maal edilmemeli,nasılki ülkesini yönetemeyen bir iktidarın hatasının koskoca ülkeye maal edilemeyeceği gibi..bu konular ile ilgili o kadar çok yazılar yazdımki zamanında, kimse yanımızda olmadı..ama görünen şuyduki bana dokunmayan yılan bin yaşasın,,her kes hayatından menmun,eyvallah öyle olsun dedik..s0nra baktıkki,işin içine menfaat girince kimse kimseyi tanımıyor..bazılarıda netice korkusu ile sessiz kalmayı yeğliyor,her kese hayırlı işler dedik...yine bazı arkadaşların yarasına tuz basılmışki,,bu konular gündeme geliveriyor birden,,siz kısaca şöyle diyeyim,,sizler yılmadan sporunuzu yapmaya devam edin,az önce yine buradaki yortumlarda okudum..kafile listesinide gördüm klasmanıda,,T.B.F.Yanlış yapmaz,işini biliiiirrr..:ci:

• Beğen
Tepkiler: ahmet ozgen

adm coach

Daimi Üye
Tepki
537
@yenibisikletci

Selamlar

Sevgili arkadaşım Türkiye Dağ bisikleti diye bir Federasyon yok biliyorum ben,umarım yanılmıyorumdur..Bazı ilgisiz insanların menfaatleri uğruna yaptıkları hataları Koskoca federasyona maal etmemekte fayda var sanırım..ama görünen o ki çıkıpta bir delikanlılık yapacak bir ilgilide yok,buda şunu gösteriyor...Tİİİİİ ye alınıldığını,bu eleştirilerin..yani kısaca..cevap gelmediği ve camianın tepki göstermediği süreç içerisinde,kendi kendimize çalıp oynamaktan başka çare yok görünüyor...Diyecek anlatacak çok şey varda,ha duvara anlatmışsın ha rüzgara karşı su dökmüşsün aynı hikaye,,ne diyelim...
Federasyon işini bilir demekten başka diyecek bir söz bulamıyorum..:boese157:

adm coach

Daimi Üye
Tepki
537
@latif kavak

Yokuş aşşağı bırakta bak bakalım nasıl gidiyor,bisikletin gitmesi için pedal çevirmeye gerek yok,sen yeterki gitmesini iste bak bakalım nasıl gidiyor:D ama bu anlam mecazi bir terim içerdi,başkan bana veya sana yetkiyi verip geri çekilsin,sonuçta onunda işleri güçleri var,ama yeki alan kişilerin sorumsuzlukları diyebiliriz biz buna,yani anlayacağın,başkan bisikleti vermiş bunlara,bunlarında birisi geçmiş gidona,bir süre çevirmiş pedalı,bakmışki gidiyor bu gavur,sallamış yokuş aşşağı,nasılsa gidiyor,önünede kimse çıkmaz,yola çivi,raptiye atmazsa,ya düşene kadar gider yada,yolun sonunda ineer,indiği zamanda birilerinin kendisini itmesini ister,işte o zamanda zincir yağlayıcılar çıkarlar ortaya ve bu böyle devam eder gider

• Beğen
Tepkiler: halil ve lussman

adm coach

Daimi Üye
Tepki
537
Aynen öyle,tutturmuşlar bir yol gidiyorlar.Milli takımlardan kamplardan bahsediyoruz,Yukarıda adı geçen sefanın bu sezon hak etmesine rağmen ve puan ortalamarına bakarak kampa alınmasına rağmen her nedense ikna edici ve inandırıcı hiç bir açıklama yapılamamıştır.sorduğumuzda söylenenler ayne şöyle,,yaa kusura bakmayın puanları yanlış hesap etmişiz inşallah bir daha sefere,,Buna YUH ta denir AYIP ta denir..ama bunu sorumlusu olarak federasyonu suçlayamam,,hesaplama yapmasını bilemeyecekkadar matematikten yoksun insanların bulunduğu bir yerde siz hangi milli takım seçmeleri ve milli takım ruhundan bahsedebilirsinizki,,hak eden gitsin diyoruz ama ülkemizde hak unsuru bile Torpilden geçiyor anlaşılan,,onun içinde burada bizler istediğimiz kadar yazıp çizelim,kimsenin umurunda değil,ne kimse cevap verebilir nede çıkıp bu konuları bizimle delikanlı gibi tartışabilir..onun için hani derler ya Tartışmak için tapan yermi diye işte o yüzden tartışamazlar bile,,bu konu uzarda uzar kapatalım gitsin,,ayrıca şunuda belirteyim seçimlerde bir şeylerin değişmesi için siyasetin spora girmemesi gerekir,oda olamayacağına göre,,herkesle iyi geçinmede fayda var..sanmayınki bu dönem sadece böyle,,hayır,siyaset her zaman vardı her zamanda olacaktır..FEDERASYONUMUZ İŞİNİ BİLİR,GÖNLÜNÜZÜ FERAH TUTUN,Bisiklet sporunda ülkemiz adına çok güzel şeyler oluyor olmayada devam edecektir..

• Beğen
Tepkiler: kron_xc4000 esk

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
kapadokya yarısı geldi çattı ama hala hiç bir çalışma yok.buda demek oluyorki bu federasyon avrupa yol sampiyonasını yapana kadar elini çekmiş dag bisikletinde.

adm coach

Daimi Üye
Tepki
537
@mcaliskan23

Bisiklet federasyonu internet sitesinden alıntı yapılmıştır..
Federasyon bütçesi

MADDE 34 – (1) Federasyonun bütçesi, yönetim kurulunca mali yıla göre düzenlenerek genel kurulun onayından sonra uygulamaya konur.

(2) Bütçede, Federasyonun gelir ve giderleri, yapılacak faaliyetler, bunlara ayrılacak ödenek, personele ve diğer görevlilere verilecek ücretler, kurulların masrafları ile diğer yönetim ve hizmet giderleri, fasıllar arası aktarma, yeni harcama kalemleri açılması bilanço esasına ve yönetim kurulunca hazırlanacak bütçe talimatına göre belirlenir.

(3) Yönetim kurulunun onayı ile harcamalara ilişkin işlemleri yürütmeye, tahsilatları sağlamaya Federasyon başkanı yetkilidir. Federasyon başkanı bu yetkisini, sınırlarını belirlemek kaydı ile başkan vekiline devredebilir. Harcama belgelerinin başkan ve genel sekreter, başkan ve başkan vekili veya başkan vekili ve genel sekreter tarafından imzalanması gerekmektedir.

(4) Federasyon bütçesinin en az yüzde on beşi eğitim, altyapı ve kulüplere yardım olarak ayrılır.

En son maddeyi okudunuzmu bilmiyorum ama Kulüplere nakti yardım için ayrılan %15 lik pastadan Kulüplerin faydalanması gerekiyor,
Nasılmı ?

heng

Forum Demirbaşı
Tepki
296
nasıl ki adem abi bi açıklığa kavuşturusan seviniriz???

adm coach

Daimi Üye
Tepki
537
@heng

Ferdi isen yapacak bir şeyin yok
Kulüp isen alacak şeyin çok,,
Daha ne diyeyim..
Allahın verdiği Akılı çalıştırın demekten başka.. :D

Serdar Emre ACAR

Forum Bağımlısı
Tepki
361
@ADMCOACH

Ben 3 sene yol bisikletine boyunca bütün yol yarışlarında katıldım.Gençlerde sezonu 4. bitirdim ama dünya şampiyaonasına gidileceğini ve sporcuların seçildiğini başkasından duydum.Federasyon çok nadir seçme yarışı yapar ama yarıştan önce seçilecek liste bellidir zatennn.....

• Beğen
Tepkiler: başarist

kron_xc4000 esk

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Ahmet doğru söylüyorsun ama düşünerek yazması gerekir aklından geçirdiklerini öyle degilmi..

esbikeapo

Üye
Tepki
14
yakup milli bir sporcudur ve milli sporcu olarak o yarışa gitmiştir bertan neden öle bişe yazdı bilmiyorum ben abdurrahman dandal bu konununda uzamaması lazım gereksiz yorumlara gerek yok ibrahim

kron_xc4000 esk

Forum Bağımlısı
Tepki
482
gereksiz yorumu bertan yapıyor ve bilip bilmeden ortaya laf atmasın bir bilgisi varsa dogru olarak paylaşsın ve herkes gerçegi biliyor gerçekleri kimse değiştiremez kimin gitdiği önemlidir bence nedenmi ? muammer abi neden gitmedi bu çok büyük bir haksızlık taraf tutmuyorum sadece her işin adil olmasını istiyorum bu arada sana bir şey diyen yok seni ben değil tüm bisikletçiler tanıyor kendini bize anlatma herkes kendini geliştirebilir istediği mevkiye gelir sende sıfırdan başladın bizde